Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


Balandžio 6

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search
Wiki waste.jpeg

Straipsnis "Balandžio 6" atitinka aukštus enciklopedijų standartus
Daugiau apie Vikipediją


Visi straipsniai pagal pirmą raidę:

A Ą B C Č D E Ę Ė F G H I Į J K L M N O P Q R S Š T U Ų Ū V W X Y Z Ž 0 1 2 3 4 5 6 7 8 9

Balandžio 6 - tai yra kalendorinė mėnesio Balandžio diena, kuri yra žymima skaičiumi 6. Šitas skaičius yra vienaženklis[reikalingas šaltinis].

Balandžio 6 diena dažniausiai būna kartą per metus, Balandžio mėnesį. Ji dažniausiai būna po Balandžio 5 ir prieš Balandžio 7 dieną, nes taip dažniausiai būna kalendoriuje parašyta.

O štai kas įvyko šią dieną:

  • 1793 metais, po įvykusios Prancūzijos revoliucijos, valdžią perėmė Visuomenės gelbėjimo komitetas, kuris valdė paskui gal kokius pusantrų metų. Tas periodas žinomas, kaip Teroro valdžia, nes prasidėjo tiesiog masinės žmonių žudynės.
  • 1896 metais šią dieną prasidėjo pirmos atkurtos Olimpinės žaidynės, kurios buvo surengtos Atėnuose. Jos vyko, praėjus 1500 metų po to, kai šias žaidynes uždraudė Romos imperatorius Teodosijus I.
  • 1909 metais tokie amerikiečių keliautojų Robert Peary and Matthew Henson organizuota ekspedicija tapo pirmais žmonėmis, kurie pasiekė Šiaurės polių. Tiesa, paskui buvo nemažai bandančių ginčytis ir įrodyti, kad jie negalėjo nustatyti, kur tas Šiaurės polius. Ekspedicija pirmiausiai plaukė laivu, o paskui jau per ledynus važiavo šunų kinkiniais.
  • 1917 metais šią dieną JAV paskelbė karą Vokietijai. Taip ir atėjo laikas šiai šaliai būti sutriuškintai ir pralaimėti I Pasauliniame kare.
  • 1941 metais III Reichas įsiveržė į Jugoslaviją ir Graikiją
  • 1950 metais SSRS ministrų taryba priėmė sprendimą, kad tremtiniai bus laikomi ištremtais visam laikui, iki gyvos galvos.
  • 1994 metais buvo numuštas lėktuvas, kuriuo skrido Ruandos ir Burundžio valstybių vadovai. Kadangi abu vadovai buvo hutų tautybės, o situacija tose šalyse jau ir taip buvo kaip reikiant užkaitinta, tai visai nuradikalėję prietrankos ėmė kaltinti, kad dėl visko kalti tutsiai. Greitai prasidėjo tutsių genocidas - šiuo metu tai yra paskutinis žmonijai žinomas tikras genocidas.
  • 2004 metais Rolandas Paksas tapo nebe prezidentu, nes tapo pirmuoju Lietuvos istorijoje nušalintuoju prezidentu.
  • 2009 metais vyriausybė baigė peržiūrėti valstybės biudžetą. Planavo valstybės išlaidas sumažinti trimis milijardais litų, daugiausiai investicijų programų bei biudžetinių institucijų sąskaita. Tai nebuvo paskutinis valstybės išlaidų apkarpymas 2009 metais.
  • 2022 metais Latvių gatvėje esančio prūdo vanduo nusidažė raudonai kaip kraujas. Daug kas sakė, kad tai po to, kai įvyko žudynės Bučoje, kurias Ukrainoje surengė Rusijos kariuomenė. Realiai gi vyko plaukimas, rodantis, kaip žmonės plaukia kraujo ežere. Dalyvavo pati Rūta Meilutytė.


Dar apie Balandžio 6

Yra ir kitų mėnesių su dienomis, turinčiomis tą patį numerį, kaip ir Balandžio 6: