Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


Balandžio 22

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search
Wiki waste.jpeg

Straipsnis "Balandžio 22" atitinka aukštus enciklopedijų standartus
Daugiau apie Vikipediją


Visi straipsniai pagal pirmą raidę:

A Ą B C Č D E Ę Ė F G H I Į J K L M N O P Q R S Š T U Ų Ū V W X Y Z Ž 0 1 2 3 4 5 6 7 8 9

Balandžio 22 - tai mėnesio Balandžio diena, kuri yra žymima skaičiumi 22. Šitas skaičius yra dviženklis[reikalingas šaltinis].

Balandžio 22 diena dažniausiai būna kartą per metus, Balandžio mėnesį. Ji dažniausiai būna po Balandžio 21 ir prieš Balandžio 23 dieną.

O štai kas įvyko šią dieną:

 • 1500 metais toksai Portugalijos laivyno kapitonas Pedro Álvares Cabral atrado Pietų Amerikos žemes, kurios vėliau tapo Brazilija - vienintele portugališkai kalbančia Lotynų Amerikos valstybe
 • 1529 metais Ispanija ir Portugalija pasirašė Saragosos sutartį, pagal visos Žemės planetos rytinį pusrutulį pasidalino į dvi dalis, pagal liniją, einančią palei Molukų salas, bet kažkaip paskui paaiškėjo, kad viską tenai susirinko Britų Imperija ir nelabai kas atiteko tenai jiems, nes tie britai sau viską susigrobė. Na, dar kažkiek prancūzai, olandai ir dar kažkas.
 • 1794 metais Vilniuje prasidėjo sukilimas, prisidėjęs prie likusio 1794 sukilimo
 • 1831 metais mūsų sukilėlius prie Marijampolės sumušė Rusija. Bet Marijampolės gyventojai tą ilgam atsiminė, tai paskui, kai prasidėjo I Pasaulinis karas, tai atsikeršijo kaip reikiant - visą Rusijos garnizoną išdaužė, stoję kovoti prieš Rusijos pajėgas. Net senukai ir vaikai - vieni plytomis nuo stogų, kiti verdančio vandens kibirais per langus pylė ant visokių kazokų. Bet tai jau po veik šimto metų. O tą kartą, 1831, deja, teko pralaimėti.
 • 1834 metais Šventosios Elenos sala tapo Didžiosios Britanijos dalimi
 • Prieš daugybę metų, kažkokiais priešistoriniais 1870 metais, šiandien gimė visų komunistų garbstoma lerva Vladimiras Iljičius Leninas, katras geriau būtų negimęs.
 • 1915 metais šią dieną pirmą kartą žmonijos istorijoje buvo realiai masyviai panaudotas masinio naikinimo ginklas. Šitą dieną Vokietija kažkur Belgijoje], prie Ipro upės panaudojo chlorą - nuodingas dujas, paskleisdama apie 168 tonas dujų. To pasekoje žuvo 5 tūkstančiai žmonių, o dar apie 10-15 tūkstančių liko su visam gyvenimui pažeistais, išdegintais plaučiais. Vėliau prie tos pat upės buvo bandoma ir nemažai kitų cheminių ginklų, o vienas jų nuo tos upės gavo netgi ir pavadinimą - ipritas.
 • 1918 metais, remiant Turkijai, susikūrė kad ir neilgai egzistavusi ir nerišli, bet visgi nuo Rusijos nepriklausoma Užkaukazės demokratinė federacinė respublika
 • 1919 metais buvo sukurtas toksai Laikinasis Vilniaus lietuvių komitetas, kuris galvojo, kad pabus laikina valdžia, pakolei Lietuva neatsiims Vilniaus krašto, bet deja, čia nelabai sekėsi.
 • 1943 metais šią dieną toksai Albert Hofmann paskelbė mokslinį pranešimą apie LSD haliucinogenines savybes
 • 1952 metais JAV vykdytas atominės bombos bandymas buvo iš anksto paskelbtas ir rodomas per TV, kad visi galėtų pasižiūrėti. O itin smalsūs galėjo nuvykti į Nevados valstiją, kur iš tolo tą sporgimą galėjo pamatyti gyvai. Daugeliui tų gyvų stebėtojų nepasisekė - kai kurie, nusigavę per arti, per keliasdešimt kilometrų, nepaisant perspėjimų nežiūrėti į branduolinio sprogimo šviesą tiesiai, visvien žiūrėjo į bombos sprogimą plikomis akimis, tad gavo akių pažeidimus visam gyvenimui.
 • 1961 metais įvyko ypatingai demokratiškai falsifikuoti rinkimai, tapę pavyzdžiu visai žmonijos istorijai - Haityje rinkėjus į balsavimo punktus varu suvarė kariuomenė ir Tonton makutai, kur visi rinkėjai turėjo matant stebėtojams, į balsadėžes mesti balsavimo biuletenius, ant kurių iš anksto buvo užrašyta - "Daktaras François Duvalier - prezidentas". Paskui valdžios atstovai suskaičiavo biuletenius ir paskelbė, kad kadangi ant jų buvo užrašyta François Duvalier pavardė, o žmonės tuos biuletenius patys metė į balsavimo urnas, tai reiškia, kad François Duvalier yra laisvai ir demokratiškai išrinktas naujam 6 metų terminui.
 • 1964 metais dvi Afrikos valstybės, Tanganika ir Zanzibaras kažkodėl apsijungė ir gavosi Tanzanija
 • 1970 metais pirmą kartą švęsta buvo Žemės diena
 • 1972 metais JAV prasidėjo protestai prieš Vietnamo karą, formaliai išprovokuoti JAV vykdytų bombardavimų Vietname, bet kaip paaiškėjo, praėjus keliasdešimčiai metų ir po SSRS subyrėjimo - tai gerokai pafinansuoti ir paorganizuoti sovietų
 • 1972 metais Australijos krantus pasiekė tokie Sylvia Cook ir John Fairfax, kurie irkline valtimi sugalvojo perplaukti visą Ramujį vandenyną. Ir jiems tai pavyko, nors kelionė užėmė daugiau kaip metus - ištisas 362 dienas.
 • 1993 buvo išleista pirma legendinės naršyklės Mosaic versija, tai nuo to išties ir pradėjo visur plisti visokie internetai bei WWW.
 • 2009 metais norintiesiems studijuoti pasieniečių mokykloje ir besidomintiesiems pasieniečio profesija buvo organizuojama atvirų durų diena. Šis renginys vyko mokyklos komplekse Vilniaus rajone, Medininkuose, o jo dalyvių laukė įspūdinga programa. Atvirų durų dienos renginių pradžia buvo 11 val.
 • 2013 metais Pipedija paskelbė, kad išsijungia vardan pasaulinių protestų prieš CISPA.
 • 2015 metais Remigijus Šimašius tapo nauju meru Vilniuje


Dar apie Balandžio 22

Yra ir kitų mėnesių su dienomis, turinčiomis tą patį numerį, kaip ir Balandžio 22: