Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


Restoranai

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
(Nukreipta iš Restoranas)
Jump to navigation Jump to search

Restoranas - bet kokia vieta, kur yra patiekiamas maistas valgymui, kitaip tariant - tiesiog kabokas.

Kažkaip senu sovietmečiu daugeliui visokių ano meto inteligentų užsifiksavo, kad geriausias Lietuvos restoranas - tai tokia Neringa, kuri esanti Vilniuje, kažkur Brodo vidury. Nes tenai buvo bene vienintelė Lietuvos vieta, kur būdavo tikros bulvytės fry, ir dargi beveik tokios, kaip Amerikoje.

Senais laikais, kai buvo sovietmetis, restoranai buvo neįtikėtina prabanga, per visą Vilnių jų tebuvo gal kokie 10, o gal netgi ir mažiau, ir tai netgi skaičiuojant tokius įvairių mikrorajonų restoranus, kurių būdavo po kokį vieną kur nors antrame centrinio prekybcentrio aukšte. Prekybcentriai, beje, tais laikais buvo mažiukai - kai kurie jų buvo vėliau parduoti ir ten įsikūrę Maxima parduotuvės dabar žymimos viena X raide.

Taigi, galima įsivaizduoti, koks retas, prabangus ir sunkiai pasiekiamas dalykas buvo restoranas anuomet. Tai štai visa ta bumerių karta, išaugusi anuo laiku, kai prie ruso buvo geriau, įsivaizdavo, kad bet koks restoranas yra kažkokia vos ne šventykla, kur iškilmingi oficiantai, skambant kokiai nors klepo muzikai, grakščiai lyg balerūnai atneša ant stalo prabangius kepsnius iš lašišos ar kiaulės, o lankytojai tada viską valgo, užsigerdami vynu, konjaku ar bent jau kokia nors degtine, ar blogiausiu atveju - tai alumi.

Ir štai gi kai atėjo Nepriklausomybė, greitai Lietuvoje atsirado MacDonalds, ir paaiškėjo, kad tai irgi restoranas, bet tai toks, kur netgi nėra padavėjų, o paprastas hamburgeris kainuoja brangiau, nei sovietinės valgyklos karbonadas, ir negana to, netgi nėra jokių alkoholinių gėrimų.

Tai štai tada visiems kilo toksai nežmoniškas kognityvinis disonansas, kad žmonės, pirma pasipiktinę, paskui išvis apstojo žodį "restoranas" kur nors minėti, ir visus restoranus ėmė vadinti kavinėmis. Kažkodėl jau lengviau buvo pasakyti, kad kavinė, nei kad restoranas.

Taip iki šiol ir liko - restoranais vadinamos arba neadekvačiai brangios skylės, paprastai tai būna kokie nors turistų spąstai, arba gi atvirkščiai - koks nors eilinis MacDonalds, KFC ar Hesburger kabokas. Pastarieji gi paprastai tyčia ir pabrėžtinai pavadinami gargariška fraze - "greitojo maisto restoranas", kad visiems būtų aišku, kad čia koksai tai nelabai geras restoranas, bet visvien - restoranas ir viskas, ir nieko čia nenuneigsi.