Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


Lapkričio 23

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search
Wiki waste.jpeg

Straipsnis "Lapkričio 23" atitinka aukštus enciklopedijų standartus
Daugiau apie Vikipediją


Visi straipsniai pagal pirmą raidę:

A Ą B C Č D E Ę Ė F G H I Į J K L M N O P Q R S Š T U Ų Ū V W X Y Z Ž 0 1 2 3 4 5 6 7 8 9

Lapkričio 23 - tai mėnesio Lapkričio diena, kuri yra žymima skaičiumi 23. Šitas skaičius yra dviženklis[reikalingas šaltinis].

Lapkričio 23 diena dažniausiai būna kartą per metus, Lapkričio mėnesį. Ji dažniausiai būna po Lapkričio 22 ir prieš Lapkričio 24 dieną.

O štai kas įvyko šią dieną:

  • 1935 metais toksai JAV tyrinėtojas Lincoln Ellsworth lėktuvu perskrido visą Antarktidą, nuo vieno krašto iki kito. Tokiame nenormaliai šaltame žemyne tais laikais šitoksai skrydis buvo tikrai milžiniškas pasiekimas.
  • 1940 metais Vengrija ir Rumunija prisijungė prie Trišalio pakto, kurį kiek anksčiau, rugsėjo 27 dieną jau buvo pasirašiusios Vokietija, Italija ir Japonija. Šitas paktas sudarė pagrindą tai formacijai, kuri dar buvo žinoma, kaip Ašis.
  • 1963 metais šią dieną prasidėjo Doctor Who serialo transliacija, ir nuo tada šita diena vadinasi TARDIS diena, nes tada ir atsirado ta nuostabi mašina, kuriai suveikus klaidingai, buvo atrastos paralelinės visatos.
  • 1966 metais Niu Jorką apėmė didžiulis tris dienas kybojęs smogas, kuris nesisklaidė, nes nebuvo vėjo ir lietaus. Žmonės duso, kosėjo ir kreipėsi į medikus, bet valdžia labai atkakliai neigė, kad tas smogas kažkam kenkia. Vėliau kilo skandalai, nes po tyrimų paaiškėjo, kad maždaug per savaitę mirčių padidėjimas, susietas su plaučių pažeidimais, siekė apie 160 žmonių. Šis smogo protrūkis buvo vienas iš didžiausių ir blogiausių, kokie žinomi žmonijai, o po jo JAV valdžia visgi ėmėsi labai daugelio veiksmų, dėl kurių smogo protrūkiai greitai buvo užkardyti.
  • 1971 metais pirmą kartą Jungtinėse Tautose vietoje teisėtos Kinijos vyriausybės delegacijos iš Taivano pasirodė neteisėtos Komunistinės Kinijos delegacija. Taip Taivanas buvo ilgam išstumtas iš tarptautinės politikos, o pasauliui teliko bendrauti su chunveibinais.
  • 1972 metais SSRS paskutinį, ketvirtą kartą pabandė paleisti N1 raketą, kuri buvo skirta sovietų skrydžiui į Mėnulį. Eilinį kartą viskas baigėsi sprogimu, raketa sprogo po maždaug pusantros minutės skrydžio.
  • 1990 metais SSRS aukščiausiasis sovietas suteikė Michailui Gorbačiovui ypatingus įgaliojimus, skirtus tvarkos SSRS palaikymui. Išties tai reiškė, kad Gorbačiovas be apribojimų galėjo surengti žudynes. Tą jis vėliau ir padarė Vilniuje, per Sausio 13, bet taip ir išvengė teisingumo.
  • 1991 metais legendinės grupės Queen legendinis vokalistas Freddie Mercury patvirtino gandus apie tai, kad jis serga AIDS. Kitą dieną jis numirė.
  • 1992 metais IBM pasauliui pademonstravo pirmą pasaulyje smartfoną, kuris vadinosi IBM Simon. Tame aparate į vieną daiktą buvo apjungtas gana primityvus PDA ir mobilus telefonas. Kainavo jis 1099 dolerius, bet nebuvo labai populiarus, parduoti pavyko vos 50 tūkstančių.
  • 1996 metais šią dieną Japonijoje buvo pradėti pardavinėti tamagočiai, kurie nežmoniškai greitai ir smarkiai išpopuliarėjo per visą pasaulį. Paskui, tiesa, nepaprastai greitai tamagočiai buvo ir užmiršti.
  • 2003 metais Gruzijoje įvyko Rožių revoliucija ir senas sovietinis valdžią per Rusijos kariuomenę užsigrobęs buvęs SSRS užsienio reikalų ministras Eduardas Ševardnadzė buvo nuverstas.
  • 2010 metais buvo pasiūlyta sumažinti Lietuvos seimūnų skaičių per pusę, o paskui tas siūlymas ėjo ir ėjo iš įvairiausių marginalinių partijų, nes labai jau populistiškai skambėjo. Itin dažnais atvejais tokius pasiūlymus kažkodėl skleidė partijos, siejamos su Kremliaus įtaka. Visgi galų gale platesnė publika susiprato, kad čia durninimas, nes daugumai ėmė dašilti, kad 141 Seimo narį papirkti daug sunkiau, nei, pvz., 71.
  • 2022 metais Europos Parlamentas stebėtinai vieningai (83% parlamentarų balsavo už) pripažino Rusiją teroristine valstybe. Iš lietuviškų parlamentarų susilaikė Viktor Uspaskich ir Stasys Jakeliūnas.


Dar apie Lapkričio 23

Britai šios dienos neturi. Kaip pakaitalą šiai dienai, jie turi November 23.

Yra ir kitų mėnesių su dienomis, turinčiomis tą patį numerį, kaip ir Lapkričio 23: