Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


Balandžio 5

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search
Wiki waste.jpeg

Straipsnis "Balandžio 5" atitinka aukštus enciklopedijų standartus
Daugiau apie Vikipediją


Visi straipsniai pagal pirmą raidę:

A Ą B C Č D E Ę Ė F G H I Į J K L M N O P Q R S Š T U Ų Ū V W X Y Z Ž 0 1 2 3 4 5 6 7 8 9

Balandžio 5 - tai mėnesio Balandžio diena, kuri yra žymima skaičiumi 5. Šitas skaičius yra vienaženklis[reikalingas šaltinis].

Balandžio 5 diena dažniausiai būna kartą per metus, Balandžio mėnesį. Ji dažniausiai būna po Balandžio 4 ir prieš Balandžio 6 dieną.

O štai kas įvyko šią dieną:

  • 1702 metais šią dieną Švedija, įsiveržusi į Lietuvą, užėmė Vilnių
  • 1818 metas anoksai Karl Drais pademonstravo Paryžiuje pirmą dviratį, kurį anuosyk išrado. Tiesa, dviratis buvo dar primityvus, be pedalų - juo važiuojant, reikdavo kojomis nuo žemės spirtis. Tas pats Karl Drais ir daugiau dalykų išrado - pvz., spausdinimo mašinėlę, mėsmalę ir dreziną.
  • 1941 metais Vokietija ir Italija įsiveržė į Graikiją bei Jugoslaviją
  • 1946 metais SSRS išvedė okupacines pajėgas iš Danijos, Bornholmo salos. Prieš tai, užimdinėdami Bornholmą, sovietai tą salą buvo labai smarkiai išbombardavę, nors tam ir nebuvo jokio reikalo.
  • 1951 metais JAV Aukščiausiasis teismas priėmė mirties nuosprendį byloje dėl atominės bombos brėžinių ir technologijos išdavimo sovietams. Mirties bausme buvo nuteisti vyras ir žmona - Julius Rosenberg ir Ethel Rosenberg. Nors sovietai tuomet surengė begalę propagandos apie tai, kad esą ši byla farsas ir kad jiems tų brėžinių esą nereikėjo, vėliau išlindus duomenims apie pirmą sovietinę atominę bombą, paaiškėjo, kad šioji besanti beveik tiksli amerikietiškos bombos, numestos ant Nagasakio kopija.
  • 1956 metais Fidel Castro paskelbė asmeninį karą prieš Kubos prezidentą Fulgencijų Batistą.
  • 1961 metais JAV prezidentas John Kennedy nusprendė, kad reikia pulti Kubą. Sprendimas buvo smarkiai per vėlas ir labai pravališkas, bet Džonas Kenedis tuomet šito dar nežinojo...
  • 1970 metais SSRS vadovybė kažkaip susizgribo ir nusprendė, kad reikia skubiai ekshumuoti Adolfą Hitlerį ir Evą Braun, o paskui juo sudeginti ir kažkur pelenus išpilti, kad niekas negalėtų rasti. Kaip įtarimai sklandė, pagal tradiciją, įprastą mažiausiai dar nuo Niurnbergo proceso laikų, pelenai buvo išpilti į kanalizaciją.
  • 1980 metais sovietų užgrobtas ir okupuotas Afganistanas pasirašė su SSRS susitarimą, kad prašo sovietų karinių bazių.
  • 1982 metais besiautėdama Afganistane, sovietinė kariuomenė įsiveržė į Iraną, tai paskui buvo irgi visokų kalbų


Dar apie Balandžio 5

Yra ir kitų mėnesių su dienomis, turinčiomis tą patį numerį, kaip ir Balandžio 5: