Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


Ribinis asmenybės sutrikimas

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search

Ribinis sutrikimas arba dabar taip vadinamas ribinis asmenybės sutrikimas anksčiau buvo daugiausiai priskiriamas kokioms nors kitoms ligoms, pvz., maniakalinei depresinei psichozei ar, gal netgi dar dažniau - schizofrenijai, nes sunkiais atvejais nučiuoždavo stogas gi iki labai nemenko.

Čia paprastas sutrikimas, bet dėl savo paprastumo šimtą metų jaukęs visokiems psichiatrams protus ir iki pat dabar tebejaukiantis. O jaukia gi tik dėl to, kad toksai nei šioksai, nei toksai - lyg ir nėra jau neurozė, nes kai stogas žmogui čiuožteli, tai kažkodėl per smarkiai, o bet tačiau nėra ir psichozė, nes kažko dar trūksta. Toksai tarpinis sutrikimas, ant ribos.

Taigi, dar psichikos ligų klasifikacija pagal ICD-9 jokio ribinio sutrikimo paskirai neaprašinėjo, o vietoje to buvo tiktai kaip kažkoks šizofrenijos variantas, o tiksliau, kaip latentinė schizofrenija, nes normalios schizofrenijos įžiūrėti čia nesigauna, nes nėra haliucinacijų, o ir kliedesiai visgi dar nepasiekę psichozės lygio.

Bet jau paskui, kai atsirado psichikos ligų klasifikacija pagal ICD-10, tai ten jau visas ribinis sutrikimas prie asmenybės sutrikimų.

Kiti gi dabar spėlioja, kad gal čia tėra laikinas reikalas, nes ir prie asmenybės sutrikimų netinka. Taigi, nors visiškai nauja ir dar netgi nenaudojama psichikos ligų klasifikacija pagal ICD-11 vis dar ribinį sutrikimą priskiria asmenybės sutrikimams, čia jau neaišku, ar ilgai tenai tasai sutrikimas pasiliks.

Ribinis - tai taip ir reiškia, kad ant ribos ir neaišku, kur turėtų būti. Kaip ir ribiniai žmonės, kuriems ir su emocijomis ant ribos, ir su viskuo ant ribos.