Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


Denon

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search
Čia kokia tai sena Denon firmos reklama, kurioje reklamuojami CD grotuvai, kad labai geri esantys.

Denon - buvo gi ir vis dar yra tokia japonų firma, kuri gamina audio sistemas. Kadaise sakydavo, kad pigūs, ale blogi, bet kad palyginus su kokiais kiniečių gamintojais, tai tikrai nei blogi, nei pigūs.

Denon kompanija Japonijoje vadinasi Kabushiki Kaisha Denon, tai lietuviams toksai pavadinimas skamba labai juokingai. Įkurta buvo dar 1910 metais kažkokio amerikono, tai tuo metu vadinosi dar juokingiau - Nippon Denki Onkyo Kabishikigaisha. Ilgainiui kompanija augo, vis prisijunginėjo kitas firmas, o taip pat vis atstovavo JAV Columbia įrašų kompaniją, tai pinigai gerai ėjo, nors Vakaruose kompanija buvo nežinoma. Dabartinis Denon pavadinimas atsirado 1947, kai po II Pasaulinio karo firma pradėjo ieškoti kelių, kaip eksportuoti į JAV.

Ilgą laiką Denon garsėjo daugiau kaip gana brangios HiFi aparatūros gamintoja, bet kažkodėl audiofilai šitos firmos vis nevertina, vis kur nors kas nors ima ir pasako, kad jau kas kas, bet Denon ne kokybe žaidžia, o pribumbasais visokiais. O kurie dar vertina - tai tie sako, kad gera buvo būktai tik Denon-Columbia, kai dar priklausė Nippon Columbia koncernui.

Gal čia tiesiog piktumas pas audiofilus už tai, kad Denon buvo viena iš kelių firmų, startavusių CD, o tie gi su audiofilija nesuderinami.

Šiaip tai ilgai Denon priklausė japonų Columbia padaliniui - Nippon Columbia, o tik 2001 atsiskyrė į atskirą firmą. Vienok jau 2002, teprabėgus metams po atsiskyrimo, Denon paskelbė, kad jungiasi su Marantz. Tai čia jau nežinia, ar gerai kam, ar blogai, be jau taip įvyko ir viskas - užtat yra dabar nauja didelė firma - D+M Group vadinasi.

O dar iš senų laikų daugelis atsimena, kad Denon audio kasetės buvo ganėtinai neblogos ir vienos iš populiariausių.


Dar žr.