Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


Šablonas:Gruodžio 26 dienos įvykiai

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search
Sveikiname visus su antrąja Šventųjų Kalėdų diena!

O va kas įvyko anksčiau:

  • 1898 metais Marija ir Pjeras Kiuri atrado radį - patį radioaktyviausią iš visų natūraliai pasitaikančių radioaktyvių elementų
  • 1933 metais toksai amerikonas Edwin Howard Armstrong užpatentavo FM moduliaciją, kuri leido sukurti kardinaliai geriau transliuojančias radijo stotis ir taip pat kardinaliai geriau grojančius radijo imtuvus. Dėl didesnio sudėtingumo FM transliacijos pasaulyje ėmė plisti tik nuo 1958, o įprastos pasidarė tik apie 1965-1970 metus, kai ėmė formuotis ir kiek kitoks, labiau lokalus ir gyvas FM transliacijų formatas. Tiesa, SSRS tai įvyko daug vėliau - beveik iki pat SSRS subyrėjimo per FM tebuvo retransliuojamos kelios įprastos AM stotys, atskirų FM stočių išvis nebuvo. Pirma tikra FM formato stotis Lietuvoje buvo M-1, įkurta tiktai 1989.
  • Tais pat 1933 metais Japonijoje buvo įkurta Nissan korporacija. Ji tuo metu tapo vienu iš didžiųjų (ketvirtu pagal dydį) zaibatsu, kuriam priklausė ir tokie gigantai, kaip Hitachi ar Datsun.
  • 1961 metais buvo panaikinta grynai popierinė ir faktiškai neegzistavusi Arabų valstybių konfederacija, kurią oficialiai sudarė Egiptas, Sirija ir Jemenas.
  • 1975 metais SSRS pradėjo reguliarius, esą keleivinius ir normalius Tu-144 lėktuvo skrydžius. Skrydžiai buvo vykdomi visiškai neištestuotais lėktuvais, darant viską, kad tik būtų kaip nors aplenkta Concorde programa. Rezultatas - Tu-144 gedimai ir įvairaus masto nelaimės (iš kurių 2 didžiulės katastrofos), o paskui ir visiškas skrydžių nutraukimas. Per savo istoriją visi 16 pagamintų Tu-144 lėktuvų sumoje padarė vos 102 reguliarius skrydžius, iš kurių tik 55 buvo keleiviniai (likę - pašto krovinių). T.y., vidutiniškai padaryta po 6-7 skrydžius Tu-144 lėktuvais, o paskui tie lėktuvai buvo išmesti. Kaip sako, analogov net.
  • 1978 metais prasidėjo pirmosios Paryžius-Dakaras automobilių lenktynės
  • O 1982 metais toksai pats didžiausias pasualio žurnalas "Time" paskelbė metų žmogumi kompiuterį, o jei tiksliau - tai asmeninį kompiuterį. Tai buvo keliolika metų anksčiau prasidėjusios, o apie 1977 rimtai įsisiūbavusios asmeninių kompiuterių revoliucijos pasekmė - įvairūs kompai pasidarė įprastais ir versle, ir namuose, su jais dirbo ir sekretorės, ir žaidimus žaidė vaikai. Vakarų pasaulyje kompiuterių gamyba jau buvo pasiekusi milijonus per metus.
  • O štai 1989 metais pasaulis ir Rumunija vis dar šventė didelę šventę - Nikolajė Čeušesku buvo vakar sušaudytas, taip kad žmonės tuo atsidžiaugt negalėjo tiesiog, todėl antrą dieną tęsėsi džiaugsmas.
  • O vat 1991 metais oficialiai nustojo egzistuoti Sovietų Sąjunga, taip kad sveikiname su švente - galutine sveiko proto žmonių pergale prieš komunizmą!
  • 2004 metais Ukrainoje šią dieną oficialiai pasibaigė Oranžinė revoliucija, nes galų gale baigėsi rinkimai, per kuriuos buvo išrinktas teisėtas prezidentas - tas pats nuo nunuodijimo dioksinais išgyvenęs Viktoras Juščenko, prieš kurį anuosyk ėjo Viktoras Janukovyčius.
  • 2022 metais šią dieną pavienis išprotėjęs plaukikas Aurimas Valujavičius. Atrodytų, neįtikėtina nesąmonė, bet po dviejų metų pasiruošimo vienvietėje specialios konstrukcijos irklinėje valtyje išplaukė iš Ispanijos uosto Ayamonte į Atlanto vandenyną, siekdamas nuplaukti į JAV.


Kaip tai ramu šiomis kalėdinėmis dienomis pasaulyje būdavo, tai gal dėl to ir įvykių nedaug...