Sveiki atvykę į Vikipediją,

Laisvąją enciklopediją, kurią kurti gali kiekvienas.

Prisijunk ir pasidalink savo žiniomis su pasauliu!
Šiuo metu yra 11 623 straipsniai
Wbar green2.jpg
Wikipedia-logo.png Apie Vikipediją
Pipedija - visada šviežia, kaip daržovė!
Pipedija - tai garsiausia ir populiariausia Lietuvos enciklopedija. Pipedija - tai ne tik įvairi simptomatika, kliedesiai, šizofrenija, humoras, anekdotai, tautosaka ir šiaip nesąmonėsinternetų bei nerišlių gandų. Kartais pas mus pasitaiko tikros informacijos, kuri irgi gali būti tikra. Bet netgi ir tokia informacija yra galimai iš alternatyvios realybės.

Mes jus nuoširdžiai įspėjame, kad visi Pipedijoje esantys nusišnekėjimai yra aprašyti nesant sveiko proto, taip kad nepatariame skaityti, o geriau patariame įsijungti cenzūrą savo kompiuteryje. Jei dėl kokio nors savo keistumo jūs esate linkęs greitai įsižeisti, galit jau eiti iš puslapio atgal į savo forumus ir Feisbuką, tsakant.

Pipedia is alternative (parody) encyclopedia which has lots of real info mixed with humor, strange facts, rumors, paradoxes, and sometimes unproven facts or even crazy and conspiracy theories and random scrap. Kowledge is power. But knowledge grows only when you learn how to separate truth from bullshit. Pipedia gives you funny way to learn this.

DĖMESIO, Pipedija neskirta mažvaikiams ir dibilams, o ir bendrai žmonėms. Reikalaujame čia nieko neskaityti, nes mes jums nesuteikiėme tokios teisės. Jūs esate čia nelegaliai ir nelegaliai skaitote mūsų autorinį turinį, kurį iš mūsų vagiate, jį skaitydami. Dėl to mes dar kreipsimės į BATGA-A. Jums čia skaityti draudžia nepilnamečių apsauga nuo informacijos beigi N-18.


Wbar blue.jpg
Star Ouro 8bits.png Savaitės straipsnis
Šriodingerio katinas - tai tas, kuris yra tuo pat metu ir gyvas, ir negyvas, kitaip tariant - zombis.

Kartą toksai vokiečių kvantinės mechanikos mokslininkas Erwin Schrödinger, lietuviškai dar žinomas kaip Ervinas Šriodingeris, bandė išsiaiškinti, kaip ten yra su tomis kvantinėmis dalelėmis, kurios gali būti arba nuskaitytos ir sužinotos, bet nepaveikti kažko, arba paveikti kažką, bet liktų nenuskaitytos ir nesužinotos, ar tai kažkaip atvirkščiai.

Kadangi kvantinė mechanika jokiu sveiku protu nepasižymi, tai jos dėsniai buvo visiškai kiti, tai ir Ervinas Šriodingeris išvedė čia, kad pasirodo, galima sukonstruoti įrenginį, kuriame kokia tai kvantinė dalelė, paskleista kažkokio radioaktyvios medžiagos izotopo, pataikys į kažkokį daviklį, prijungtą prie nuodų kapsulės, ko pasekoje nuodai arba išsilies į dėžę, kurioje yra katinas, arba neišsilies. Bet tą sužinoti galima bus tiktai po to, kai dėžę atidarysim ir ištrauksim katiną, kuris bus gyvas arba ne. O tuo tarpu pakolei dėžės neatidarysim, katinas bus tuo pat metu ir gyvas, ir negyvas, nes juodoji dėžė neleis nuspėti jo būsenos.

Kuriems galams Šriodingeriui šitam eksperimentui prireikė katinų - bala žino, bet visokie gyvūnų mylėtojai ant jo už tai iki šiolei yra baisiai pikti.

Tiesa, kai čia dar nepasitenkinimą reiškia ir kai kurios feministės, kurios sako, kad bandymus Šriodingeris darė ne su katinu bet su su kate.


Daugiau apie Šriodingerio katiną

Wbar green2.jpg
  • 1886 toksai amerikonų vaistininkas John Pemberton ėmė pardavinėti saldžiu sirupu paskanintą gazuotą vandenį, pavadintą Coca Cola
  • 1902 metais įvyko Martinikos ugnikalnio Mount Pelée išsiveržimas. Iki tol buvusi viena iš turtingiausių ir tankiausiai gyvenamų pasaulio kolonijinių salų, šita buvo visiškai nusiabuta, o didžiausias miestas per minutę tiesiog sunaikintas. Žuvo apie 30 tūkstančių žmonių.
  • 1924 metais tokia Tautų lyga pasirašė nutarimą, kad Klaipėdos kraštas priklauso Lietuvai ir šitaip pripažino lietuvišką Klaipėdą visiems laikams
  • 1945 metais kapituliavo Vokietija, nes dieną prieš tai pasirašė besąlygiško pasidavimo sutartį. Tiesa, kadangi sutartis buvo pasirašyta ne specialiai SSRS, tai Stalino nurodymu ją reikėjo dar kartą persirašinėti ir išvis gavosi taip, kad kai visi karą prieš Vokietiją baigė Gegužės 8, tai SSRS baigė tik Gegužės 9, tai specialiai tam, kad išsidirbinėt galėtų. Taigi, visas pasaulis laimėjimą prieš III Reichą švenčia šiandien, o tik Rusija - diena vėliau.
  • 1946 dvi estų mergaitės - 14 metų amžiaus Aili Jõgi ir 15 metų amžiaus Ageeda Paavel susprogdino sovietų "išvaduotojams" skirtą paminklą, pastatytą Talino centre. Šios mergaitės tapo didvyriškumo pavyzdžiu ir estams, ir latviams, ir lietuviams. Tiesa, NKVD jas paskui sugavo ir išsiuntė į Gulagą.
  • 2010 metais šią dieną vyko pirmas Pride paradas Vilniuje. Prieš jį protestuojančių budulių susirinko apie penkiolisdešimt kartų daugiau, nei parado dalyvių. Pastarieji buvo aptverti tvoromis ir saugomi policijos, nužygiavo gal kokį šimtą ar kelis šimtus metrų. Prieš juos protestuojantys susirinkę buduliai klykė ir šaukė nesavais balsais, visaip brovėsi arčiau parado dalyvių, o žurnalistams aiškino, kad "ko čia tie gėjai eina demonstruotis".
Wbar green3.jpg
Crystal Clear app package network.png Mėnesio šalys
Yra kava, yra ir žaidimas Kava!

Mėgstate kavą? Norite atsikratyti priklausomybės nuo kavos? Tuomet žaidimas Kava kaip tik jums!

Žmogus pakliuvo į bėdą, nes jam išsivystė kažkokia priklausomybė nuo kavos gėrimo, ir jums reikia atsikratyti jos. Keliaujant per žaidimo segmentus, reikės pasirinkti tinkamą nuorodą. Pasirinkę ją, galėsite keliauti toliau, kol gausite naują pabaigą (endingą).

Geriausia istorija! Maksimalus veiksmas! Minimalūs reikalavimai! Ko lauki? Pradėk jau dabar!


Wbar pink.jpg
Nuvola filesystems camera 8bits.png Rinktinė iliustracija
Elex - tai žaidimas, kuriame gali nušokti nachuj

Kažkokia vidutinybė, o ką jūs pagalvojot? ELEX - tai vienas iš prasčiausiai Pipedijos recenzijos įvertintų žaidų, nes jau KPŠ - čia kažkoks plastmasinis pasaulis, kuris ganėtinai nuobodus, negana to, dar ir nukopipyzdintas nuo Gothic. Bet kad ir kaip būtų keista (koinsidence!), net visiškos skruzdelės nenugalėsi. Visai.

Dėl to Elex ir yra nelabai rekomenduojamas mūsų, taip kad žinokitės.


Wbar green1.jpg
Pp clock 8bits.png Savaitės iniciatyva
Futbolas jau netoli, o ir Pipedija nesnaudžia ir jums tikrai viską papasakos!

Atrodo, kad jau kažkas keisto (ne)įvyks... Na ir ką? Nesąmonės liks nesąmonėm, bet jau laikas kalbėti apie būsimą Euro 2024 futbolo čempionatą, įvyksiantį Vokietijoje, kur Europos čempionatas jau buvo rengtas 1988, o pasaulio čempionatai - 1974 ir 2006 metais.

Ale visvien jūs negalvokit, kad Lietuva kaip nors netgi pateks į čempionatą, nes niekada taip nebuvo, kad ji kažkada dalyvautų Europos arba pasaulio futbolo čempionatuose! Išvis, vienintelė iš Baltijos šalių, patekusi į tą čempionatą, buvo Latvija per Euro 2004 čempionatą Portugalijoje. Bet net tada ji užėmė paskutinę 16-ą vietą ir liko visiškoje šiknoje! Štai taip jums ir prašom!

Bet apie varžybas ir rezultatus dar pakalbėsim Pipedijoje, nes ir mes futbolu susidomėjome, juoba greitai ir įvyks tas čempionatas Vokietijoje, tad sekite naujienas!

Daugiau apie futbolą



Šios savaitės tema yra Pipedijos išgelbėjimas, t.y. rašykit apie beleką, svarbu kad normaliai ir daug lolų..

Wbar yellow.jpg
Disambigua compass.png Vikisritys
Šablonas:Seserys


Šablonas:Pradžia-Interwiki