Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


Sharp

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search
Sharp WF-940 boombox aparatas, kuris buvo didžiausia galima aparatūros svajonė Lietuvoje, kai buvo sovietmetis.

Sharp - tokia gi japoniška elektronikos firma, vis dar gyva, atrodo. Kadaise garsėjo savo puikia audio aparatūra, bet gal gi labiausiai - supermoderniais būmboksais, kurių kokybė buvo tokia, kad netgi nemažai pigesnių HiFi sistemų galėjo pavydėti.

Pas mus Lietuvoje gal labiausiai žinomas yra legendinis Sharp būmboksas Sharp WF-940, kuris geroje būklėje dabar gali kainuoti kokius 500 eurų, o kartais gal netgi ir dar daugiau. Anas būmboksas laikais, kai dar nebuvo CD, atrodė kaip visiškai visiška tobulybė - daugelio kanalų radijo imtuvas, dvigubas kasetinis magnetofonas su abiejų kasečių autoreversu (kažkada tai buvo kosTmosas) ir dar visokie gražūs dalykai.

Vakaruose gi Sharp gal labiau garsėjo dėl kitų elektronikos prekių, pvz., visokių televizorių ir panašiai.

Sharp yra viena iš senesnių kompanijų - kadaise pradėjo nuo kažkokių diržų sagčių ir parkerių gamybos, bet apie 1925 metus ėmė gaminti vienus iš pirmų Japonijoje radijo imtuvus. Tie radijo imtuvai buvo gan primityvūs (pagal to meto europietišką supratimą) ir pigūs, tačiau firma jų dėka visai išaugo. Taip ir atsirado Hayakawa Electric Co. Ltd, viena iš stipresnių Japonijos elektronikos firmų.

Apie 1960 metus firma jau buvo nemenkai išsiplėtusi, jau gamino sudėtingiausią ano meto buitinę techniką - mikrobanges krosneles. Tos krosnelės anuo metu išties buvo laikomos state of the art tehcnologija, nes krosnelėse naudojami magnetronai anuo metu buvo siejami tik su brangiais kariškais radarais. O čia vat ir krosnelės virtuvei.

Vėliau kompanija gamino vis daugiau elektronikos ir kartu vis investavo į puslaidininkių ir gretutinių technologijų kūrybą ir gamybą. Taip Sharp tapo vienais iš pirmų sėkmingų saulės baterijų išradėjų, o paraleliai sukūrė ir vienus iš pirmų skystųjų kristalų ekranų. Maždaug apie tą laiką, kokiais 1970 metais firma ir persivadino iš Hayakawa Electric į Sharp Corporation. Toks pavadinimas buvo vakarietiškesnis, tad anuo metu padėjo marketingui, nes japonų prekėmis dar ne visi tais laikais pasitikėjo.

Tada ir parėjo Sharp sėkmių banga. 1972 metais firma į gamybą paleido bene pirmą rinkoje kasos aparatų su integruotu kalkuliatoriumi. Tai anais laikais atrodė kosTmosas, bet dar didesnis kosTmosas gavosi tais pačiais metais paleistas pirmas rinkoje kopijavimo aparatas SF-201. Čia buvo tiesiog kažkoks fenomenas - nors elektroninį kopijavimą išrado amerikonų firma Xerox, ta firma taip ir nesugebėjo pirma tokio daikto paleisti į gamybą, o pirmoji į gamybą paleido Sharp.

O štai 1973 metais Sharp paleido į gamybą pirmą ever kalkuliatorių, kuris buvo toks, kaip kalkuliatoriai, kurie suprantami dabar - kišeninis ir su skystųjų kristalų ekranu. Kalkuliatorius vadinosi EL-805. Iki jo visi kalkuliatoriai būdavo dideli ir baisūs griozdai, o šitas buvo mažas ir kišeninis.

Vėlesniais laikais Sharp vis daugiau investavo į visokius LCD ekranus, tarpais vis pagamindama tai kokį nors mažiausią televizorių pasaulyje, tai atvirkščiai - kokį nors didžiausią. Dabartinis firmos biznis yra pagrindinai iš atvaizdavimo sistemų - visokių ekranų, nors kitų technologijų firma irgi turi gyvą galą.

Tarp kitko, kadaise Sharp pagarsėjo dar ir tuo, kad paleido į gamybą pirmą ever kišeninį Linux kompiuterį, dar tais laikais, kai visi telefonai būdavo mygtukiniai ir jokių dabartinių savybių neturėjo. Anais laikais ir buvo nelabai ilgam atsiradusi tokia įrenginių klasė - kišeniniai kompiuteriai. Tai Sharp gamino bene geriausius, nors kartu ir bene brangiausius iš visų.

O dar senais laikais buvo tokia grupė Antis, tai vienoje dainoje jie dainavo - "duokite darbo, noriu Panasoniko ir Šarpo"...