Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


Linux Mint

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search
Linux Mint - pati geriausia ir lengviausiai suprantama OS langų naudotojams, todėl ją Pipedija ir rekomenduoja, nes ji itin puiki.

Linux Mint - vienas iš pilnavertiškiausių, bet tuo pačiu ir lengviausių išmokti linuksų, lyg ir iš Ubuntu ar tai Kubuntu sorcų sukonstruotas, su cinamoniniu desktopu. Visiškai be jokių abejonių - Linux Mint yra geriausia Linux distribucija iš tų, kurios egzistuoja. Problema gal nebent tiktai ta, kad tėra tinkama x86-64 platformai, tuo tarpu ant ARM nelabai eina.

Susikūrė Linux Mint tada, kai apie 2007 metus kažkuri programuotojų komanda paėmė šviežiai bepročių sugadintą Gnome 3 desktopą, panaikino daugelį tenai priveltų šūdų ir sugrąžino seną funkcionalumą - štai taip ir gavosi Linux Mint - gražiai atrodantis ir stabilus. Gal ne iš pačių stabiliausių OS, bet už dabartinį absurdišką Gnome tai tikrai jau stabilesnis, ir belenkiek funkcionalesnis, realiam darbui tinkamas.

Bendrai mes šią OS tikrai rekomenduojame, nes ji patogi, lengva išmokti (nes panaši į Windows), ne itin stringa, gražiai atrodo, čia gali veikt daug įvairių įprastų programų (Blender, Spotify, Google Chrome, Google Maps ir pan.), o ir šiaip ji tikrai gera - jokių neaiškių šūdų, o tik tai, kas svarbiausia.

Beje, nuo Linux Mint prasidėjo didelis Linux pasaulio skilimas - vienoje pusėje pasiliko neadekvatai su naujomis Gnome versijomis. Tenai prasidėjo masinis vartotojų bėgimas ir atseit "be priežasčių" kažkodėl prasidėjo vartotojų mažėjimas. Dar labiau tas procesas paspartėjo, kai kai kurios distribucijos vietoje X Window pradėjo kišti bugų pilną ir klaikiai stabdantį Wayland. Tuo tarpu Linux Mint kažkodėl visiškai netikėtai tapo sparčiausiai augančia Linux distribucija pasaulyje. Tai savaime aišku, visokie tie Wayland ir Gnome kišantys nevykėliai pasijuto žiauriai užgauti ir dėl to dabar apie Linux Mint taškosi nuodais ir labai nekenčia.

Ir šį, žemiau pateikiamą straipsnį anksčiau parašė kažkoksai wimdozių šalininkas, nors labiau tikėtina - kad kažkoksai nukvakęs linuksoidas (nes kaip žinia, vindausistai nekenčia linuksistų, bet dar labiau vieni linuksistai nekenčia kitų linuksistų), nes čia jis prirašė belenkiek kliedesių. Bet nesvarbu.


Kažkokie neaiškūs makaronai apie Linux Mint

Vienas iš sudėtingiausių Linux. Jame yra labai daug visokių konfiguracijų, kažkokių interfeisų, DE yra kažkoks keistas Cinnamon, dar jie vagia Ubuntu serverių traffiką, taip pat labai komplikuotas updatinimo mechanizmas, viskas labai lūžta, persikarauna dalinai, o dalinai nepersikrauna. Savo vartotojams jie pateikia galimybę žaisti "rusišką ruletę", tai yra nežinai kokį Linux Mint atvaizdą atsisiųsi iš interneto, ar lūžtantį ar jau su implantuotais keyloggeriais, virusais, backdoorais, kataklizmais, šūdais ir panašiai. Jų websaitą prižiūri kažkoks Lefebras ir ten per visokius embedus ateina virusai ir visas internetinis pragaras iš Darknet'o. Vartotojas susidiegęs tokį Linux patiria stresą, baimę, yra visada įtampoje, nes neaišku, kas gali nutikti, todėl pradeda dahuja gert, pūst, ryt tablietkas, naktim blaškytis, kol galiausiai nuo visko išprotėja.

Dar žr.

Visokios svarbios Linux temos, kurias turi žinoti kiekvienas
Linux-logo-tux-pingvinas.jpg
Linux distribucijos:
Red Hat Fedora SUSE OpenSUSE Debian Alpine Linux Linux Mint Slackware Arch Linux CentOS Ubuntu
Desktopai:
XFCE LXDE Gnome MATE Cinnamon CDE KDE GnuStep Enlightenment
Svarbios sąvokos:
Xterm Šelas X-Window Langų menedžeris
Svarbios programos:
Midnight Commander Vi Busybox Lynx Wine
Ne Linux:
GNU/Linux UNIX FreeBSD MacOS-X QNX