Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


Brodvėjus

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search
Vienas iš gražesnių Brodvėjaus gaisrų, 2009 metų Kovo 16 dieną

Brodvėjus - legendiškiausias ir garsiausias Vilniaus klubas, kur visokios grupės koncertuoja, kaip tik tos, kurios patinga visokiems seniems perdyloms, kaip kad SBS, Bacefalai ar dar kokie nors rokeriai. Atidarytas dar 2000 metų Liepos 3 dieną, šis klubas nuolat džiugina lankytojus.

Visi žino garsiąją frazę - sudegė Brodvėjus, tapusią geriausiu firminiu ženklu, kokį tik koksai nors restoranas išvis gali turėti.

Šiaip jau Brodvėjus nėra nei labai geras, nei labai garsus, nei ten puikiu maistu pasižymintis, bet užtat malonus pasėdėti ir pasiausti, o visiems labiausiai žinomas tuo, kad laikas nuo laiko ima ir sudega. Tai jau tapo kaip koks reiškinys ir pasididžiavimas, geriau netgi nei kokia graži legenda - "sudegė Brodvėjus".

Įsikūręs Vilniaus senamiesčio vidury, prie pat Vokiečių gatvės, siaurame Mėsinių skersgatvyje, Brodvėjus užsidega ir užsidega dideliais bei nedideliais gaisrais, kurie vis baigiasi ilgesniu ar trumpesniu uždarymu, o paskui - vėl atidarymu. Nuostabūs gaisrai vyko daugelį kartų, mažiausiai 4 iš jų yra gerai dokumentuoti:

  • 2003 metų Sausio 6 sudegė Brodvėjus bene pirmą (nors gal ir ne pirmą) kartą
  • 2009 metų Kovo 16 vėl sudegė Brodvėjus, nes ir vėl kilo tenai gaisras
  • 2009 metų Rugpjūčio 6 ir vėl sudegė Brodvėjus, nors vos keli mėnesiai tepraėjo
  • 2013 metų Lapkričio 30 ir vėl sudegė Brodvėjus...

Tai čia tiek Brodvėjaus gaisrų mums pavyko aptikti kartą, kai panaršėme kažkokiose senose naujienose. Tačiau nesame tikri, ar netyčia dar kokio nors gaisro nepraleidome, nes gali būti, kad gaisrų čia būta ir dar daugiau.

Kaip gandai sako, be šių didelių gaisrų ten dar būta ir kažkokio kiekio mažesnių užsidegimų - štai viename gande buvo pasakojama, kad ir po 2009 Rugpjūčio 6, tepraėjus vos kelioms dienoms sudegusiame pastate kilęs dar vienas gaisrelis, kur degė jau degėsiai. O dar kad kažkokį nedidelį gaisrą, kurį kažkokie pankai buvo sukėlę, pavyko užgesinti patiems lankytojams. Ir taip toliau, ir taip toliau - nes tokia to pastato dvasia, o gal ir patsai pavadinimas tokią laimę neša.

Legendos pasakoja, kad netgi pačią pirmą Brodvėjaus atsidarymo dieną, kuri buvo 2000 metų liepos 3, įvyko nedidelis gaisras, kuris buvo užgesintas be ugniagesių įsikišimo, tiesiog personalo pastangomis. Taigi, gaisrai šią vietą lydi tiesiog nuolat, sukurdami specialią šios vietos dvasią.

Tai paskui netgi ir tokia daina atsirado, kurią tokie Bacefalai, o tiksliau Nėrius Pečiūra dainavo - tai irgi taip ir vadinosi - "Sudegė Brodvėjus". Sako, daina buvo be proto populiari, dainuojama daug kartų, taip pat ir pačiame Brodvėjuje. O vieną kartą tą pačią dainą dainavo Bacefalai ir vėl jos metu kilo gaisras, tik pavyko užgesinti, tai kadangi buvo užgesintas, tai neįskaičiuotas į tuos atvejus, kai Brodvėjus sudegė, nes tą kartą Brodvėjus nesudegė.


Dar žr.

Visiški kaimiečiai bei šiaip atsilupėliai būna, kad ima painioti Brodvėjų su Brodu. Tai čia turim pasakyti, kad Brodas su Brodvėjumi nieko bendro neturi ir painioti jų nederėtų. Bet kartu verta žinoti, kad atsilupėlius ir kaimiečius pagal Brodo ir Brodvėjaus painiojimą visada galima lengvai ir patogiai atpažinti. Panašiai, kaip juos galima atpažinti ir pagal nesupratimą, kas yra broma, o kas yra bromas.

Puikiai nuo seno žinoma, kad visai per tą pačią vietą eina ir vietinio Bermudų trikampio šonas, taigi, pasigilinus, čia jau nekeista darosi, kad vis tas Brodvėjus sudega. Čia taip ir priklauso, nes tokia jau vieta.