Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


Sputnik

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search

Sputnik - Kremliaus skleidžiamos propagandos portalas, o tiksliau - visa grupė portalų, daromų visokiausiomis kalbomis įvairioms pasaulio valstybėms. Finansuojamas iš Rusijos, visas ir daromas Rusijoje. Straipsniai daromi arba pagal užsakymus iš specifinių autorių (paprastai interviu pavidalu), arba, maždaug 98% atvejų, tiesiog išverčiami iš rusų kalbos.

Išties Sputnik tėra tokios kompanijos Russia Today padalinys. O anksčiau tai buvo dvi tokios kompanijos - "The Voice of Russia" (toksai radijas), ir RIA Novosti (naujienų agentūra), bet Putinas kokiais 2013 metais abu sujungė, vadu paskyrė tokį Dmitrijų Kiseliovą, pavertė į Russia Today ir jau šios padaliniu, skirtu propagandos sklaidai internetuose tapo tasai Sputnik. Bet pats tas Russia Today irgi buvo jau anksčiau - dar kokiais 2009, tik paskui kai gerai propagandą skleidė, tai kažkaip prie jo kaip ir pusiau pajungė, o patį jį pervadino į RT, kad mažiau figūruotų žodis "Rusija".

Tokios štai tos Sputnik makliavonės, kur sunku suprasti, kas iš ko susijungę.


Kaip veikia Sputnik

Sputnik tarnybai vertimus daro pašalinės firmos, vertimai yra perduodami redaktoriams, kurie įdeda straipsnius į portalus. Daugelis Sputnik padalinių dirba taip, akd net neturi darbuotojų, mokančių vietinę kalbą, kuriai tokie portalai skirti. Pvz., šiuo metu (2018 metais) dirbantis Lietuvai skirtas Sputnik variantas neturi netgi darbuotojų, kurie sužiūrėtų lietuviškai rašomus komentarus Sputnik puslapyje, todėl visokie elfai ten subėga ir taip masyviai išsidergia iš Rusijos bei Putino režimo, kad jei koks nors FSB tą pamatytų, tai Sputniko vadovus į kalėjimus sukištų.

Vienok dėl labai didelio finansavimo, Sputnik sklaida yra gana didelė, pinigų reklamai skiriama daug, o turinį laisvai kopijuoja ir platina įvairūs nesusivokėliai ir parsidavėliai, gi taip vadinama "nesisteminė žiniasklaida", kaip jie save vadina.

Sputnik darbo procesas yra toksai:

  • Pirmiausiai centriniame padalinyje yra gaminami straipsniai, naujienos ir šioks toks procentas feikų, kurie daromi rusų kalba
  • Tie straipsniai kartu su visais tais feikais yra publikuojami per RIA Novosti, rusų kalba
  • Daugelį tų straipsnių pasiima įvairūs portalai ir portaliukai, skelbiantys visokį šlamštą kvadratinėmis raidėmis
  • Atskirus straipsnius iš visų atsirenka naiconalinėse Sputinik redakcijose, esančios Maskvoje
  • Kai kuriuos straipsnius toms redakcijoms nurodo imti ir centrinė tarnyba
  • Straipsniai verčiami į lokalias kalbas ir publikuojami nacionalinių kalbų puslapiuose

Šiuo metu Sputnik dirba maždaug 30 skirtingų kalbų, yra Sputnik versijos, skirtos Lietuvai, Latvijai, Estijai, Baltarusijai, Lenkijai, Čekijai, Italijai, Prancūzijai, Iranui ir kitoms valstybėms. Didžiausi Sputnik propagandos srautai eina rusų ir anglų kalbomis.

Čia reikia atkreipti dėmesį, kad visi tie lokalūs vertimai daromi centralizuotai, pagrindiniai darbuotojai netgi nemoka tų nacionalinių kalbų, kuriomis publikuojami tie straipsniai. Dėl to, kad išvis nepavyko rasti nei vieno darbuotojo kalbančio kai kuriomis kalbomis - taip užsidarė puslapiai, skirti Danijai, Suomijai ir Pietų Korėjai (Pietų Korėjos korėjiečių kalbos dialektas labai smarkiai skiriasi nuo Šiaurės Korėjos dialekto).

Netgi ir tomis kalbomis, kuriomis Sputnik dirba, tas kalbas mokančių darbuotojų trūksta labai smarkiai, nes surasti aukštesnį intelektą turinčių žmonių, kurie dirbtų jų valstybes dergiančioje propagandoje - tikrai sunku.


Su Sputnik susiję dalykai

Čia vat tokių dar sąsajų jums keletas, tiesiog įdomumo dėlei:Sputnik
yra vienas
teisibę kovojančių leidinių
Kremliaus propaganda

Pervyj baltijskijSputnikRubalticRTR PlanetaREN BaltijaRussia TodayRIA NovostiThe Voice of RussiaNesisteminė žiniasklaidaBaltic Media Alliance

Putinas kaukuole.png