Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


Šablonas:Birželio 5 dienos įvykiai

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search
 • 1864 metais Carinė Rusija uždraudė lietuvių kalbą - konkrečiai buvo uždrausta rašyti, naudojant lotyniškas raides. Carinė valdžia reikalavo, kad lietuviai rašytų, naudodami kvadratines raides, kaip kokie rusai.
 • 1873 metais Zanzibare buvo uždarytas didžiausias pasaulyje vergų turgus, kurį valdė anoksai sultonas Sayyid Barghash bin Said al-Busaidi. Sultonas turgų uždarė savanoriškai, kai Didžiosios Britanijos ambasadorius John Kirk jam parodė laišką, nurodantį imtis karinės Zanzibaro blokados ir, kaip sako gandas, maloniai jam paaiškino, kad šitai reiškia, jog bus karas, o paskui britai laimės, o tada sultonas bus pakartas ant medžio šakos. Kadangi britai tuo metu jau turėjo kaip reikiant reputaciją, šitas ambasadoriaus paaiškinimas suveikė ir sultonas pats savo noru uždraudė visą vergų prekybą.
 • 1916 metais arabai pradėjo sukilimą prieš Osmanų imperiją. Sukilimas vyko dėl to, kad arabų gentys visai nenorėjo osmanų valdžios, ir buvo visiškai skirtingos kultūriškai, o kartu visas tas tautas sukilti labai paskatino Didžioji Britanija bei Prancūzija. Vėliau iš įvairių sukilusių arabų teritorijų susidarė daug įvairių valstybių.
 • 1942 metais JAV paskelbė karą trims III Reicho sąjungininkėms - Bulgarijai, Vengrijai ir Rumunijai.
 • 1956 metais per gyvą TV laidos "The Milton Berle Show" transliaciją Elvis Presley dainavo savo naują dainą, pavadintą "Hound Dog", o tuo pačiu šoko, darydamas tam tikrus dubens judesius, kurie reiškia ne ką kitą, o pistis. Kilo didžiuliai skandalai apie tokį nepadorų kraipymąsi, o vėliau Elvis Preslis visuose gyvuose video būdavo išcenzūruojamas, kad nesimatytų jo žemiau liemens. Bet Elvio populiarumas nuo to nei kiek nesumažėjo.
 • 1967 metais šią dieną prasidėjo neilgai trukęs šešiadienis Izraelio karas prieš arabus. Arabai šį karą pradėjo, blokuodami savo pajėgomis Tiranos sąsiaurį ir Eilato uostą - tą pirmiausiai padarė Egiptas, bet prisidėjo ir Sirija, Jordanija ir Irakas. Kadangi jūrų blokada yra laikoma pilnaverčiu karo veiksmu, Izraelis ėmėsi atsakomųjų karo veiksmų - išmušė blokuojančių šalių kariuomenes ir užėmė tas teritorijas, iš kurių tiesiogiai kilo didžiausia grėsmė. Rezultate Egiptas prarado Sinajaus pusiasalį, Sirija prarado Golano aukštumas, Jordanija prarado Jordano upės vakarų krantą. Tik Irakas nieko neprarado, nes per toli buvo.
 • 1977 metais buvo imtas pardavinėti kompiuteris Apple II, tapęs vienu iš pirmų sėkmingų ir smarkiai išplitusių asmeninių kompiuterių. Kompiuteris buvo brangus, kainavo 1298 dolerius, kas šiuolaikiniais pinigais būtų apie 7000 dolerių. Nepaisant to, šis kompiuteris susilaukė didžiulio populiarumo ir vos per porą gamybos metų (vėliau atsirado kiti modeliai) buvo parduota netoli 5 milijonų tokių kompiuterių.
 • 1981 metais JAV mokslininkai retą susirgimą - penki pacientai mirė nuo keisto ir specifiško plaučių uždegimo, kuris tuo pavidalu galėjo kilti tik žmonėms, turintiems kraštutinai susilpnintą imuninę sistemą. Vėliau gydytojai, tyrinėdami tokio tipo susirgimų paplitimą aprašė tai kaip GRID arba 4H susirgimą. Dar vėliau buvo atrastas ir šitokius susirgimus sukeliantis virusas, kuris pavadintas HIV (lietuvių kalba - ŽIV). Laikui einant, šitas susirgimas pervadintas į AIDS. Šiuo metu tai yra viena iš baisesnių infekcinių ligų, žinomų žmonijai, nes nuo šio viruso nesigauna sukurti vakcinos.
 • 2006 metais Serbija paskelbė nepriklausomybę nuo savęs pačios, o kartu ir nuo Juodkalnijos, kurią buvo užgrobusi. Šita serbiška valstybinė schizofrenija, aišku daugelio nenustebino, o kaip tik ir pradžiugino, nes kilo minčių, kad gal šita šalis kiek sveiksta po viso to buvimo imperiška Jugoslavija.
 • 2009 metais keičiamas eismo ribojimo laikas Lazdynų tiltu - lengviesiems automobiliams darbo dienomis bus leidžiama važiuoti ne nuo 22.00, o nuo 19.00 val. iki 6.00 val., švenčių ir poilsio dienomis – visą parą. Lazdynų tiltu bus leidžiama važiuoti ne tik viešajam maršrutiniam transportui, bet ir skiriamuoju ženklu „Neįgalusis“ pažymėtoms transporto priemonėms.
 • 2009 metais Vilniuje, Akropolyje esančioje parduotuvėje hyper Maxima XXX, atidaryta mėsos ir žuvies gaminių rūkykla.
 • 2020 metais šią dieną įvyko pagrindinai žalio jaunimėlio susirengta demonstracija Vilniuje, prieš rasizmą ir dėl to, kad JAV kažkoksai uniformuotas atseit policininkas nužudė kažkokį sukčių George Floyd, visą tą filmuojant žmonėms, o paskui policija pareiškė, kad nieko čia tokio ir tasai žmogus savaime numirė. Tai tada ir per pasaulį, ir per kitur nuėjo protestai, o taip pat - ir Lietuvoje irgi. Tai tada visokie patriotai, o tiksliau tai ne patriotai o daugiau užmaskuoti inceliai bei panašūs, ištikti traukulių porą savaičių negalėjo nustoti plūstis, kodėl ten tas jaunimėlis toks ir anoks, nes nedaro taip, kaip jie sugalvojo ir panašiai, o kadangi taip nedaro - vadinasi yra Lietuvos išdavikai, nes patys susigalvojo ko išeiti į gatves. Tai dėl to labai plūdosi apie leftizmą, o išties tai tyliai visi sau kentėjo ir griežė dantimis dėl šiknasopės, kad tas jaunimėlis išeina maždaug 1000 žmonių kiekiu, kai visokie naciukai ir panašūs per savo protestus išspausti sugeba vos kelias dešimtis žmonių.
 • 2017 metais krūva arabų valstybių nutraukė diplomatinius santykius su Kataru. Šis, nors ir turtingas, susigalvojęs buvo remti visokius teroristus, kaip kad Al Kaida, ISIS ir panašūs. Taigi aplinkines valstybes užkniso, kad per tuos teroristus ir pačioms tenka turėti problemų, nes tie patys teroristai ir kitur pradeda kurti savo grupes. Taip santykius su Kataru vienu sykiu nutraukė Bachreinas, Saudo Arabija, Egiptas, Jungtiniai arabų emyratai, Jemenas, Libija, Mauritanija, Komorai, Maldyvai ir Mauricijus. Katarui buvo įvesta kelerius metus trukusi blokada.
 • 2021 metais šią dieną įkurta nauja partiją - Tautos ir teisingumo sąjunga, kurios vadu tapo Petras Gražulis, o pavaduotoju - Naglis Puteikis.