Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


Kovo 29

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search
Wiki waste.jpeg

Straipsnis "Kovo 29" atitinka aukštus enciklopedijų standartus
Daugiau apie Vikipediją


Visi straipsniai pagal pirmą raidę:

A Ą B C Č D E Ę Ė F G H I Į J K L M N O P Q R S Š T U Ų Ū V W X Y Z Ž 0 1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kovo 29 - tai mėnesio Kovo diena, kuri yra žymima skaičiumi 29. Šitas skaičius yra dviženklis[reikalingas šaltinis].

Kovo 29 diena dažniausiai būna kartą per metus, Kovo mėnesį. Ji dažniausiai būna po Kovo 28 ir prieš Kovo 30 dieną.

O štai kas įvyko šią dieną:

  • 1798 metais Prancūzija okupavo Šveicariją, kuri tuo metu netgi nebuvo valstybė, nes buvo tiesiog palaidas kratinys kalnų slėniuose gyvenančių ir išvis palaidų žmonių. Po okupacijos prancūzų komunarai paskelbė pirmą šveicarų valstybę - Helvetijos Respubliką, aišku, priklausomą nuo Prancūzijos. Tai šveicarams ta respublika taip nepatiko, kad jie tiesiog ją ignoravo. Kita vertus, bent jau kažkoks pokytis įvyko - buvusi visiškai nevalstybe, Šveicarija bent jau tapo pseudovalstybe. Ir tik praėjus dar keleriems metams, kai prancūzų okupacija baigėsi, Šveicarija po truputį pajudėjo link tikro valstybingumo, nes suprato, kad jau taip gyventi kaip iki tol, daugiau nesigaus, todėl kažkokią valstybę visgi teks kurti, nes su anarchija jau nesigaus gyventi.
  • 1886 metais anoksai amerikonų vaistininkas John Pemberton išrado Coca Cola limonadą. Išties tai ten buvo pradžioje alkoholinis sirupas nuo nervų, panašesnis į likerius, bet paskui valdžia ėmė drausti alkoholį, tai tam vaistininkui teko kurti nealkoholinį variantą. Taip jis ir padarė tą nealkoholinį sirupą. O tada sumaišė su gazuotu vandeniu ir gavosi Coca Cola. O tada ėmė ją pardavinėti, bet kadangi patsai buvo užsėdęs ant morfijaus, kuris ėdė tiek pinigų, kad jų trūko bizniui plėsti, tas vaistininkas visą biznį greitai pardavė. Tai vat paskui ir užaugo ta Coca Cola tokia, kokią dabar jau ir žinome.
  • 1936 metais III Reichas įvedė kariuomenę į Reino kraštą (vok. Rhineland). Tai reiškė, kad Vokietija ėmėsi karinių veiksmų, kurie grubiai pažeidė Versalio sutartį ir taip išties ir pradėjo II Pasaulinį karą. Visos Vakarų šalys, vietoje to, kad sureaguotų tiesioginiais atsakomaisiais kariniais veiksmais, užsiėmė visokia masturbacija, kur vis aiškino, kad gal čia Vokietija ne tokia, gal čia ne viskas taip baisu, gal pagerinkim santykius ir panašiai. Tai vietoje to, kad tie santykiai pagerėtų, Vokietija tik pasijuto nebaudžiama, per kelis metus staigiai perorientavo pramonę į visiškai masinę ginklų gamybą ir užvirė II Pasaulinis karas jau visame gražume. Taigi, tai štai jums ir prašom. O taip nekaltai pradžioje atrodė.
  • 1973 metais paskutiniai JAV kariai paliko Vietnamą. Prieš komunistus beviltiškai liko priešintis jokių šansų neturėjęs Pietų Vietnamas, kurio sostinę po poros metų užėmė Vietkongas, o dar po metų tie komunistai pilnai užgrobė ir likusią dalį. Vietnamo karas sovietams leido baisiausiai apjuodinti JAV, o amerikiečiai taip ir neišdrįso imtis pakankamai stiprių tiesioginių veiksmų prieš Šiaurės Vietnamą, vietoje to, užsiimdami neaiškiomis baudimo operacijomis, nukreiptomis prieš komunistų slapta terorizuojamus civilius.
  • 2004 metais Lietuva įstojo į NATO. Tuo paču į NATO įstojo dar ir Bulgarija, Rumunija, Estija, Latvija, Slovėnija ir Slovakija. Kai kurios kitos iš komunistų išsilaisvinusios valstybės į NATO spėjo įstoti dar keliais metais anksčiau.
  • 2017 metais Jungtinė Karalystė nusprendė imtis veiksmų atsiskyrimui nuo Europos Sąjungos, ir surengti referandumą dėl Brexit. Tai po kelių mėnesių tą referendumą ir surengė. Po kokių metų pasidarė gana aišku, kad Brexit sprendimą išeiti iš ES nulėmė veiksmai, kuriuos organizavo Rusija - tai buvo įvairios propagandinės kampanijos ir pan., persvėrusios balsų skaičių link išėjimo iš Europos Sąjungos.
  • 2017 metais šią dieną Liudas Mažylis kažkur Berlyne atrado Lietuvos Nepriklausomybės akto originalą, vieną iš, atrodo, dviejų - tą, kuris buvo skirtas Vokietijai informuoti apie paskelbtą neprikluasomą Lietuvos valstybę.


Dar apie Kovo 29

Yra ir kitų mėnesių su dienomis, turinčiomis tą patį numerį, kaip ir Kovo 29: