Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


Blaupunkt

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search
Čia maždaug 1928 metų reklama, kur Tarpukaryje Lietuvoje tokius Blaupunkt radijo imtuvus pardavinėjo. Kaip aniems laikams, 5 lempų radijo imtuvas - tai buvo visiškai kosTmosas kažkoks. Tai ir kaina atitinkama - irgi kostminė.

Blaupunkt - sena Vokietijos kompanija, buvęs Bosch padalinys ir labai geras istorinis pavyzdys, kas nutinka, kai kompaniją nusiperka finansinis investuotojas. Jei taip trumpai tariant - tai viena iš paskutiniųjų, jei ne paskutinė kompanija didžiosios audio krizės žlugčių serijoje.

Gal tik tiek, kad gal firma ir nebūtų žlugusi, jei ne tai, kad buvo tiesiog parduota veikėjams, kuriems nusispjaut į realius produktus (nes jie net nesupranta, už ką klientai moka), o svarbūs tik finansiniai skaičiukai. Tiesa, fabrikus, kuriuose buvo gaminama Blaupunkt produkcija, pasiliko Bosch, tad pardavimas buvo susijęs daugiau su prekės ženklu, įrangos projektavimu ir pardavimo procesais.

Blaupunkt firmos istorija

Blaupunkt firma buvo įkurta 1923 metais Berlyne, pradžioje vadinosi "Ideal", visai sėkmingai augo ir 1933 metais ją nupirko Robert Bosch AG, labiau žinoma tiesiog kaip Bosch. Toliau augindama firmą, 1938 Bosch pakeitė jos pavadinimą į "Blaupunkt", kas reiškia "mėlynas taškas". O šitas pavadinimas buvo susijęs su tokia mitologija, kad maždaug ant ausinių ar kitos įrangos, kurią gamino ta firma, kokybės kontrolėje būdavo dedamas mėlynas taškas, o jei tas mėlynas taškas uždėtas - tai reiškia, kad daiktas patikrintas ir kokybiškas, todėl pirkit ir nepasigailėsit. Tai tą mėlyną tašką ir padarė logotipu, o kad būtų aišku netgi daltonizmą turintiems, tai ir užrašė - "mėlynas taškas", t.y., "Blaupunkt".

Kompanija buvo Berlyne, bet kai baigėsi II Pasaulinis karas ir SSRS užgrobė Rytų Vokietiją, Blaupunkt perkėlė dalį padalinių, kuriuos galėjo, į Vakarų Berlyną, o kitą dalį - į kažkur ten Saksoniją Vakarų Vokietijoje. Taigi, firma ir nesustojo. Vėliau vyko kitų plėtimųsi ir įsigijimų. Tarp jų buvo ir pirmiausiai fabrikas Portugalijoje, o paskui ir gamyklos Tunise ir Malaizijoje.

Firma vėliau pagarsėjo tuo, kad pirma sukūrė ir 1949 ėmė gaminti automobilinius radijo imtuvus, dirbančius FM diapazone, vėliau tapo viena iš didžiausių Vokietijos elektronikos kompanijų, bene pirmoji ėmė gaminti automobilinius CD grotuvus ir t.t.. Savo sėkmės periodu Blaupunkt gamino praktiškai visą audio ir video aparatūrą, kokios tik gali prireikti namams, įskaitant ir televizorius. O negana to, per tą laiką išsiaugino dar vieną savo brendą, skirtą hifi aparatūrai - "Velocity".


Blaupunkt kompanijos pardavimas ir bankrotas

Tačiau geri laikai ėjo ir praėjo, atėjo didžioji audio krizė, taigi, kaip ir kitiems gamintojams, taip ir Blaupunkt pardavimai kaip reikiant krito, konkurencija automobilinėje rinkoje belenkaip išaugo, o reikalai pasidarė prasti, ypač su buitiniu segmentu. Nors firma ir laikėsi, bet dėl tų kritusių pardavimų 2009 buvo parduota kažkokiam finansiniam investuotojui, kitaip tariant, fondui, kuris nieko bendro su gamyba neturi, o tik perka kokias nors įmones, nuoptimizuoja, likučius išparduoda, nudrožia ir taip toliau.

Tai taip atsitiko ir su Blaupunkt: vos nusipirkę, jau 2011 metais nauji savininkai visą gamybą išoutsorcino į Kiniją. O tada, aišku, kilo tipinė gamybos Kinijoje situacija: kai tik kinai gauna kokios nors aparatūros brėžinius ir technologijas, jie išsyk klonuoja ir paleidžia savais kanalais, ima konkuruoti su užsakovais, o negana to, niekaip nesuvaldo kokybės, ją palikdami tokia, kad vokiškai nei iš tolo neprilygsta. Dar prasčiau būna, kai ir projektavimas paskui nuoutsorcinamas į Kiniją.

Žodžiu, jau 2015 metais Blaupunkt paskelbė apie savo bankrotą. Šiuo metu Blaupunkt prekės ženklas eilinį kartą parduotas kažkam ir vėl yra krūvos kiniškų prekių su šituo prekės ženklu, tai jei norite, galit kažką nusipirkti, bet tai nebus Vokietijoje gaminta aparatūra.