Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


Psichikos ligų klasifikacija pagal ICD-11

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search

Psichikos ligų klasifikacija pagal ICD-11, dar žinoma kaip klasifikacija pagal TLK-11 - taigi nauja klasifikacija, kur išnyko F kodai, nes gi negalima pagal F kodus daryt, nes taip žemina ligonį. Tai vietoje šito dabar atsirado klasifikacija pagal šeškes - t.y., pagal skaičių 6, tai žymiai patogiau, nes skaičius pacientams daug neaiškesnis!

Kadangi mes esame enciklopedija, tai čia viską žinome ir viską paaiškinsime jums detaliai. Kad tuos TLK-11 kodus gerai suprastumėte.

Tiesą sakant, niekas tuo ICD-11 nesinaudoja, nes pernelyg nesąmoningas. Visi kaip naudojo taip ir tebenaudoja psichikos ligų ir sutrikimų klasifikaciją pagal ICD-10 arba TLK-10, nes toji žymiai suprantamesnė ir visiems seniai įsiminta. Galime kirsti lažybų, kad ICD-12, kai jau atsiras, vėl turės tuos pačius ICD-10 kodus su F raide, nes kitaip ir prie jo niekas nepereis.

Teoriškai ICD-11 klasifikacija yra žymiai geresnė už ICD-10, nes galų gale bent pabandyta atsižvelgti į ligos priežastis. Ankstesnė gi, ICD-10, visas ligas mesdavo į krūvą grynai pagal tai, į ką ta liga kam nors pasirodė panaši. Taip visiškos neurozės atsidurdavo šalia kokių nors įgimtų sutrikimų ir gaudavosi vien tik nesąmonės. Kita vertus, dalis ligų ir ICD-11 suplaktos gana keistai. O pavadinimai, kuriais bandyta išvengti etikete tapusios F raidės, tikrai nepasidarė anei kiek įsimenamais. Greičiausiai dėl to niekas šitos klasifikacijos ir nebando naudoti, net nepaisant jos gerumo.

Dar kiti sako, kad vietoje efkės gali būti šeškė, nes kodas 6, bet kiti gi pažiūri į tokius pavadinimus, kaip 6A7, 6C41 ar 6A20 ir sako labai aiškiai - EN jūs su savo tokiais kodais!

Trumpai tariant, geri norai nepavyko.


Psichikos ligos pagal ICD-11 (TLK-11) klasifikaciją

Visos psichikos ligos šiuo atveju skirstomos į kelias esmines grupes, plius dar kai kurios ligos niekur neįtilpo, tai šiaip papildomai prikabintos, netgi be šeškės koduose - tai tas reikia suprasti, kaip visokias neaiškias. O bendrai tai yra tokios vat išvis grupės:

Turim pasakyti, kad gana nemažai visokių sutrikimų buvo permesta į kitas sritis - pvz., tikas jau nelaikomas psichikos sutrikimu, o laikomas nervų sistemos liga. O PMS, kuris anksčiau buvo vadinamas psichikos sutrikimu, dabar išvis išmestas į ginekologiją, nes nėra tokio psichikos sutrikimo ir viskas. Tegul ginekologai tuo užsiima, nes moterų jausmai nuo šiol bus kažkur putėje, o ne smegenyse.