Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


Yorx

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search
Vienas iš ankstyvųjų Yorx Space Saver System centriukų. Dvikasetis, beje. Bet nors su tokiais centriukais staigiai užsiaugino reputaciją, greitai firma tą reputaciją ištaškė, gamindama šūdus, kurie buvo tiesiog beviltiški.

Yorx - viena iš keistesnių amerikietiškų audio aparatūrą gaminusių kompanijų, kuri pradėjo nuo fantastiškai gerų inovacijų, bet vos per kelerius metus nusirito į pigiausio ir šūdiniausio šūdo gamybą Kinijoje, tą šūdą paskui parduodant už brangiai, kaip esą gerą audio aparatūrą. Šiuo metu senais Yorx audio centrais užversti visi eBay aukcionai, bet tų šūdų neverta pirkti netgi jei kas nors ir primokėtų, nes blogiau nebūna.

Yorx firma gamino visokią elektroniką gana seniai, gal nuo kokių 1970 metų, bet daugiausiai tai buvo gana paprasta įranga - pvz., nešiojami tranzistoriniai imtuvai, nesudėtingi magnetofonai ir taip toliau. Vienok kiek vėliau, kai ėmė rastis kažkiek sudėtingesnės elektronikos, Yorx tapo vienais iš pirmų elektroninių radijo laikrodžių gamintojų. Tais laikais, kokiais 1978 skaitmeniniai elektroniniai laikrodžiai buvo moderniausias mados dalykas - ir rodo skaičius, ir radija groja. Dalį aparatūros firma gamino per užsakymus Taivane ar Hong Konge, o dalį - ir pati.

Tarp HiFi aparatūros gamintojų Yorx firmos debiutas buvo nuo bene pirmo pasaulyje, maždaug 1980 išleisto kompaktinio audio centriuko, kur visa geros kokybės audio sistema buvo sukišta į gana nedidelę dėžę. Sistema vadinosi "Yorx Space Saver system" ir ten į vieną dėžę buvo tiesiog sukištas magnetofonas, radija ir stiprintuvas, ir viskas apipavidalinta taip, kad tuo metu, maždaug 1980 metais, atrodė kaip realiai kostmosas, nes buvo pilna visokių indikatorių, lempučių, renkenėlių ir taip toliau. Ir visai neblogai grojo.

Tačiau matyt kompanijos viduje įsiveisė kažkokie konsultantai, išmokę pigiai konsultuoti maždaug "jei norit didinti pardavimus, tai turit pigesnes prekes pardavinėti už geresnį kainos ir kokybės santykį". Štai taip pardavimų didinimas pavirto į labai greitą procesą, kurio metu kompanijos gaminamos įrangos kokybė nusmuko iki banalaus dugno, vis bebandant bet ką parduoti pigiau, nei įmanoma. Kuo labiau firma bandė konkuruoti pagal kainas, tuo labiau krito kokybė, o kuo labiau krito kokybė - tuo labiau kaina darėsi vieninteliu konkuravimo įrankiu. Žodžiu, per labai trumpą laiką firma nusirito iki visiško šūdo, tiesa, gražiai atrodančio, nes į išvaizdą visgi pirkėjai dėmesį kreipia ir blogai atrodančių daiktų neperka net ir labai pigiai.

Taigi, apie 1990 metus Yorx tapo vienu iš gana plačiai parduodančių gamintojų, bet su visiškai minimalia kokybe, nors ir už nedidelę kainą. Pagrindinė produkcija ėmė darytis visiškai neaiški, pvz., visokios karaokės mašinos, kažkokie kišeniniai geimai ir visai keisti daiktai, pvz., trijų kasečių nešiojami mageliai. Bet tada kaip tik vyko didžioji audio krizė, tad firmai teko konkuruoti su korėjiečiais ir kiniečiais, bet nei su vienais, nei su kitais pakonkuruoti nesigavo. Korėjiečiai gamino už panašias kainas, bet belenkiek kartų geriau, o kiniečiai - taip pat šūdinai (nes išties tai tie patys kiniečiai ir Yorx prekes tuo metu jau gamino), bet kelis kartus pigiau.

Dažniausiai tokią Yorx aparatūrą tėvai pirkdavo paaugliams vaikams, mat nelabai kas galėdavo daugiau pasiūlyti visą audio sistemą už tokią mažą kainą. O ir reputacija pas firmą kurį laiką dar buvo nebloga. Aišku, paskui tie patys paaugliai susivokdavo, koksai blogas garsas eina iš taip gražiai atrodančios aparatūros...

Maždaug 1994 metais Yorx firma buvo parduota kažkokiai olandų Hagemeyer, paskui dar gamino kažkokias nesąmones, kurios buvo dar prastesnės ir dar lievesnės, o tada jau Yorx išvis visiems ėmė asocijuotis vien tik su pigiu šlamštu. Amerikiečių tarpe brendas įgavo tokią prastą reputaciją, kad tapo bendriniu žodžiu, reiškiančiu visiškai beviltišką kokybę.

Dar paskui, apie 2004 metus, Yorx firma buvo parduota dar kartą, o paskui lyg ir išvis išnyko.

Bet kad ir kaip būtų prasta ta Yorx reputacija, originalus Yorx Space Saver centriukas labai geroje būklėje (su pakuote ir t.t.) dabar kainuoja apie 1000 baksų. Ne tiek jau daug gamintojų turi tokias savo senos aparatūros kainas.