Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


Psilocibinas

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
(Nukreipta iš Psilocibininiai grybai)
Jump to navigation Jump to search
Mažos psilocibino dozės, kaip ir kiti haliucinogenai, tiktai iškreipia realybės suvokimą. Tačiau nuo didesnių gali būti ir gana netikėtų suvokimo persikreipimų.

Psilocibinas, dar taip vadinami grybukai (nes tam tikruose grybukuose to psilocibino ir randama) - vienas iš triptamino darinių, esminė medžiaga, kuri sukuria visokius efektus įvairiuose haliucinogeniniuose grybuose ir grybukuose. Griežtai imant, pačius efektus sukuria toksai psilocinas, tačiau pastarasis nelabai persiduoda per hematoencefalinį barjerą, o tuo tarpu psilocibinas persiduoda, tada jau smegenyse skyla, išskirdamas psilociną, kuris jau ir pridaro visokių haliucinacijų, kurios taip patinka kvankštelėjusiems psichonautams.

Kaip ir kiti triptamino dariniai, psilocibinas pasižymi labai nemenku toksiškumu. Negana to, jis veikia kaip labai stiprus cholinomimetikas, primenantis muskariną, tačiau po natūraliai organizme vykstančio skaidymo pereina į atvirkščią - cholinolitinį poveikį. Dėl to apsinuodijimų gydymas yra ganėtinai keblus, nes panaudoti antidotų nesigauna, o jei anie pavartojami, tai paskui gali paaiškėti, kad apsinuodijimas tiktai dar didesnis gavosi. Didesnės problemos kyla netgi ne dėl paties psilocibino, o dėl to, kad tuose pačiuose grybuose dažniausiai būna ir krūvos kitų junginių, kurių kiekiai svyruoja labai neprognozuojamai, o poveikis neretai būna toks, kad grybukų vartotojai labai rizikuoja.

Kita vertus, kadangi psichonautai dažnai pasižymi nemenku įtarumu, o grybukų poveikis išsivysto gan sparčiai, tai apsinuodijimai, skirtingai nuo lėtų haliucinogenų, kaip kad DOB ar ABDF, yra nedažni.

Psilocibinas, kartu su meskalinu buvo vieni iš tų legendinių narkotikų, kuriuos vartojo Carlos Castaneda. Tik vat grybukų atveju tenai kažin kokių haliucinacinių šposų jam nebuvo, nes kaip sako, anas šaip tiesiog vos nenumirė.

Lietuvoje psilocibino randama kai kuriuose savaime augančiuose grybukuose, liaudyje vadinamuose kelmučiais arba šiaip tiesiog šungrybiais. Moksliškai tai vadinasi Smailiakepurė Glotniagalvė (Psilocybe semilanceata). Grybukai šitie yra maži, maždaug nuo pusės iki pusantro centimetro kepurėlėmis, auga pievose visokiuose, rudos spalvos tokie ir negražūs. Ale kadangi juose esančio psilocibino kiekiai labai smarkiai varijuoja, o ir panašūs jie labai į visokius šiaip nuodingus ir visai nehaliucinogeniškus grybus, tai rezultatas sunkiai prognozuojamas.

Tai vat todėl narkomanai labiau linkę valgyti įvežtinius, užsieninius ir importinius džiovintus grybukus, dažniau kokios nors Psilocybe mexicana rūšies arba panašius, o kartais ir išvis grynai kokius miltelius su chemija. Vienok čia įdomus ir populiarus reikalas paskutiniu metu gaunasi, nes sako, kad kai kurie dileriai ima paprastus šungrybius, pamirko juos kokiame LSD, padžiovina ir paskui iškiša už natūralų produktą.


Jeigu esate narkomanas, tai jums bus svarbu sužinoti, nuo kurių narkotikų jūs greičiau nusibaigsite
Narkotikai tabletes.jpg
Opioidai:
Opijus Omnoponas Promedolas Etorfinas Heroinas Morfijus Oksikodonas Salvija Tramadolas Kodeinas Narkotinas Tebainas Dezomorfinas Fentanilas Koaksilas Šyrkė PCP
Psichodelikai:
AMT DOB ABDF BZ LSD LSA ALD-52 DMT Ketaminas Meskalinas Psilocibinas
Stimuliantai:
Kokainas Amfetaminas Metamfetaminas Noskoinas Ecstasy Kofeinas MCAT MDA MDMA Šūdas (narkotikas) BZP Vyntas Sidnokarbas Levamizolas
Kiti visokie:
Nikotinas Anaša Kanapės Hašišas Bananadinas Tarenas Afinas Betelis Eteris Katas Jenkem Bazas Dimetkarbas Barbitūratai Ciklodolas GHB Anodija
Dar skaitinių:
Bintas Markutės Dyleriai Čefyras Čiujaus slėnis Nebuvo narkomanijos Vaistinėlė Abstinencijos sindromas Hera Energetiniai gėrimai Vaifu