Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


Arch Linux

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search
Tipiškas variantas - prieina ir pradeda aiškinti, kad naudoja Arch Linux

Arch Linux - tai tas toksai Linux, apie kurio vartotojus sklando legendinis anekdotas, kur tipo kas bebūtų, Arch Linux vartotojas neišlaikys ir būtinai pasakys - "BTW, I use Arch". Viena iš plačiau žinomų Linux distribucijų vienok. Ir ne tokia jau prasta, nors ne tokia jau ir lengvai išmokstama. Labai mėgstama įvairių Linux fanatų, kurie ne tiek dėl darbo, kiek dėl kažkokių idėjinių priežasčių šią sistemą naudoja.

Kaip gandai sklando, šitas Arch Linux yra sukurtas vienų autistų tam, kad jį galėtų naudoti kiti autistai. Kiti gi aiškina atvirkščiai - vienų adminų kitiems adminams, nes visus užveikė tie Debian ir Redhat tipo kliedesiai, kurie visur įsigali vis smarkiau ir smarkiau, išstumdami bet kokį sveiką protą. Tai šitie ėmė ir sugalvojo, kad vietoje Debian ar Red Hat paketų menedžerių reikia susikurti savo, kuris būtų normalesnis, tai tą ir padarė. Paketą kažkodėl pavadino Pacman, matyt kad daugiau painiavos visiems būtų.

Turim pripažinti, kad skirtingai nuo tų pusgalvių, kurie visur sukišo Gnome, o paskui nusprendė visur prastumti su beveik niekuo nesuderinamą Wayland - Arch Linux kūrėjai ir naudotojai visgi atrodo adekvatesni. Tai gal ir yra čia pagrindo jiems girtis, kad naudoja Arch. Nes vat kam nėra tokio pagrindo - tai dabartiniams Debian vartotojams.

BTW... I use Arch Linux... - kažkoksai Anonimas.

Arch Linux vartotojai

Čia toksai tipiškas atvejis - Arch Linux vartotojas elgiasi kaip visiškas krypas.
Kai galvoje yra Arch Linux, tai kitiems dalykams vietos nebepasilieka.

Puikiai visiems žinomas melas yra tas, kad Arch tipo Linux esąs pritaikytas naujiems vartotojams, nes nėra terminalo. Terminalą galima susiinstaliuoti pagal poreikį, kaip ir visą kitą irgi pagal poreikį galima susiinstaliuoti. Patogiai paruoštas Linux instaliuoti viską ko reikia. Nenaudoja terminalo. Turi AUR ir pacman'ą.

Paprastai Arch vartotojai praeina tokias kančias, kad paskui dėl savo kančių save patys laiko kažkuo išskirtiniais, tokiais, kurių kiti nesupras. Tai dėl to išskirtinumo buriasi į būrelius ir vaizduojasi sau, kad yra kažkuo geriau patyrę. Nes esą jų tos kančios duodančios kažką daugiau, nei duoda kažkas kitas.

Čia teisybės dėlei turim visgi pasakyti, kad kadaise panašią nišą užėmė Slackware naudotojai, bet tie seniai pavirto į profesionalius adminus, juoba tenai niekas nebandė daryti iš Linux kažkokios religinės nesąmonės, o kaip tik bandė sistemą padaryti kuo geresne. Su tuo Arch Linux gavosi kažkaip atvirkščiai, tai štai dabar ir eina kažkokios patyčios.

Šiaip tai gal ir nėra čia blogas šitas Linux.


Visokios svarbios Linux temos, kurias turi žinoti kiekvienas
Linux-logo-tux-pingvinas.jpg
Linux distribucijos:
Red Hat Fedora SUSE OpenSUSE Debian Alpine Linux Linux Mint Slackware Arch Linux CentOS Ubuntu
Desktopai:
XFCE LXDE Gnome MATE Cinnamon CDE KDE GnuStep Enlightenment
Svarbios sąvokos:
Xterm Šelas X-Window Langų menedžeris
Svarbios programos:
Midnight Commander Vi Busybox Lynx Wine
Ne Linux:
GNU/Linux UNIX FreeBSD MacOS-X QNX