Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


Debilumas

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search

Debilumas, arba tiksliau protinis debilumas arba intelektinis debilumas, dar lietuviškai kartais būdavo sakoma kaip protinis bukumas - psichopatologinė būsena, pirmoji silpnaprotystės stadija. Anksčiau debilumas būdavo diagnozuojamas, remiantis visokiomis neadekvačiomis prielaidomis, painiojant silpnapročius su autistais ir panašiai, bet šiuolaikiniai moksliniai tyrimai, paremti IQ matavimais sako, kad pagal Pareto dėsnį švelniai silpnaprotystei turėtų būti priskiriami 20 procentų visų gyventojų.

Šnekant formaliai, debilumas - tai intelektas, kur IQ yra tarp 51 ir 70. Žemesnis už debilumą intelektas - tai toks, kur IQ yra tarp 26 ir 50 - toksai jau vadinamas imbecilumu. Daugelis klaidingai painioja debilumą su imbecilumu, įsivaizduodami, kad būtent imbecilumo kriterijai reiškia debilumą.

Realiai debilumas reiškia, kad žmogus sugeba baigti netgi ir mokyklą, kad ir sunkiai, kad ir prastais pažymiais mokydamasis. Kai kuriais atvejais, jei labiau pasisekė ir įstojo į lengvesnę specialybę, debilumą turintis žmogus gali baigti ir aukštąją mokyklą, pvz. VU ekonomikos ir vadybos fakultetą ir tapti vadybininku. Mes nejuokaujam.


Prieštaravimai dėl debilumo apibrėžimo

Išvadai apie tai, kad 20 procentų gyventojų yra debilai, prieštarauja 20 procentų gyventojų sudarantys protingesnieji, nes jie tarp savęs ir tų 20 procentų debilų nemato didelio skirtumo, mat vienus sudėjus su kitais, gautųsi vos 20 IQ balų skirtumas. Vienok čia dar labiau reikalą suvelia protukai, kuriems priskiriami 20 procentų protingiausiųjų nuo 20 procentų protingiausiųjų, kurie taria, kad tegul ir 20 balų skirtumas nuo protukų, bet debilai yra 80 procentų populiacijos. Ir būdami labai protingais, protukai netgi sugeba šitai pagrįsti kažkokiais reliatyvistiniais faktais, lygindami tuos žemesnio intelekto žmones su savimi ir visaip juos diskriminuodami.

Vienok, kad nekiltų didelių konfliktų, ir šiaip protingesnių 20 procentų vengiantys, ir 20 procentų durniausių prisibijantys psichiatrai neretai debilais vadinti siūlo tuos 20 procentų kvailiausių nuo 20 procentų kvailiausių asmenų, taip kad tas debilų kiekis, šitaip skaičiuojant, stebuklingai susitraukia ir tampa nieko nereiškiančiu.

Negalvokite, kad mes išvedžiojame apie 20 procentų. Debilumo apibrėžimas - kad tai IQ lygis tarp 51 ir 70, o tai yra tikrai labai didelė populiacijos dalis. Už debilus silpnesnį protą turi imbecilai, nes imbecilumas - tai maždaug tas lygis, kur IQ yra tarp 26 ir 50.


Kitos debilumo rūšys

Yra kartais išskiriamos ir kelios kitos debilumo arba bukumo rūšys, kur nervų sistemos atbukimas pasireiškia ne per intelektą, o kitais būdais:


Dar žr.

Labai svarbu debilų nepainioti su dibilais. Būtent per negebėjimą susitarti dėl to, kad 80 procentų žmonių turi būti vadinami debilais, protukai išrado tą naują žodį, kuris ir reiškia tuos 80 procentų, kurie kažkuo neįtiko tiems varganiems mažiau, kaip 2 procentams intelektu pertekusių veikėjų.