Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


Šablonas:Kovo 9 dienos įvykiai

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
02:34, 8 kovo 2021 versija, sukurta Fandorina (Aptarimas | indėlis)
(skirt) ← Ankstesnė versija | Dabartinė versija (skirt) | Vėlesnė versija → (skirt)
Jump to navigation Jump to search
  • Senoviniais gal kokiais 1009, o gal ir dar ankstesniais metais, kažkur Lietuvos pakraštyje buvo nukirsdintas Bonifacijus Brunonas, tai ta proga tų pat metų Vasario 14 dieną buvo Kvedlinburgo analuose pirmą kartą paminėta Lietuva. Tiesa, kaip čia taip istorikams gaunasi, kad 1009 metų Vasario 14 dieną buvo paminėta, kad tų pat metų Kovo 9 dieną tasai Brunonas nukirsdintas - tai nelabai aišku, bet istorikams gal tai ir nesvarbu. Tai kiti užtat imasi išvis tarpinės datos ir sako, kad išties tai viskas buvo Vasario 23, nes kaip žinia, teisybė kažkur per vidurį...
  • 1074 metais popiežius atskyrė nuo bažnyčios visus kunigus, kurie tik buvo slapčia ar neslapčia susituokę su moterimis. Tai nuo to laiko ir neduoda kunigams tuoktis.
  • 1776 metais toksai Adam Smith paskelbė savo garsiausią knygą - "Tautų turtas", kurioje aiškino esminius kapitalizmo principus. Iš jų buvo keli, bet vienas buvo toksai, kad vergovė yra pati blogiausia santvarka iš visų įmanomų, todėl visi žmonės turi gauti laisvę ir galėti dirbti, judėti ir verslauti kaip nori, kiek nori ir kur nori. Tai šitaip ir užgimė laisvosios rinkos idėja.
  • 1942 metais Japonija galutinai užgrobė Olandų Rytų Indiją, dabartiniais laikais žinomą, kaip Indoneziją
  • 1944 metais šią dieną sovietų bombonešiai pradėjo masyvų Talino bombardavimą, išnaikindamos didelę miesto dalį
  • 1945 metais šią dieną Japonija surengė perversmą Prancūzijos valdomoje Indokinijoje ir sukūrė kelias marionetines valstybes, kurios paskui ėmė kariauti ir viduje, ir visaip, o galų gale vienoje iš jų, Vietname laimėjo Ho Ši Minas ir nuo to prasidėjo Vietnamo karas, o kita, Kambodža, vėliau pagarsėjo sąlyginai masiškiausiu visų laikų planetoje vykdytu genocidu, nes išžudė trečdalį valstybės gyventojų.
  • 1948 metais kažkur Kalifornijoje, JAV dirbę mokslininkai su ciklotronu bedaužydami visokias subatomines daleles, išgavo mezonus - elementariąsias daleles, kurių masė daug kartų didesnė, nei jas sudarančių kvarkų masių suma. Nuo šitų mezonų ir prasidėjo problemos, nes eksperimentai parodė, kad nesigauna visko paaiškinti paprastomis teorijomis, o realus visokių dalelių, laukų ir išvis neaišku ko skaičius yra nelabi net įsivaizduojamas. Tai tos problemos fizikams iki šiol dar tęsiasi ir ne tik nesibaigia, bet ir baigtis nežada, o fizika tiktai sudėtingėja, sudėtingėja ir darosi išvis niekam jau nebeaiški.
  • 1951 metais Jugoslavija paskelbė krūvą visokių kaltinimų Sovietų Sąjungai ir taip du diktatoriai, Josifas Stalinas ir Josifas Broz-Tito galutinai susipjovė tarpusavyje.
  • 1953 metais Maskvoje vyko Stalino laidotuvės, tai iš to džiaugsmo tokios minios žmonių į jas ėjo, kad dėl spūsčių mažiausiai keli šimtai žuvo.
  • 1956 metais Gruzijoje įvyko masinės demonstracijos prieš Josifo Stalino menkinimą ir Nikitos Chruščiovo pradėtą Chruščiovo atšilimą. Tai kad gruzinai žinotų, kad stalinizmas vis dar gyvas, demonstracijos buvo numalšintos staliniškai. Vidaus reikalų kariuomenės daliniai pradžioje į kelių tūkstančių žmonių minią ėmė šaudyti iš kulkosvaidžių, o paskui traiškyti juos tankais, paskui kuriuos ėjo kareiviai, kurie likusius žmones badė durtuvais. Bandydami išsigelbėti, žmonės bėgo prie skardžio ir nuo jo šoko į upę, irgi užsimušdami. Tikslus žuvusių skaičius nežinomas. Oficialūs tuo metu paskelbti duomenys buvo, kad žuvo 22, neoficialūs - kad mažiausiai 50-150, bet netiesioginiai duomenys rodė, kad žuvusių skaičius buvo greičiau link 600-800. Apie 200-400 žmonių buvo suimta kitą dieną, paskui 39 iš jų buvo sušaudyti. Po to jau gruzinai demonstracijų Stalinui palaikyti neberengė.
  • 1959 metais pasauliui buvo pademonstruota lėlė Barbė, kuri tapo didesniu mados simboliu, nei bet kas kitas.
  • 1961 metais Dalai Lama kreipėsi į Jungtines Tautas, prašydamas baigti Tibeto okupaciją, kurią vykdo Kinija ir atkurti Tibeto nepriklausomybę. Deja, nieko nesigavo.
  • 1964 metais šią dieną pradėtas gaminti Ford Mustang, pradėjęs atskirą mašinų klasę - Pony car, gal mažokai žinomą Europoje, tačiau labai populiarią JAV.
  • 1966 metais šią dieną Prancūzija paskelbė, kad prieš kelias dienas paskelbtas planas veikia ir kad jie išstoja iš NATO. Paskui, tiesa, po kiek laiko labai ėmė prašytis atgal, tai įsiprašė visgi.
  • 1990 metais šią dieną Berlyne prasidėjo derybos tarp Rytų Vokietijos ir Vakarų Vokietijos dėl abiejų vokietijų susijungimo į vieną bendrą Vokietiją.
  • O štai 1996 kažkur Kaune buvo įkurta garsioji radijo stotis Pūkas, iki šiolei visus dvasingus žmones džiuginanti nuostabiomis laidomis ir puikia muzika, o taip pat dar ir kažkokia doros, darnos ir skaistos sklaida.


Vis dar kai kuriems tebesitęsia pagirios po švenčių, tai linkime geriau daugiau negerti, nes alkoholis jums nepadeda.