Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


Hi-Fi

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
(Nukreipta iš HiFi)
Jump to navigation Jump to search

HiFi, Hi Fi arba Hi-Fi - tai santrumpa nuo angliškų žodžių "High Fidelity", reiškiančių didelį tikslumą arba aukštą kokybę. Daugiausiai terminas naudojamas žymint įvairią buitinę audio aparatūrą, ypač sudėtingesnes, universalesnes audio sistemas, kurios kainuoja didesnius pinigus.

Paprastai yra keli požymiai, pagal kuriuos išsiskiria tokia audio aparatūra:

  • Plati dažnių juosta, tolygus garso atkūrimas ne mažiau kaip 50Hz-12kHz diapazone arba plačiau, neretai - ir nuo 10Hz iki 40kHz. Plati dažnių juosta reiškia, kad bus atkuriami ir įvairūs aštrūs, čežantys garsai (labai aukšti dažniai), ir įvairus dundėjimas (žemi dažniai).
  • Visais atvejais - stereofoninis (arba kvadrofoninis) garsas, nes tik toks leidžia atkurti įrašą pakankamai tikroviškai. Monofoninės garso sistemos iš principo negali būti Hi-Fi.
  • Didelis galingumas, nes tik esant pakankamai didelei galiai, įmanoma atkurti simfoninius ar kitus sudėtingesnės muzikos kūrinius, turinčius didelį dinaminį diapazoną. Praktiškai tai reiškia, kad aparatūra turi atgaminti bent 2x3W tikro, neiškraipyto galingumo, o reliai - dažniausiai bent 2x20W. Silpna aparatūra tiesiog nepajėgi perduoti didelio dinaminio diapazono.

Tradiciškai čia visiems žinomi tokie pavadinimai, kaip AKAI, Technics, Fisher, Aiwa, NAD ir kiti panašūs, t.y., nelabai gal visiems žinomi, o tik tiems, kas labai jau visokia aparatūra domisi. Tie pavadinimai reiškia visokias firmas, kurių aparatūra ar senais laikais daug kainuodavo (nes dalis tų firmų jau subankrutavo), arba daug kainuoja ir šiomis dienomis, nes vis dar gamina nepigią audio aparatūrą. Būtent tokia aparatūra paprastai ir vadinama HiFi - High Fidelity.

Kitą vertus, užrašais "Hi Fi" ar panašiais visiškai nesibodi Kinijos kompanijos, kurios tokius užrašus deda ant bet kokių balalaikų, kurios tik sugeba išleisti kokį nors garsą.

Kadangi HiFi nėra kaip nors standartizuojamas, jis išties nieko ir nereiškia. Bet paprastai visgi gamintojai uždeda užrašą "HiFi", kai nori pabrėžti, kad čia yra kokia tai kokybė. Taigi, rimtų gamintojų atveju tai gali kažką reikšti, bet visgi dažniausiai gana nedaug, nes netgi rimti gamintojai tuo užrašu ganėtinai piktnaudžiauja.

Dar apie HiFi labai daug visokių nesąmonių aiškina įvairūs audiofilai, kurių paklausius, kartais gali gautis, kad kažkoks senas lempinis nieko negalintis grabas esą geriau, nei normalus padorios firmos šiuolaikinis audio aparatas. Tai čia jau kaip sako, ne visiems lemta matyt iš svaigesių išlįst.