Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


Mauricijus

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search

Mauricijus - tokia sala kažkur tai Indijos vandenyne, ne per daug toli nuo Afrikos.

Mauricijus istoriškai žinomas dėl kelių labai retų pašto ženklų, kuriuos kadaise išleido. Tai tie ženklai kainuoja milijonus, nes vos keli vienetai tėra per visą planetą.

Taip pat Mauricijus žinomas dėl to, kad čia kadaise gyveno tokie paukščiai Dodo. Šieji buvo panašūs į labai dideles, riebias, skanias ir lėtas vištas ir didžiuliais kiekiais gyveno saloje. Tai aptikę šiuos paukščius, paskui jūreiviai vis plaukdavo į šią salą apsirūpint maistu. Atplaukę, Dodo paukščius mušdavo pagaliais ir čia pat skersdavo, pešdavo, svilindavo ir tempdavo į laivus. Taip per gana trumpą laiką visiškai visa Dodo paukščių populiacija buvo pilnai išnaikinta, neliko nei vieno.

Mokslininkų vertinimu, šitų paukščių išnaikinimas yra ne tik tragiškas epizodas, kur žmonija greitai sunaikino unikalią paukščių rūšį, bet ir dar didesnis praradimas dėl to, kad šie paukščiai, kaip spėjama, būtų galėję duoti daugiausiai galimybių visai mėsinei paukšininkystei, kuri tiktai egzistuoja. Kaip manoma, jie būtų efektyvesni netgi už broilerius, o kartu ir daug skanesni.

Taigi, lieka tik viltis, kad kur nors kas nors iškas kokių nors Dodo paukščių liekanų ir suklonuos juos iš naujo.