Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


Balandžio 23

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search
Wiki waste.jpeg

Straipsnis "Balandžio 23" atitinka aukštus enciklopedijų standartus
Daugiau apie Vikipediją


Visi straipsniai pagal pirmą raidę:

A Ą B C Č D E Ę Ė F G H I Į J K L M N O P Q R S Š T U Ų Ū V W X Y Z Ž 0 1 2 3 4 5 6 7 8 9

Balandžio 23 - tai mėnesio Balandžio diena, kuri yra žymima skaičiumi 23. Šitas skaičius yra dviženklis[reikalingas šaltinis].

Balandžio 23 diena dažniausiai būna kartą per metus, Balandžio mėnesį. Ji dažniausiai būna po Balandžio 22 ir prieš Balandžio 24 dieną.

O štai kas įvyko šią dieną: Šiandien švenčiama pasaulinė knygos diena, o ta pačia proga - ir pasaulinė autorių teisių diena. Kažkodėl mūsų galvose tai atrodo kaip truputį nesusiderinančios sąvokos, keliančios kognityvinį disonansą, bet šitai nėra susiję su tuo, kad mes pasižymėtumėm protu.

 • 303 metais Palestinoje, tokio Senovės Romos imperatoriaus Diokletiano nurodymu buvo nukirsdintas Šventas Jurgis, kuris be viso kito yra antrasis Lietuvos globėjas (nes dar ir raitelis-karžygys, kaip Vytis), o dar be to, garsėjo tuo, kad naikino visokius silibinus ir drakonus
 • 997 metais kažkuriose baltų žemėse, kažkur Prūsijoje, buvo nudėtas toksai misionierius, Prahos vyskupas Adalbertas Prahiškis. Tai kaip jau įprasta tiems misionieriams, nuėjo į kažkokią šventą giraitę, prisikapojo malkų ir ėmė virtis vakarienę ant kokio tai aukuro. Tai matyt šitai pamatę pagonys, kaip sako, nudūrė jį ietimi, o paskui nukirto galvą ir nusinešė kažkur, o likę misionieriai išsilakstė. Tačiau po metų tasai Adalbertas buvo paskelbtas šventuoju, tai taip jis per tuos lietuvius ar prūsus pagonis ir įsiamžino.
 • 1867 metais tokia Karalienė Viktorija ir tuometis Prancūzijos karalius Napoleonas III pasitarė ir atmetė jiems siūlytą projektą prakasti tunelį po La Manšu, nes biškį nesąmonė. Tai visgi po gerokai daugiau kaip 100 metų paskui tą tunelį visgi pavyko prakasti, bet irgi nebuvo lengva.
 • 1922 metais buvo sužaistos pirmos (bent jau oficialios) krepšinio rungtynės Lietuvoje - jas Kaune organizavo tą patį krepšinįJAV į Lietuvą ir atvežęs Steponas Darius, kuris tuom kartu buvo pripažintas geriausiu Lietuvos krepšinio žaidėju.
 • 1942 metais III Reichas, sekdamas kitomis socializmo šalimis, įvedė privalomą lažą žemės ūkyje, tik dar ir pagerintą, skirtą vaikams. Pagal tą lažą berniukai nuo 14 iki 16 ir mergaitės nuo 16 iki 17 metų privalėjo dirbti žemės ūkio darbus.
 • 1968 metais Jungtinė Karalystė galų gale susiruošė pereiti savo piniguose prie dešimtainės sistemos, tad nukaldintos pirmos naujo pavyzdžio, 5 ir 10 pensų monetos su užrašais "new pence". Bet ir tai perėjimas truko kelerius metus. O iki tol britai naudojo nedecimalinius nominalus, kurie buvo maždaug tokie, kad svaras sterlingų buvo sudarytas iš 20 šilingų, o vienas šilingas buvo iš 12 pensų, taigi, svarą sudarė 240 pensų. Negana to, dar buvo kažkokios dar keistesnės monetos, kaip fartingai, soverenai ir dar neaišku kas, bet tiesa, jau tais laikais mažiau paplitusios.
 • 1982 metais buvo išleistas visiškai legendinis, be galo daug kartų klonuotas, pigus ir geras, bet sovietiniams žmonėms vis dar apie dešimtmetį visai nepasiekiamas Sinclair firmos kompiuteris ZX Spectrum
 • Kadaise 1985 metais toksai Michailas Gorbačiovas per kažkokį TSKP partijos suvažiavimą paskelbė, kad prasidėjo Perestroika, tai po viso šito viskas ir baigėsi tuo, kad Lietuva tapo nepriklausoma ir pabėgo iš tos šūdų šalies. O tai ko norėt, kai visa SSRS buvo ištisas šiukšlynas, kuriame prie ruso buvo geriau?
 • 1985 metais tą pačią dieną Coca Cola išleido savo "New Coke" - tą pačią kokakolą, bet su nauja sudėtimi, kuri atseit turėjo būti geresnė, nes saldesnė. Bet gavosi taip, kad jau po 3 mėnesių kompanija turėjo išleisti vėl seną kokakolos variantą, pavadintą "Coca Cola Classic", o dar po kiek laiko visą tą naują kokakolą išvis uždarė, nes nieko gero nesigavo, tik pardavimai galų gale nukrito.
 • 1990 metais tokia Namibija galų gale įstojo į JTO, o tuo pačiu - dar ir į Britų sandraugą
 • 1991 metais Michailas Gorbačiovas surengė Novo Ogariovo suvažiavimą, kur bandė atkurti ir perkurti SSRS, kurią sudarytų 9 sąjunginės respublikos - Suverenių valstybių sąjunga. Prieš tai, tiesa, norėjo pavadinti tą išvis tuo pačiu SSRS pavadinimu, tik žodį "socialistinis" pakeisdami į "suverenus", bet nieko daugiau nekeisdami. Bet nesigavo, nes visi norėjo nepriklausomais būti ir visus tie sovietai buvo užknisę.
 • 1993 metais Eritrėja savo referendume nusprendė atsiskirti nuo Etiopijos
 • 2005 metais šią dieną buvo įmestas pirmas ever Youtube video, kuris vadinosi "Me at the Zoo" ("aš zoologijos sode") ir buvo įrašytas vieno iš Youtube įkūrėjų - tokio Jawed Karim. Video buvo 18 sekundžių trukmės, nelabai įdomus, bet kaip tik toks, kokie ilgainiui ir ėmė dominuoti internetuose - paties autoriaus sukurtas ir paprastas, namudinis, apie įprastas situacijas.


Dar apie Balandžio 23

Yra ir kitų mėnesių su dienomis, turinčiomis tą patį numerį, kaip ir Balandžio 23: