Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


Sansui

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search
Čia kokia tai senovinė reklama, kurioje prabangus audio centras, pagamintas Sansui firmos. Dar matosi senas tikras Sansui logotipas, kur žalias stačiakampis su kursyviniu užrašu "Sansui".

Sansui, o jeigu tiksliau, tai Sansui Electric - viena iš garsiausių, bet jau užsilenkusių senų laikų japoniškų audio sistemų gamintojų. Kadaise Sansui puikiai konkuravo su kitais japonų gamintojais, nes gamino juntamai geresnės kokybės garso aparatūrą, pernelyg nebandydami įlįsti į visokias piguvas. Žodžiu, buvo vienas iš geresnių pasirinkimų.

Labiausiai Sansui garsėjo tuo, kad gamino HiFi aparatūrą, tai netgi jei ir būdavo koks nors būmboksas, tai visvien būdavo daug geresnis, nei kitų, pvz., su medinėmis, o ne plastmasinėmis kolonėlėmis.

Apie 1970 metus Sansui sukūrė pirmas kvadrofonines audio sistemas, kurias paskui visą dešimtmetį tobulino, kurdama ir tam skirtus vinilų įrašymo metodus, ir FM moduliaciją/demoduliaciją, kuri leistų atkurti quadro garsą. Deja, nors Sansui technologija ir veikė, ji buvo kaip tam laikui per brangi ir per daug ribota. Realus poreikis panašioms erdvinio garso sistemoms atsirado tik po to, kai ėmė plisti namų kinas, tačiau tai įvyko pora dešimtmečių vėliau.

Per didžiąją audio krizę Sansui pajamos krito žvėriškai. Štai palyginimui, 1984 metais, kai viskas ėjosi dar labai gerai ir kiniečiai bei korėjiečiai dar nebuvo įsisukę į gamybą, Sansui uždirbo 52,2 milijardus jenų (apie 320 milijonų eurų). Tuo tarpu 1999, kai audio krizė priartėjo prie sunkiausios vietos, Sansui uždirbo vos 4,6 milijardo jenų (apie 28 mln. eurų), kurios tuo metu dar ir vertę smarkokai buvo praradusios dėl tuomet visą Rytų Aziją (tuo pačiu ir Japoniją) purčiusios ekonominės krizės. Taigi, per kelioliką metų kompanijos verslas susitraukė net 91%. O 2010 metais Sansui susitraukė visiškai ir tais metais uždirbo 40,4 milijono (o ne milijardo) jenų, t.y., mažiau kaip tūkstantadalį to, ką buvo uždirbusi 1984. Ir tai, tos pajamos didesne dalimi buvo ne iš naujos Sansui aparatūros pardavimo, kiek iš senos Sansui aparatūros taisymo ir atsarginių dalių tiekimo. Kad suvokti - tai 40 milijonų jenų yra maždaug 250 tūkstančių eurų. Faktiškai tai reiškia, kad iš visos firmos teliko keli žmonės.

Į savo pabaigą firma dar bandė daryti rebrandingą ir keitė savo ženklą iš paprasto kursyvinio užrašo "Sansui" į kokį tai neaiškios formos blyną su žaibu ir po apačia užrašu kapsais, bet tie etikečių kaitaliojimai nieko nebepadėjo. Dar daugiau - vystantis audio krizei, tai tapo signalu vartotojams, kad buvo senas geras Sansui su senu prekės ženklu, o yra naujas, ir tasai naujas - tai jau sugadintas kaip ir daugelis kitų audio brendų, kur gamintojai pradėjo neadekvačiai taupyti ir gaminti šūdą. Žodžiu, kaip dažnai būna, rebrandingas firmai tiktai pakenkė.

Taigi, galų gale Sansui ir užsilenkė. Firmos brendas liko naudojamas tik kitų gamintojų produkcijai ženklinti ir su senu gamintoju nieko bendro jau nebeturi.

Dar reikia pasakyti, kad kartu su AKAI ir Nakamichi šitai kompanijai nepasisekė, nes įkliuvo į tokio James Ting maklevones, kurias šis darė su savo Grande Holdings fondu. Pastarasis pirmiausiai išnaudojo patiklius AKAI savininkus, realiai tiesiog išvogdamas visą galimą turtą, tačiau pinigus panaudojo ir kitoms japonų elektronikos firmoms grobti. Firmos susiviliodavo siūlomomis investicijomis, bet baigdavo tuo, kad smarkiai nukentėdavo.

Deja, daugelis gerų japonų kompanijų užsilenkė ir matomai niekada nebegrįš, netgi jei jų pavadinimus kas nors ir naudoja šiais laikais, kaip kad Sansui.