Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


Šriodingerio katė

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
(Nukreipta iš Šriodingerio katinas)
Jump to navigation Jump to search
Šriodingerio katė yra tokia Šriodingerio katė

Šriodingerio katė - tai ta, kurią Šriodingeris įkišo į dėžę, kad galėtų atlikti bandymą su Šriodingerio neapibrėžtumo principu. Po bandymo katė įgijo dvigubą būseną ir susidvejino, taip išskaidydama Visatą į dvi skirtingas paralelines visatas, iš kurių vienoje katė buvo padvėsusi, o kitoje - gyva.

Gyvosios katės visatoje ta katė išlindo iš dėžės ir miaukė, prašydama ėsti. Tuo tarpu padvėsusios katės visatoje ta katė iš dėžės neišlindo, o atidarius - paaiškėjo, kad yra padvėsusi.

Visas bandymas buvo realizuotas, paduodant į katės dėžę nuodingas medžiagas, kuriomis katė buvo nunuodyta, tačiau nuodingų medžiagų padavimas buvo paduotas per kažkokį tai kvantinį skaitiklį, kuris skaitė kažkokią tenai dalelę, kuri ir yra, ir kurios nėra, nes taip veikia kvantinė mechanika. Tai to pasekoje ir gavosi, kad Visata susiskaidė į dvi skirtingas visatas.

Gi kita vertus, ne pats Visatos suskaidymas buvo to eksperimento tikslas, o atvirkščiai - Šriodingeris tuo eksperimentu pademonstravo, kad iki atidarant dėžę, niekas nežino, ar katė yra gyva, ar padvėsusi. Todėl gaunasi, kad Visata vis dar egzistuoja nesuskaldytame būvyje, ir tik po dėžės atidarymo suskyla į dvi paralelines visatas. Taigi, šitai reiškia, kad kvantinis skaidymas iš mikrolygmens, kuriame veikia elementariosios dalelės, yra perkeliamas į makrolygmenį, kuriame jau galima atidaryti ir dėžę.

Jau iš to seka, kad nepaisant to, kad Visata buvo vis dar vientisa, katė po kvantinio įvykio pasidarė skilusi į gyvą ir negyvą tuo pat metu. Toji gyva ir negyva katė dabar ir yra vadinama Šriodingerio kate.

Dar kai kurie mokslininkai pastebi, kad jeigu padaras tuo pat metu gyvas ir negyvas, tai jis reiškia esąs zombis. O dar kiti bando susieti šią istoriją su pagarsėjusiu filmu - Naminių gyvūnėlių kapinės, kur kažkokiu tai būdu būdavo įgyvendinami ir atvirkštiniai procesai.


Šriodingerio katė ar katinas?

Kai kurie skaitytojai mums užduoda klausimą, ar išties tai Šriodingerio katė, ar katinas? Nes juk daugelyje vietų kalbama, kad tai katinas, o ne katė.

Tai Pipedija čia moksliškai atsako: išties, remiantis Šriodingerio neapibrėžtumo principu, tai yra vienu metu ir katinas, ir katė. Gi kita vertus, kadangi lietuvių kalboje nėra niekatrosios giminės, tenka rinktis - ar sakyti "katė", ar "katinas". Dėl šios priežasties, remiantis tolerancija ir politkorekcija, reikia rinktis dikriminuojamą lytį ir sakyti "katė". Taip pat, norime atkreipti dėmesį, kad katė šiuo atveju juoda, o ne balta, nors išties tai ji yra visų spalvų vienu metu.