Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


Šablonas:Spalio 27 dienos įvykiai

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search
 • 1901 metais pirmą sykį mašina panaudota nusikaltimams - kažkokie plėšikai, Paryžiuje apiplėšę parduotuvę, pabėgo automobiliu
 • 1939 į Vilnių įžengė Lietuvos kariuomenė. Vilnių Lietuvai perdavė SSRS, šantažuodama Lietuvą, kad jei šioji nepasirašys taikos sutarties su SSRS, tai Vilniaus neatgaus. Tokiu būdu Sovietų Sąjunga privertė Lietuvą priimti sovietų karines bazes, o paskui - ir aneksavo.
 • 1962 metais žuvo vienintelis atviruose Karibų krizės (III Pasaulinio karo) veiksmuose žuvęs kareivis - JAV žvalgybinio lėktuvo U-2 pilotas Rudolf Anderson, kurį sovietai numušė virš Kubos. Dabarties istorikai skaito, kad pasaulis tuo metu buvo ant branduolinio susinaikinimo ribos.
 • 1971 metais Kongo Demokratinė Respublika buvo pervadinta į Zairą, ir taip vadinosi iki pat 1997
 • 1981 metais sovietų povandeninis laivas S-363 (dar žinomas kaip U137), ginkluotas branduoliniu ginklu, pastrigo Švedijos pakrantėje, kas greitai virto į ištisą konfrontaciją, nes sovietai gelbėt laivo pasiuntė savo laivyną (du eskadrinius minininkus, dvi korvetes ir fregatą), o švedai išsyk paruošė į kovinę padėtį pakrančių baterijas, išleido į jūrą torpedinius katerius, o paskui ir aviaciją su priešlaivinėmis raketomis pakėlė - žodžiu, viskas vos nepavirto į atvirą karą. Šitas incidentas yra žinomas, kaip vienas iš didesnių incidentų, kur švedų vandenyse pasireikšdavo sovietų povandeniniai laivai.
 • 1982 metais Kinijos gyventojų skaičius pasiekė milijardą, nes augo ir augo nevaldomai. Tai kiniečiai ta proga ėmė persekioti visas šeimas, kur daugiau kaip 1 vaikas.
 • 1984 esą ėmė veikti BAM - Baikalo-Amūro magistralė, nors išties tai ji niekada nepradėjo normaliai veikti, nes nuo pradžių iki galo buvo nesąmonė.
 • 1988 metais Ronaldas Reiganas sustabdė naujos JAV ambasados Maskvoje statybą, nes paaiškėjo, kad sovietų mūrininkai buvo ištisai KGB agentai, kurie į plytas ir betoną prikišo tiek daug pasiklausymo prietaisų, kad jų pašalinti buvo neįmanoma tiesiog dėl kiekio. Paskui viską, kas pastatytą, reikėjo nugriauti ir paskui vėl statyti iš naujo. Nors skandalas buvo milžiniškas, sovietų žiniasklaida visą laiką skelbė, kad čia ne sovietai prikišo į JAV ambasadą tuos pasiklausymo prietaisus, o kad atvirkščiai - JAV prikišo pasiklausymo prietaisų į SSRS ambasadą Vašingtone.
 • 1991 metais Turkmėnija atsibudo ir paskelbė nepriklausomybę nuo jau faktiškai neegzistuojančios Sovietų Sąjungos.
 • 1999 metais iš ministro pirmininko posto atsistatydino Rolandas Paksas, čia buvo negerą pranašaujantis ženklas kažkoks matyt...
 • 2009 metais visi buvo maloniai kviečiami į kultūros prieplauką Neries krantinėje prie Mindaugo tilto ir tenai vykusius KultFlux renginius. 20 val. buvo rodomas filmas: Tokijas: dvidešimt pirmo amžiaus miesto simfonija. Režisierių Michel Gondry, Leos Carax ir Joon-ho Bong filmas “Tokyo!” (2008 m., 112 min.)
 • 2014 metais į Klaipėdą atplaukė laivas - suskystintų dujų terminalas "Independence". Kalbama, kad Artūrą Skardžių ir dauguma kitų energetikos specialistų suėmė kolektyvinė tryda ir ėmė sunkiai kažką kliedėti pro sukąstus žabtus bei dainuoti kitas Andriaus Mamontovo dainas.
 • 2017 tokia Katalonija paskelbė nepriklausomybę nuo Ispanijos, bet vis dar nepanašu, kad labai jiems kažkas gausis...