Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


Kremliaus propaganda

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search

Kremliaus propaganda įgyja keistus ir keisčiausius pavidalus, neretai užsimaskuodama žiniasklaida ar išvis kažkokiais nekaltais pranešimais ar įvykiais. Nors jos pilna, atskirti ne visada ją lengva, juoba ir maskavimasis būna tikslingas. Jau kas kas, bet propagandos kūrėjai visada žino svarbiausią taisyklę: niekada negalima propagandos leisti taip, kad žmonės suprastų, kad tai propaganda. Taigi, labiausiai propagandos kūrėjai rūpinasi tuo, kad propaganda nebūtų identifikuota ir atrodytų nekaltai.

Nekaltumas būna netgi toksai geras, kad net pirštu bksnojant, daugelis nesugeba pamatyti, kad jiems čia protą prakniso. Kasikinis pavyzdys - Maša ir Lokys, animacinis filmukas, kuris skirtas vaikams, o šites - tiesiog kuriantis gerą paruošiamąjį foną, netgi ne tiek patiems vaikams, kiek jų tėveliams ir mamytėms, diedukams ir bobutėms. Mielą filmuką žiūrėdami, suaugusieji atsipalaiduoja - nes kokia gi čia dar gali būti propaganda. O tada - ir Lokys jiems mielas, ir Mašenka miela, ir taip po truputį visai nejučia ateina mintis, kad gal ir neblogai buvo su ta Rusija kartu gyventi okupacijoje, ir kad išties gal prie ruso buvo geriau.

Tik retas koks nors paranojikas, kaip Rokiškis Rabinovičius, Algis Ramanauskas ar koks nors elfas, pastebi, kad tame filmuke Lokio kepurė kažkokia ne visai normali. Paskui, pasiaiškinę, aptinka - kad gi jei apvadas mėlynas, tai reiškia, kad NKVD arba KGB. Šiuo atveju, kadangi kepurės modelis ir žvaigždė sena - tai NKVD. Štai jums ir prašom. Lyg ir smulkmena, bet visai daug sakanti.

Propaganda kartais pralenda keistais būdais - tai ten įvyksta kokia nors istorija, kai laiškus apie baisių NATO kareivių iš Vokietijos klastingai ir žiauriai Jonavoje išprievartautą paauglę gauna krūva Seimo narių ir žiniasklaidos, o paskui paaiškėja, kad jokios paauglės nebuvo, ir jokių ten kareivių net nebuvo. Ir laiškai iš neaišku kur pasiųsti. Tai ten panaši istorija beveik 1:1 pagal tokį pat scenarijų pasikartoja Latvijoje, o dar po kiek laiko - jau ir Ukrainoje, ir dar išprievartavimu apkaltinami jau lietuvių kariai. Nors ir vėl nieko išties nebuvo.

Kitą gi kartą keistai netikėtai kokia nors naujienų agentūra gauna puikiai parašytų straipsnių, skirtų platinimui - tik tie straipsniai keistai iš neaišku kur, už dyką ir kažkodėl apie senus laikus, kai prie ruso buvo geriau. Tai iš dar kažkur pasirodo vertimai apie rusiškas naujienas, kurios lyg ir niekam būtų neįdomios.

Ir dar iš kažkur kažkodėl nepaprastai pigiai atvažiuoja į Lietuvą atlikėjai iš Rusijos, o pakapsčius - paaiškėja, kad juos finansuoja. O dar pakapsčius, paaiškėja, kad ir lietuviškoms TV kažkodėl ypatingai pigiai parduodami rusiški filmai - pigiau netgi už indiškus. Ogi irgi kažkodėl, matyt pafinansuoti... Kartais net ir už dyką tiesiog.

O dar paskui išlenda kažkokia žiniasklaida, kuri kažkodėl nesisteminė žiniasklaida... O dar paskui atsiranda ir keisti propagandiniai portalai, kaip kad Sputnik, ar netgi ištisi TV kanalai, kaip Pervyj Baltijskij - Pirmas Baltijos Kanalas...

O dar daugelis nuo seno pastebi, kad ir Latvių gatvė yra tokia keistai jau su dideliu ambasados pastatu, didumo - gal netgi didesniu už kokią nors lietuvišką ministeriją. O dar visokie seni perdylos, kurie atsimena priešistorinius laikus, atsimena ir apie tai, kas yra Latvių gatvės botai...Kremliaus propaganda
yra vienas
teisibę kovojančių leidinių
Kremliaus propaganda

Pervyj baltijskijSputnikRubalticRTR PlanetaREN BaltijaRussia TodayRIA NovostiThe Voice of RussiaNesisteminė žiniasklaidaBaltic Media Alliance

Putinas kaukuole.png