Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


Šablonas:Lapkričio 5 dienos įvykiai

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search
  • 1895 metais toksai JAV išradėjas George Baldwin Selden užpatentavo automobilį, nors toksai Karl Benz buvo mašiną užpatentavęs dar cielais 10 metų anksčiau. Tai paskui tas Selden terorizavo visus JAV automobilių gamintojus kelioliką metų, vis reikalaudamas iš visų pinigų už tai, kad jie mašinas gamina. Per didelius teismus įvairios JAV automobilių kompanijos įrodinėjo, kad ne tas Selden mašiną išrado, ir kad nieko jis čia nesugalvojo, ir taip toliau, bet teismams buvo indiferentiška, pakolei jau bene 1911 toksai Ford visgi įrodė, kad jo mašina skiriasi. Tiesą sakant, visa šita nesąmonė buvo geras pavyzdys, kokia nesąmonė yra patentai, bet iki šiol dar tokios nesąmonės vyksta.
  • 1914 metais Prancūzija ir Didžioji Britanija paskelbė karą Osmanų Imperijai, taip I Pasaulinis karas išsiplėtė dar labiau, nei jau buvo išsiplėtęs.
  • 1916 metais Austrija-Vengrija ir Vokietija paskelbė, kad dabar jau atkuriama Lenkija, kuri bus Lenkijos karalystė. Išties tai taip gavosi pseudovalstybė, bet paskui jau to dėka gavosi ir normali valstybė.
  • 1935 metais buvo išleistas žaidimas Monopoly, tai gavsi toks populiarus, kad iki šiol vargiai koks stalo žaidimas galėtų lygintis
  • 1959 metais ėmė veikti Kauno hidroelektrinė. Sovietai iš to padarė baisią šventę, bet realiai visas bendras tos elektrinės galingumas tėra apie 100 megavatų, kai vien Elektrėnai pagamina 2200 megavatų, ir netgi Kauno termofikacinė elektrinė gamina 160 megavatų elektros, nors elektra ten tik antrinis produktas, pasiliekantis nuo šildymo. Ir dėl tų varganų Kauno hidroelektrinės 100 megavatų buvo užtvindytos didžiulės žemės ir užlieta daugybė visokių kaimų. Paskui dar, po to, kai numirė Algirdas Brazauskas, šitą Kauno elektrinė buvo pavadinta jo vardu - matyt, kad primintų užtvindymus.
  • 2006 metais Saddamas Husseinas kartu su pora sėbrų nuteisti mirties bausme už 1982 įvykdytas žudynes, kuriose buvo nužudyta 142 žmonės. Išties tai nebuvo nei vienintelis, nei didžiausias iš Saddamo nusikaltimų, bet tiesiog buvo paprasčiau jį už mažas žudynes nuteisti, nei kapstytis po dideles.
  • 2007 metais Google išleido į pasaulį tokią modifikuotą ir Java kalbos prikištą Linux, kurį pavadino Android, tai dabar šitas dalykas yra populiariausia operacinė sistema pasaulyje, smarkiai aplenkusi netgi Windows. O ką, mobiliakai juk išties irgi yra kompai, tik kad mažesni.
  • 2009 metais Gediminas Vagnorius ir koksai tai Laimontas Dinius kuria naują partiją. Štai praėjo jau koks dešimtmetis, o partija vis nesigavo.
  • 2020 metais šią dieną buvo užfiksuota, kad vakar aptikti 999 nauji koronaviruso atvejai