Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


Liepos 23

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search
Wiki waste.jpeg

Straipsnis "Liepos 23" atitinka aukštus enciklopedijų standartus
Daugiau apie Vikipediją


Visi straipsniai pagal pirmą raidę:

A Ą B C Č D E Ę Ė F G H I Į J K L M N O P Q R S Š T U Ų Ū V W X Y Z Ž 0 1 2 3 4 5 6 7 8 9

Liepos 23 - tai mėnesio Liepos diena, kuri yra žymima skaičiumi 23. Tasai skaičius yra dviženklis[reikalingas šaltinis].

Liepos 23 diena dažniausiai būna kartą per metus, Liepos mėnesį. Prieš šią datą dažniausiai būna Liepos 22, o po šios datos būna Liepos 24.

O štai kas įvyko šią dieną:

 • 1901 šią dieną toksai vokiečių daktaras Robert Koch paskelbė teoriją, kad marą perneša žiurkės, tik netiesiogiai, o per blusas, mintančias žiurkių krauju. Kai žiurkės išdvesia nuo maro, blusos persimeta ant žmonių, kuriuos irgi ima kandžioti, o taip ir apkrečia.
 • 1903 metais visai naujai įsteigta firmelė Ford šią dieną pardavė pirmą savo mašiną - Model A, kuri buvo pakankamai pigi ir visai neblogai ėjo. Dar po 5 metų Ford ėmė gaminti Ford T, kuris sukėlė perversmą viso pasaulio automobilių gamyboje.
 • 1914 metais Austrija-Vengrija paskelbė ultimatumą Serbijai dėl to, kad čia Austrija-Vengrija ištirs ir nuspręs, kas kaltas dėl erchercogo Franco Ferdinando nužudymo. Ultimatume buvo 10 punktų, reikalaujančių uždrausti visokias prieš Austriją-Vengriją nukreiptas veiklas, įskaitant propagandą ir visokias antiaustriškas grupuotes, o taip pat leisti dalyvauti tyrimuose Austrijos-Vengrijos pareigūnams. Serbija sutiko su beveik viskuo, tik atsisakė priimti Austrijos-Vengrijos tardytojus dirbti pas save. Kadangi ultimatumas buvo neįvykdytas, po 5 dienų Austrija-Vengrija paskelbė karą Serbijai. Taip prasidėjo I Pasaulinis karas.
 • 1940 metais JAV oficialiai paskelbė, kad nepripažįsta Lietuvos aneksijos, kurią įvykdė SSRS
 • 1968 metais įvyko pirmas pasaulyje civilinio lėktuvo užgrobimas, paimant keleivius įkaitais. Teroro aktą surengė toksai Liaudies frontas Palestinos išvadavimui - komunistinė grupuotė, persimaišiusi su anų laikų islamistais. Tai ta grupuotė sugalvojo, kad jei užgrobs Izraelio El Al kompanijos lėktuvą, tai Palestina pasidarys arabiška. Tai buvo pirmas ir paskutinis kartas, kai Izraelio lėktuvą užgrobusiems teroristams pavyko išsisukti.
 • 1979 metais didysis Irano ajatola Chomeinis uždraudė muziką, nes šioji tvirkina jaunimą. Jaunimas prisiklauso muzikos, o tada daro ir visas kitas nuodėmes.
 • 1985 metais Commodore International firma išleido pirmuosius Amiga kompiuterius, kurie ilgą laiką buvo IT pasaulio legendomis. Deja, kad ir kokie geri jie buvo, firma tvarkėsi prastai, tad galų gale tų kompiuterių ir nebeliko.
 • 1992 metais Rusijos kariškių remiama, Abchazija paskelbė nepriklausomybę nuo Gruzijos ir tapo iki šiol egzistuojančia pseudovalstybe, kur Rusija valdo tam, kad išlaikyti savo karinę galią ir įtaką buvusios SSRS teritorijose.
 • 2009 metais Seimo Sveikatos reikalų komitetas siūlė uždrausti montuoti mobiliojo ryšio antenas ant gyvenamųjų namų. Taip jau tada reiškėsi kova prieš psichotronus. Vienok panaši kova bandė atsikartoti dar po dešimtmečio, kai atsirado priedurniai, kovojantys prieš 5G.
 • 2013 metais Artūras Zuokas dalyvavo kažkokioje akcijoje "Nerk į šūdą laimėk pasagą".
 • 2015 metais NASA savo teleskopu Kepler aptiko pirmą žmonijai žinomą į Žemę panašą planetą - Kepler-452 b. Planeta yra per 1402 šviesmečius nuo Saulės sistemos, jos skersmuo apie 60% didesnis, nei Žemės, joje trauka maždaug 2 kartus didesnė, o bendra masė - maždaug 5 kartus didesnė. Planetos metai trunka 385 dienas. Tiesa, po kelerių metų mokslininkai peržiūrėjo tuos tyrimus ir pasakė, kad maždaug su 9/10 tikimybe visa ta planeta tebuvo kažkoka techninė klaida ir išties jos nėra.


Dar apie Liepos 23

Yra ir kitų mėnesių su dienomis, turinčiomis tą patį numerį, kaip ir Liepos 23: