Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


Vasario 19

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
02:03, 21 balandžio 2013 versija, sukurta Fandorina (Aptarimas | indėlis) (Naujas puslapis: {{Vikipedijos standartas}} '''Vasario 19''' - tai mėnesio Vasario diena, kuri yra žymima skaičiumi 19. Šitas skaičius yra dviženklis{{faktas}}. Vasario 19...)
(skirt) ← Ankstesnė versija | Dabartinė versija (skirt) | Vėlesnė versija → (skirt)
Jump to navigation Jump to search
Wiki waste.jpeg

Straipsnis "Vasario 19" atitinka aukštus enciklopedijų standartus
Daugiau apie Vikipediją


Visi straipsniai pagal pirmą raidę:

A Ą B C Č D E Ę Ė F G H I Į J K L M N O P Q R S Š T U Ų Ū V W X Y Z Ž 0 1 2 3 4 5 6 7 8 9

Vasario 19 - tai mėnesio Vasario diena, kuri yra žymima skaičiumi 19. Šitas skaičius yra dviženklis[reikalingas šaltinis].

Vasario 19 diena dažniausiai būna kartą per metus, Vasario mėnesį. Ji dažniausiai būna po Vasario 18 ir prieš Vasario 20 dieną.

O štai kas įvyko šią dieną:

  • 1594 metais Lietuvos ir Lenkijos karalius Sigismundas III (dar žinomas, kaip Zigmantas Vaza) buvo karūnuotas dar ir Švedijos karaliumi.
  • 1878 šią dieną Tomas Edisonas užpatentavo fonografą, kurį patobulinus gavosi gramofonas. O dar paskui jau Tomas Edisonas sugalvojo, kad muzika esanti nuosavybė, taip kad jei nuosavybė, tai iš to ir prasidėjo paskui autorių teisių gynėjų kovos prieš visokius piratus.
  • 1913 metais toksai Pedro Lascuráin tapo Meksikos prezidentu vos 45 minutėms. Tai visų laikų trumpiausias laikas, kokį tik kas nors yra buvęs kokios nors valstybės prezidentu. O istorija buvo tokia, kad Meksikoje prezidentu iki tol buvo toksai Francisco Madero, bet toksai generolas Victoriano Huerta surengė perversmą ir prezidentą įkalino. Pagal įstatymus, jei Meksikos prezidentas atsisako posto, postas turėjo pereiti jo pirmąjam sekretoriui - tam Pedro Lascurain. Prezidentas buvo įtikintas atsisakyti posto, mainais jam buvo pažadėta gyvybė - o jau Pedro Lascurain, kuris buvo kiek sukalbamesnis, paskyrė į savo sekretorius perversmininką Huertą ir atsistatydino. Taip Huerta tapo nauju prezidentu. Pastarasis, tiesa, savo pažado paskui netesėjo ir įkalintą prezidentą Francisco Madero nužudė. Bet ir pats Vitorio Huerta ilgai netempė - labai greitai buvo nuverstas JAV kariuomenės, paskui bėgo, slapstėsi, buvo sučiuptas, o galų gale, 1916 metais numirė kalėjime. Tuo tarpu Pedro Lascurain visiškai pasitraukė iš politikos ir numirė 1952, pragyvenęs beveik 100 metų.
  • 1942 metais Japonija surengė Darvino miesto bombardavimą Australijoje. Apie 250 japonų bombonešių bombardavo Šiaurės Australijos sostinę, per antskrydį žuvo 243 žmonės. Tai didžiausias visų laikų karinis antpuolis, kokį tik Australija yra kada nors patyrusi. Vėliau Japonija sugebėjo surengti dar apie 100 oro antskrydžių prieš Australiją, tačiau visi kiti buvo daug daug mažesni.
  • 1959 metais Jungtinė Karalystė suteikė nepriklausomybę Kiprui. Tiesa, šiam dar gerokai užtruko, tai jis paskelbė nepriklausomybę tiktai 1960 metų rugpjūčio 16.
  • 1980 metais nuo uždusimo mirė Bon Scott, neįtikėtinai greitą ir ryškią karjerą padaręs AC/DC vokalistas. Mirties aplinkybės taip ir liko ne iki galo aiškios - Bon Scott kūnas buvo surastas mašinoje, jis buvo prisigėręs alkoholio ir vartojęs heroino (nuo pastarojo greičiausiai ir sustojo kvėpavimas).
  • 2008 metais šią dieną Fidelis Kastras paskelbė, kad jau neužsiims didžiąja politika, o vat kaip tai ir liko neaišku nuo tada, kas Kubos vadas, nes juo visvien taip ir liko tas pats Kastras
  • 2022 metais šią dieną buvo radikaliai apdeitinta Pipedija, nes visiškai į naują versiją pasikeitė jos Mediawiki softas, o taip pat ir pirmas puslapis. Kartu su softo pasikeitimu nusirezetino visi puslapių apsilankymo skaitliukai. Taigi ir pirmas puslapis, iki tol jau turėjęs gerokai virš milijono apsilankymų, staiga vėl ėmė rodytis, kaip vos kelis kartus perskaitytas. Štai taip pasikeitė ir visokie populiariausių puslapių reitingai, iki tol susidarę per daugelį daugelį metų.
  • 2022 metais šią dieną Rusijos ambasadorius JAV, anoksai Anatolijus Antonovas, paskelbė JAV CBS TV, kad "Rusijos pajėgos yra Rusijos teritorijoje ir jos nekelia niekam jokio pavojaus. Nesiruošiama jokiam puolimui, nėra jokių tokių planų". Taip Rusija dar kartą viešai paneigė, kad ruošiasi Rusijos-Ukrainos karui.

...Bendrai tai kokia tai tokia nyki diena, nes nebuvo įdomių ir linksmų įvykių...


Dar apie Vasario 19

Yra ir kitų mėnesių su dienomis, turinčiomis tą patį numerį, kaip ir Vasario 19: