Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


Šablonas:Kovo 23 dienos įvykiai

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search
  • 1839 metais šią dieną kažkoks Bostone, JAV, leistas laikraštis "Morning Post" pirmą sykį pavartojo abreviatūrą "O.K." arba OK. Ji buvo ne kas kita, kaip santrumpa nuo "Oll Korrect" arba "Ole Kurreck", o šitai buvo susiję su to meto prankais, kur žurnalistai visaip smaginosi, ir didžiausias smagumas jiems tada buvo rašyti kai kuriuos žodžius tyčia neteisingai, o dar daugiau smagumo buvo rašyti durnomis santrumpomis viską. Tai šita santrumpa kažkaip labai smarkiai prigijo, išplito, o per kitus porą dešimtmečių visi netgi užmiršo, iš kur ji atėjo. Paskui prireikė daugybės metų, kol visokie po popierius besikapstę tyrinėtojai sugebėjo jos kilmę išsiaiškinti.
  • 1857 metais šią dieną Brodvėjuje, Niu Jorke, JAV, ėmė veikti pirmas šiuolaikinio tipo liftas - toksai, kur nenukrenta žemyn, jei kartais jį keliantys lynai nutrūksta. Visą tą specifišką stabdymo mechanizmą išrado anoksai Elisha Otis, kuris paskui iš to išradimo daug pinigų uždirbo. Šitokių liftų dėka paskui atsirado ir galimybė statyti dangoraižius, kurie be liftų būtų buvę beprasmiais.
  • 1918 metais Vokietija, nuo kurios tuo metu labiausiai buvo priklausoma Lietuva, pripažino nepriklausomą Lietuvos valstybę.
  • 1919 metais toksai Benitas Musolinis kažkur Italijoje įkūrė naują politinį judėjimą, kurį pavadino fašistais, o pačią judėjimo ideologiją - fašizmu. Oficialiai partija vadinosi "Fasci Italiani di Combattimento" (Italijos kovos fašinos), bet paprasčiau visi ją vadino fašistais arba išvis fašiais. Fašizmo principai buvo trys - valstybė yra tauta ir vadas, vadas veda tautą ir valstybę, tauta yra valstybėje gyvenanti ir vado vedama. Žodžiu - vadas, valstybė ir tauta - tai viena vienuma.
  • 1933 metais šią dieną Vokietijos Reichstagas (parlamentas) priėmė įstatymą, pagal kurį Adolfas Hitleris tapo Vokietijos fiureriu - tokiu, kuris aukščiau visko. Įstatymas buvo priimtas, kai visokius parlamentarus gerokai spustelėjo SA ir SS.
  • 1956 metais, po kažkokių neaiškių vartymųsi valdžioje, Pakistanas tapo pirma pasaulyje islamo respublika, kur yra parlamentas ir renkami vadovai. Bet nelabai tai ilgai ir gerai laikėsi, nes paskui prasidėjo visokie perversmai ten. Labai jau jie tenai neramūs.
  • 1983 metais šią dieną Ronald Reagan paskelbė Žvaigždių karų programą, dar žinomą, kaip Strateginės Gynybos Iniciatyva (angl. Strategic Defence Initiative). Pagal šią programą JAV turėjo sukurti kosminį palydovų tinklą, kuris numuštų visas sovietų balistinių raketų galvutes, jei kartais SSRS sugalvotų pulti. JAV labai staigiai suinvestavo krūvą pinigų į tų technologijų kūrybą, ėmė rodyti kompiuteriais kurtus filmukus ir taip toliau, tai Sovietų Sąjunga į tą atsakė absoliučiai milžiniškomis išlaidomis visokioms kosmoso programoms, prikūrė naujų raketų, išleido milžiniškus pinigus ir tik jau po viso SSRS subyrėjimo sužinojo, kad JAV visą projektą išties feikino, nes žinojo, kad bent jau tais laikais jis neįmanomas iš principo. Visas tikslas buvo padidinti sovietų išlaidas tiek, kad tie sovietai bankrutuotų. Ir tai visai sėkmingai gavosi.
  • 1990 metais KGB veikla Lietuvoje paskelbta neteisėta. Tiesa, nors ir paskelbta taip, visvien dar ilgai veikė, o tiesą sakant, prisiminus Latvių gatvę, tai matyt ir dabar tebeveikia kažkaip, tik kad jau vadinasi ne KGB, o FSB, ir veikia ne kaip pas svae namuose, o kaip ir kitose užsienio šalyse - šnipinėja ir papirkinėja.