Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


Audio sistemos

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
(Nukreipta iš Audio sistema)
Jump to navigation Jump to search
Čia kažkokia komponentinė audio sistema, sudaryta iš daugelio dalių ir bendrai tai atrodo gražiai, ir prabangiai, ir matyt garsiai groja ir daug kainuoja.

Audio sistemos - tai kai ne šiaip sau koks nors magnetofonas ar patefonas, o visa ištisa audio sistema, susidedanti iš daugelio komponentų. Esminiai komponentai paprastai būna bent jau koks nors geresnis stiprintuvas ir kolonėlės, bet dažniausiai atsiranda ir koks nors ekvalaizeris, fonokorektorius, pradinis stiprintuvas, galios stiprintuvas, tiuneris, CD grotuvas ir dar kas nors.

Geros audio sistemos būna komponentinės, sudarytos iš daugelio paskirų dėžių, kurioms prireikia ištisos spintos. Tada ta spinta gražiai atrodo, turi daug lempučių, prieblandoje maloniai šviečiai ir šiaip daro didelį įspūdį. Tokios sistemos vadinamos Hi Fi (High Fidelity) sistemomis, mat turi gerą garsą.

Žymiausi, ne nišiniai, bet populiarūs ir garsūs tokių audio sistemų gamintojai - kažkodėl daugiausiai japonų kompanijos, nors yra ir kitų. Tiksliau, dalis iš jų yra, bet dalis sužlugo po kadaise visus nusiaubusios didžiosios audio krizės. Bet ar firma išliko, ar neišliko, firmų vardai ir prekių ženklai čia visvien verti dėmesio:


Daugelis šių gamintojų dabar jau primiršti, kiti gi pakeitę logotipus, o treti laikomi tik pigiausių sistemų gamintojais, bet išties gi vienu ar kitu metu tos kompanijos buvo realiomis audio sistemų lyderėmis. Tai štai verta čia pasižiūrėti, paieškoti - o žiū, surasi ką nors iš senų gargarų, užimančių gerą spintą, o paaiškės, kad toks gargaras pasižymi išskirtiniu garsu, kurį net ir audiofilai vertina.

Sovietmečiu būdavo ir sovietinių audio sistemų, tačiau jos būdavo gana prastos, geriausia gi buvo laikoma tokia Radiotehnika iš Rygos, nes bent kažkiek bandė pamėgdžioti vakarietišką aparatūrą. Tačiau visvien savo galimybėmis tokios sistemos nusileisdavo tiesiog eiliniam aukštesnės klasės japoniškam magnetofonui.