Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


Būmboksas

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
(Nukreipta iš Būmboksai)
Jump to navigation Jump to search

Būmboksas (angl. boombox) - nešiojamas magnetofonas, turintis didelį galingumą ir duodantis nemažai žemų dažnių, tinkamas improvizuotoms diskotekoms ir visokiams šokiams rengti. Angliškai dar vadinami džemboksais (jambox) ar geto blasteriais (ghetto blaster).

Senais laikais tipinis būmboksas būdavo tiesiog nešiojama magnetola, kuri turėdavo didesnę galią, nei įprasta ir didesnį baterijų skyrių, kad galėtų bent pusdienį atlaikyti, grodama visu garsumu. Šiais laikais būmboksas yra tiesiog bluetooth būdu pajungiama nešiojama kolonėlė, turinti didesnį galingumą, tinkama pasismaginimui.

Būmboksų istorija

Būmboksai kilo iš nešiojamų magnetofonų ir radijų, kurtų dar apie 1960-1970 metus, bet ano laiko sistemos turėjo labai jau mažą galingumą ir siaurą dažnių juostą, neįstengdamos atkurti žemų dažnumų, kurie būtini, norint užvesti žmones šokiams. Taigi, tokie aparatai buvo greičiau tiesiog balalaikos. Oficialiai pirmu būmboksu laikomas toksai Philips firmos "Radio Recorder" magelis, išleistas 1969, tačiau jo galingumas buvo varganas pusė vato, taigi, muzikos pasiklausyti juo būdavo galima, bet šokius surengti - nelabai.

Pirmas nešiojamas aparatas, kuris buvo pakankamos galios ir daug žemų duodantis, kad reliai leistų surengti diskaną netgi gatvėje, buvo JVC firmos RC-550, išleistas 1975 metais. Nuo to laiko ėmė rastis vis daugiau ir daugiau kitų gamintojų, gaminančių vis galingesnę ir galingesnę nešiojamą įrangą.

Žymiausi būmboksų modeliai: