Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


Katedros aikštė

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search

Katedros aikštė - vietovė Vilniuje, kur yra stebuklinga plytelė, ant kurios apsisukus, atsiranda stebuklai, taip pat yra Katedra, daug daug visokių trinkelių ir taip toliau.

Istoriškai Katedros aikštė yra žinoma, kaip ta Lietuvos vieta, nuo kurios prasidėjo trinkelizacija. Savo ištrinkelinimu aikštė davė pavyzdį kitoms savivaldybėms, tai šios ėmė viską kartoti. Naujesniais laikais Katedros aikštė garsėja kasmet įžiebiama Naujųjų metų egle, kuri paprastai būna gražesnė ir smagesnė, nei kitos.

Senais gi laikais tai buvo pagrindinė Vilniaus turgaus aikštė, kur vykdavo visokios mugės, balaganai ir taip toliau, o žmonės tenai važinėdavo arkliais traukiamais vežimais ir nemažai palikdavo po savęs visokio mėšlo, įskaitant ir tą tikrų tikriausią šūdą visiškai tiesiogine prasme. Tai, kad aikštėje stovi Katedra, nelabai kam terūpėjo.

Dėl didelio kiekio trinkelių šita vieta yra visai pamėgta įvairių riedutininkų, skeiterių, dviratininkų ir paspirtukininkų. Daugelis atvykėlių, įvairių žioplų turistų, o ypačiai kaimiečių, tikėdamiesi, kad čia viskas ramu, nesisaugo, tai dėl to neretai būna numušti kokio nors įsilėkusio pusgalvio.

Vilniečiai pataria, vaikštant po šitą aikštę, saugotis ir vaikščioti daugiau aikštės kampais, o taip pat žvalgytis, nes maža koks begalvis ant tavęs užlėks kokiu 60-70 km/h greičiu.

Vienu metu įvairūs kunigai bandė uždrausti Katedros aikštę naudoti įvairiems renginiams, mitingams ir koncertams, aiškindami, kad tai esanti sakralinė erdvė, ale kaip tai ilgainiui draudimas nepavyko.