Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


Trankvilizatoriai

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
(Nukreipta iš Raminantieji)
Jump to navigation Jump to search
 Star of life.png  Čia nėra informacija gydymui. Jei norite gydytis pats, tai pirma pasikonsultuokit su kokiu nors mediku, vaistininku ar bent jau psichiatru, nes savigyda neretai baigiasi mirtimi. Taip kad Pipedija atsiriboja nuo jūsų nemokšiškumo beigi neišmanymo, tegul ir pateikdama tam tikrą menamai medicinišką ir pseudomedicininę informaciją arba jos alternatyvas, įskaitant ir visai jau kliedesius, kurių geriau jau jūs neklausykit...
Konkrečias pastabas skaitykite diskusijose. Ir nepamirškite - jei turite teisingesnių faktų, galite juos čia pat pataisyti!

Trankvilizatoriai arba trankviliantai, o liaudyje vadinami kaip tiesiog raminantieji, o kokie nors kalbainiai tai gal pasakytų, kad raminamieji - tai tokie vaistukai, išties gi panašiai kaip neuroleptikai, netgi neaišku iš tiesų, kuo jie ten skiriasi. Galgi tiktai tuo, kad neuroleptikai esą ir nuo haliucinacijų padeda bei kliedesius apmalšina, taip kad veikia stipriau. Bet trankvilizatoriai, ypačiai benzodiazepinai - tai daugelio labai mėgstami.

Gi trankvilizatoriai puikiai slopina visokius ten simptomus, kaip koks nors nerimas ar šiaip kažkokios reakcijos į aplinką, tad irgi neblogai suveikia. O dar ir migdo, ir taip toliau. Taip kad labai geros tabletės, nuo kurių pacientai pasidaro apduję ir visai viskuo laimingi.

Dauguma trankvilizatorių - tai visokie benzodiazepinai, nors turime pasakyti, kad senoviniais laikais jų vietoje ir barbitūratai kartais būdavo naudojami. Populiariausi ir garsiausi gi - fenazepamas ir diazepamas matyt...


Benzodiazepinai - populiariausi trankvilizatoriai

Iš visų raminančių vaistų, populiariausi - benzodiazepinai, populiariai dar taip vadinami benzai, kurie eina tiesiog saujomis. Pradžioje dažniausiai tų benzodiazepinų prirašo koks psichiatras, nors būna, kad ir koksai kitas gydytojas. O jau paskui pacientui reikia jų vis daugiau ir daugiau.

Reikalas tas, kad jei benzodiazepinai vartojami daugiau kaip savaitę kasdien, organizmas spėja prisitaikyti tiek, kad nerimo priepuolis žmogui gali prasidėti vien nuo to, kad jis tų benzodiazepinų vartojimą nutraukė. Viskas paprasta: organizmas kompensuoja vaistų poveikį į priešingą pusę. Ir tai reiškia, kad jei būdavo nerimas, o benzai jį nuimdavo, tai viskas persibalansavo - ir tai reiškia, kad dabar nerimo dar daugiau bus, ir dar daugiau benzų reiks, kad nerimą nuimtų.

Šito reikalo apimti pacientai ilgainiui labai sparčiai ima didinti benzodiazepinų dozes, prašinėti pas daktarus vis daugiau receptų vis didesniems kiekiams, o paskui pavirsta tokiais tiesiog narkomanais.

Žinokite, kad saugi benzodiazepinų dozė - tai ne daugiau kaip du kartai per savaitę ne daugiau kaip vieną savaitę iš eilės per du mėnesius. T.y., per du mėnesius galite benzodiazepinus pavartoti du kartus. O jei reikia daugiau - tai reiškia, kad jau turite problemą.


Kalbainiams reikia raminamųjų

Pagal kalbainius gaunasi kažkodėl, kad negali būti raminantieji ar raminantys vaistai, o reikia kad būtų tiktai raminamieji arba raminami. Nes matyt kad ne vaistai pacientą ramina, o pacientas ramina vaistus. Taip kalbėti nurodo kalbainiai: "raminantys vaistai" - neteisinga, o "raminamieji vaistai" - teisinga.

Tačiau mes paklausėme kaščenitų apie tai, tai šitie mūsų gal nesuprato ir mums atsakė kažkokią nesąmonę:

Tiems, kas nori vaistus gydyti, reikia jau ne raminančių, o mažų mažiausiai neuroleptikų arba ir dar kai ko daugiau, o svarbiausia tai reikia būtinai išsitirti stacionare, kelis mėnesius pailsėti ir pasigydyti tikrai nepatrukdytų ir paskui būtų lengviau. Laukiame atvykstant.

Pipedija kategoriškai atsiriboja nuo bet kokių kaščenitų ir jų pareiškimų ir nieko su tuo neturi bendro.