Rugsėjo 26

Wiki waste.jpeg

Straipsnis "Rugsėjo 26" atitinka aukštus enciklopedijų standartus
Daugiau apie Vikipediją


Visi straipsniai pagal pirmą raidę:

A Ą B C Č D E Ę Ė F G H I Į J K L M N O P Q R S Š T U Ų Ū V W X Y Z Ž 0 1 2 3 4 5 6 7 8 9

Rugsėjo 26 - tai mėnesio Rugsėjo diena, kuri yra žymima skaičiumi 26. Šitas skaičius yra dviženklis[reikalingas šaltinis].

Rugsėjo 26 diena dažniausiai būna kartą per metus, Rugsėjo mėnesį. Ji dažniausiai būna po Rugsėjo 25 ir prieš Rugsėjo 27 dieną.

O štai kas įvyko šią dieną:

  • 1905 metais Albertas Einšteinas paskelbė trečią straipsnį iš savo Annus mirabilis straipsnių serijos. Šiame, trečiąjame straipsnyje jis pristatė pasauliui specialiąją reliatyvumo teoriją.
  • 1908 metais Bezdonyse toksai lenkų socialistas Josefas Pilsudskis su savo chebra apiplėšė pašto traukinį, vežusį pinigus iš Varšuvos į Sankt Peterburgą. 20 plėšikų grupė pagrobė daugiau kaip 200 tūkstančių rublių - tais laikais tai buvo milžiniška pinigų suma. Tarp apiplėšimo dalyvių buvo ne tik pats Pilsudskis, bet ir dar trys kiti būsimi Lenkijos ministrai pirmininkai. Pagrobti pinigai buvo vėliau panaudoti lenkų kovoms už laisvę organizuoti.
  • 1950 metais JT pajėgos (amerikiečiai) atsiėmė iš Šiaurės Korėjos pačią Pietų Korėjos sostinę - Seulą. Paskui dar jiems reikėjo kariauti kelis metus, kol galų gale visokie komunistai įsitikino, kad jau nesigaus jiems užgrobti žemių.
  • 1959 metais Japoniją užpuolė galingiausias ir baisiausias kada nors Japoniją puolęs uraganas "Vera", kuris beveik pilnai sugriovė visą miestą - Nagoją, kuriame gyveno apie 2 milijonai žmonių. 4580 žmonių žuvo, namų neteko apie 1,6 milijono.
  • 1961 metais savo pirmame koncerte, įvykusiame Niu Jorke, debiutavo toksai Bob Dylan.
  • 1968 metais SSRS laikraštis Pravda paskelbė taip vadinamą Brežnevo doktriną - Leonido Brežnevo kalbą, pagal kurią SSRS turi kištis į Varšuvos pakto ir kitų socialistinių valstybių vidaus reikalus, taip pat ir karine jėga, kad užtikrintų "teisingą" tų socialistinių šalių veikimą.
  • 1969 metais šią dieną buvo išleistas paskutinis The Beatles albumas - "Abbey Road". Nors albumas buvo juntamai silpnesnis už ankstesnius, visvien pakilo į topus. Bitlai jį įrašinėjo jau visai byrėdami, nes John Lennon su savo nukvaišusia rėksne Yoko Ono visus buvo užpisęs galutinai. Lennonas atsivesdavo tą dūrą Yoko į visas įrašymo sesijas, o jinai nuolat varydavo ant kitų trijų narių ir spiegdavo. Kai visi jau nusprendė, kad viskas, albumo nebus, Yoko Ono pakliuvo į autoavariją, kurioje jai laimingo atsitiktinumo dėka sulaužė kaulus. Gydytojai uždraudė jai kur nors vaikščioti ir liepė gulėti lovoje - taip kuriam laikui baigėsi jos keliami skandalai ir bitlai įstengė pabaigti albumą. Visgi albumas labiau pagarsėjo dėl savo gero viršelio, kuriame keturi bitlai eina per perėją.
  • 1971 metais viduryje demokratiškos Danijos, pačioje Kopenhagoje susikūrė hipių ir narkomanų nepriklausoma anarchistinė respublika Kristianija.
  • 1973 metais Concorde lėktuvas pirmą kartą perskrido Atlanto vandenyną, taip sumušdamas pasaulinius greičio rekordus.
  • 2003 metais buvo išjungta Nupedija - nevykęs Vikipedijos prototipas, kuris nepasiteisino. Išjungta šita enciklopedija buvo lyg netyčia - paskui ilgai ilgai dar, užėjus į puslapį, kabodavo pranešimas, kad Nupedia neveikia dėl serverio gedimo ir kad adminai dirba, norėdami jį pataisyti, tačiau nežino, kada tai įvyks. Tai va, nepataisė niekada.


Dar žr.

Yra ir daugiau mėnesių, kur būna 26 diena. Štai tokių mėnesių dienų sąrašas: