Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


SUSE

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search

SUSE arba, jei taip taisyklingiau - tai S.U.S.E - toksai Linux, kuris kuriamas kokios tai Vokietijos firmos. Pasižymi tuo, kad SUSE naudotojai kokie tai biškį paskirai nuo visų kitų, viskas jiems ten gerai, niekuo per daug nesiskundžia, bet viskuo patenkinti.

SUSE yra Linux porūšis, kuris panašus į RedHat, kad yra beveik legali OS ir naudoja .rpm. Yra terminalas ir galima leisti per jį funkcijas, bei eksportuoti kelius, kas sutrikdo scenarijų veikimą. Naudoja driežo galvą, kaip savo talismaną, kai kurie žmonės dar daro openSUSE, kur irgi naudoja driežo galvą, bei lengviną Windows priežiūros specialistų migraciją su YAST.

Daugeliu atvejų visa OS yra sutelkta ties driežo galvos dizaino sprendimais. Naudoja KDE, kaip pagrindinį desktopą, bet galimi ir kiti variantai, tačiau viena aišku, kad bus driežo galva vienur ar kitur. Šios operacinės kūrėjai kartais sako, kad nenaudoja Ubuntu ir net nežino kas tai yra.

SUSE pavadinimas neturi jokios prasmės, nes yra nuo vokiečių kalbos pavadinimo Software und System Entwicklung (Programų ir sistemų kūrimas), nes taip vadinosi ta firma, kuri šitą Linux sukūrė. Vėliau firmą nusipirko Novell, paskui buvo dar keli perpardavimai, tačiau kompanija išliko, o jos sukurtas Linux ilgainiui tapo viena iš geriausių Linux distribucijų.


SUSE istorija ir gerumas

Istoriškai SUSE yra vienas iš seniausių Linux, iš tų, kurie dabar yra. Kompanija Gesellschaft für Software und System Entwicklung mbH buvo įkurta dar 1992 metais, kai ją susigalvojo keli kažkokie tai matematikos studentai. Jau 1994 buvo išleista ir pirma SUSE Linux versija. Kiek vėliau, kadangi visko vieni nepadarydavo, o turėdavo minčių daugiau jau geriau administravimo įrankiais užsiimti, tie studentai labai nemažai ėmė kopijuoti iš tuo pat metu pasirodžiusios Red Hat sistemos. Kitą vertus, nors RPM su visais paketais ir buvo perimtas, SUSE taip ir liko visiškai kitokia, su savo YaST menedžeriu ir taip toliau.

Aišku, firma iš to savo Linux uždirbdavo, tai nebuvo viskas lengvai gaunama eiliniams lameriams už dyką - gal tai ir stabdė sistemos platesnį paplitimą.

Vėliau atsirado ir nemokama OpenSUSE, kuri gerai su versline sutaria, ir kartu ir tą patį logotipą naudoja. Taigi, dabar parsisiųsti galima.

Viena iš geriausių SUSE ir OpenSUSE savybių, per kurią ji vėlyvais laikais žiauriai kietai davė į kaulus RedHat ir panašioms firmoms - kad čia desktopas nebuvo pakeistas į absurdišką Gnome, tai vartotojai kaip galėjo viską grafiniame pavidale patogiai administruoti, taip ir iki šiol gali. Juoba, kad YaST yra labai patogus įrankis, bene vienintelis toksai, kuris savo galimybėmis Linux valdymą padaro gal ir sulyginamai paprastą, kaip ir Windows grafinį administravimą.

Rekomenduojame naudoti SUSE arba OpenSUSE, nes tai viena iš geriausių Linux distribucijų.


Visokios svarbios Linux temos, kurias turi žinoti kiekvienas
Linux-logo-tux-pingvinas.jpg
Linux distribucijos:
Red Hat Fedora SUSE OpenSUSE Debian Alpine Linux Linux Mint Slackware Arch Linux CentOS Ubuntu
Desktopai:
XFCE LXDE Gnome MATE Cinnamon CDE KDE GnuStep Enlightenment
Svarbios sąvokos:
Xterm Šelas X-Window Langų menedžeris
Svarbios programos:
Midnight Commander Vi Busybox Lynx Wine
Ne Linux:
GNU/Linux UNIX FreeBSD MacOS-X QNX