Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


RedHat

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search

RedHat - tai toksai Linux porūšis, naudojamas armijoj, kosmose, duomenų centruose, superkompiuteriuose, visokiuose serveriuose, kartais laptopose, skiriasi nuo kitų Linux, kad yra beveik legali OS, o kad būtų nelegali OS reikia išsitrinti visas repozitorijas ir prisidėti ten CentOS repozitorijų.

RedHat kompanija įkurta buvo 1993, tuo metu dar buvo nelegali, vėliau tapo beveik legali, o galų gale padėjo pagrindą vienai iš dviejų didžiausių Linux atšakų - visokiems RedHat tipo linuksams. Tokie linux naudoja rpm programų paketų menedžęrį, o paketų failų išplėtimai yra ".rpm", skirtingai nuo Debian sistemose naudojamų ".deb".

Šitais laikais RedHat taip pat padeda kurti systemd ir GNOME. Šioje OS galima naudoti terminalą, nes taip įprasta beveik visiems Linux.

Instaliuojasi per Anaconda, veikia rm -rf /, galima leisti nesibaigiančių beparametrinių funkcijų restartus, optimizuoti procesus, laikinai atjungti NTP per nuotolį, taip sutrikdant ISDN signalų interpretavimą PBX'uose ir tada niekas neveikia, kad veiktų tada vėl reikia susijungti su NTP. Dar RedHat yra embedinama į PBX'us.

Labiausiai RedHat pasižymi tuo, kad savo logotipuose naudoja raudonas skrybėles, kaip tuo tarpu Fedora naudoja mėlynas, o kokia nors Mandriva - išvis juokingas kepures.


Visokios svarbios Linux temos, kurias turi žinoti kiekvienas
Linux-logo-tux-pingvinas.jpg
Linux distribucijos:
Red Hat Fedora SUSE OpenSUSE Debian Alpine Linux Linux Mint Slackware Arch Linux CentOS Ubuntu
Desktopai:
XFCE LXDE Gnome MATE Cinnamon CDE KDE GnuStep Enlightenment
Svarbios sąvokos:
Xterm Šelas X-Window Langų menedžeris
Svarbios programos:
Midnight Commander Vi Busybox Lynx Wine
Ne Linux:
GNU/Linux UNIX FreeBSD MacOS-X QNX