Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!
Šablonas:Vasario 26 dienos įvykiai
Jump to navigation
Jump to search
- 1606 metais toksai Olandijos keliautojas Willem Janszoon išsilaipino Australijoje. Tai pirmas Vakarų pasaulio išsilaipinimas šiame žemyne. Tiesa, keliautojas netyčia aplenkė vieną sąsiaurį, skiriantį žemyną nuo salų, tad nutarė, kad čia yra tiesiog Naujosios Gvinėjos tęsinys.
- 1616 metais toksai Galilėjus Galilėjas buvo išmestas iš mokytojų, nes visiems aiškino, kad valdžia viską slepia ir išties slepia, kad Žemė sukasi aplink Saulę. Nors šitas faktas buvo puikiai žinomas dar iš Senovės Graikijos laikų ir katalikų bažnyčia jam neprieštaravo, visas tas kovojimas prieš kažkokius sąmokslus visus taip užpiso, kad vėlesniais laikais Galilėjus Galilėjas buvo paverstas nekaltai nužudyta auka ir taip problema išsisprendė.
- 1924 metais Adolfas Hitleris buvo nuteistas penkeriems metams kalėjimo už alaus pučą, tai paskui turėjo daug laiko savo knygai apie savo kovą parašyt. Nuostabus sutapimas, bet Hitleris atsėdėjo savo bausmę ne kur kitur, o Landsbergo kalėjime. Deja, už gerą elgesį Hitleris buvo paleistas, neatsėdėjęs net metų.
- 1932 metais Austrijos pilietis Adolfas Hitleris, pragyvenęs kaip Vokietijos imigrantas krūvą metų, gavo Vokietijos pilietybę, o tuo pačiu ir teisę būti renkamu į politinius postus. Tuo metu vokiečiai nelabai galvojo, kokias pasekmes gali atnešti tokie užsieniečių priėmimai ir pilietinių teisių jiems suteikinėjimai.
- 1935 metais toksai britų išradėjas Robert Alexander Watson-Watt išbandė pirmą savo radarą. Įrenginys buvo pavadintas kaip santrumpa nuo žodžių "RAdio Detection And Ranging". Nors radarų veikimo principas buvo žinomas jau gerokai anksčiau, kitos valstybės ir kompanijos kažkaip taip ir nesugebėjo susiprotėti tokią įrangą gaminti karo reikmėms. Taigi, po kelerių metų radarai išgelbėjo Didžiąją Britaniją nuo netikėtų nacių bombardavimų ir tapo esminiu įrankiu, per kurį sąjungininkų pajėgos gavo pranašumą oro mūšiuose ir priešlėktuvinėje gynyboje.
- Šiurpią 1943 metų naktį gimė Kazimiera Danutė Prunskienė.
- 1980 metais Egiptas ir Izraelis susitarė užmegzti diplomatinius santykius, apsikeitė pasiuntiniais ir atsidarė vienas pas kitą savo ambasadas. Kitos arabų šalys dėl to pasiuto, bet nieko negalėjo padaryti. Galų gale arabų šalys po truputį, labai iš lėto, bet ėmė susitaikyti su realybe, kad žydų jiems išnaikinti nepavyks ir kad kaip gyveno šita tauta Palestinoje tūkstančius metų, taip ir gyvens.
- 1991] metais Sadamas Huseinas įsakė savo pajėgoms trauktis iš užgrobto Kuveito. Tiesa, JAV tas Irako pajėgas tuo metu jau taip buvo išdaužę, kad trauktis nelabai liko kam. Besitraukdamos, Irako pajėgos susprogdino ir padegė Kuveito naftos gręžinius, sukurdamos sunkiai įsivaizduojamo masto ekologinę katastrofą.
- 1993 metais islamistai surengė pirmą bandymą nugriauti aukščiausius JAV pastatytus dangoraižius, žinomus, kaip Pasaulio prekybos centras (anglų kalba - "World Trade Center" arba "WTC"). Bandydami tą padaryti, teroristai prigrūdo į mikroautobusą krūvą sprogmenų ir balionų su vandeniliu. Sprogmenų kiekis buvo didelis - apie 600 kilogramų. Teroristų mašina specialiai buvo pastatyta viename Šiaurinio dangoraižio šone taip, kad griūnant pastatui, jis užvirstų ant Pietinio dangoraižio. Sprogimo metu žuvo 6 žmonės (iš jų viena - nėščia moteris) ir dar virš 1000 žmonių buvo sužeista, bet dangoraižis sprogimą atlaikė kuo puikiausiai ir nenugriuvo.
- 1995 metais sužlugo toksai britiškas bankas - Barings Bank. Istorija gal ir nebūtų niekuo įdomi, jei ne tai, kad šitai buvo seniausias britų investicinis bankas, dirbęs dar nuo 1762 ir buvęs vienu iš seniausių bankų pasaulyje. Banką sužlugdė tai, kad jo vadovybė vietoje investicijų sugalvojo žaisti biržose, taigi, leido darbuotojams daryti nesąmones. Vienas iš darbuotojų, toksai Nick Leeson, per tai ėmė daryti kažkokias makles. Maklės baigėsi tuo, kad Singapūro finansinėje biržoje šitas veikėjas taip prispekuliavo fjūčersais, kad bankas prarado 1,4 milijardo dolerių ir užsilenkė. Vėliau tas vyrukas už šitas makles buvo pasodintas tame pačiame Singapūre į kalėjimą, kur atsėdėjo 4 metus.
- 1998 metais Lietuvos prezidento pareigas ėmė vykdyti Valdas Adamkus, kuris visiems įsiminė kaip toksai prezidentas, kuris buvo malonus, kultūringas, pavyzdingas, nieko blogo nedarantis, bet ir nieko gero irgi nesugebėjęs padaryti. Gal dėl to jis paskui buvo išrinktas ir dar kartą, dar vienai kadencijai.
- 2003 metais Lietuvos prezidento pareigas ėmė vykdyti Rolandas Paksas, kuris visiems įsiminė savo keistais ryšiais, keista veikla ir keistomis frazėmis. Tarp garsiausių Rolando frazių buvo tokios, kaip "šikau ir tapšnojau", "neatsistatydinsiu ir viskas", "aš nekaltas - aplinka kalta". Pagarsėjo ir kažkoksai Pakso draugelis, kuris jį gynė prieš Konstitucinį teismą, viešai pradėjęs pasakoti labai nerišlią istoriją apie Asilą raudonais batais, iš ko visi suprato, kad čia matyt apie Paksą... Taip pat per skandalus išlindo ir kitų keistų asmenybių - pvz., Renata Smailytė ir Lena Lolišvili. Galų gale Rolandas Paksas buvo atstatydintas 2004 metų balandžio 6 dieną.