Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


Šablonas:Liepos 22 dienos įvykiai

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search
 • 1099 metais kryžiuočiai įsteigė Jeruzalės karalystę dabartinio Izraelio žemėse, tiesa, šioji egzistavo gana neilgai, nei 100 metų neištempė, nes kažkokie musulmonai viską galų gale užgrobė...
 • 1894 metais šią dieną įvyko pirmos pasaulyje automobilių lenktynės - 126km ruože Prancūzijoje tarp Paryžiaus ir Ruano. Lenktyviavo krūva mašinų, 102 pretendavo dalyvauti, 21 praėjo kvalifikaciją, per varžybas 4 sugedo. Laimėjo Peugeot, šitaip tapdama pačiu seniausiu varžbų laimėtoju, kokie tik egzistuoja pasaulyje. Nuo Peugeot gana nesmarkiai atsiliko Panhard et Levassor mašinos. O štai vokiečių Benz teužėmė 14 vietą, o dar kiti laimėtojai buvo išvis nieko niekam nesakantys pavadinimai. Beje, išties pirmiausia mašina lenktynėse tapo kažkoks De Dion-Bouton garinis traktorius, kuris aplenkė visus, bet prizo negavo, nes neatitiko kažkokių ten reikalavimų.
 • 1922 metais JAV pripažino Lietuvos vyriausybę, o nuo to laiko - ir rėmė. Tai buvo viena iš nedaugelio pasaulio valstybių, nuosekliai nepripažinusių Lietuvos okupacijos ir išlaikiusių Lietuvos diplomatines atstovybes bei diplomatų diplomatinį statusą, o tuo pačiu - ir visos Lietuvos valstybės tęstinumą. Ačiū jums, amerikiečiai!
 • 1930 metais SSRS surengė nuostabiausią ekonominę reformą, kurios metu kolūkių gyventojai tapo tokiais turtingais, kad jiems nei pinigų nereiktų - valdžia panaikino jiem apmokėjimą pinigais ir padarė apmokėjimą pagal darbo dienas. Taigi, nuo šio momento kolūkiečiai jau nebegaudavo pinigų, už kuriuos galėtų kur nors apsipirkti, o gaudavo tik įrašus darbo žurnaluose, už kuriuos galėdavo gauti maisto ir drabužių. Kai toksai komunizmas buvo įvestas, niekas negalėjo susitaupyti pinigų ar pabėgti iš kolchozo, netgi jei ir turėtų pasą. Kita vertus, pasus iš kolūkiečių irgi atėmė.
 • 1940 metais Liaudies Seimas nusprendė staiga nacionalizuoti viską - žemę, gamyklas, bankus, pastatus ir taip toliau, kad viskas priklausytų valstybei, o išties - tai niekam. Taip ir Lietuvoje prasidėjo komunizmas. Tas pats šią dieną įvyko ne tik Lietuvoje, bet ir Latvijoje bei Estijoje.
 • 1960 metais komunistinė Kuba nacionalizavo visus cukraus fabrikus. Cukrus iš tų fabrikų išsyk ėmė keliauti į SSRS, mainais į ginklus, o jau to rezultate - po kiek laiko SSRS buvo panaikinti talonai cukrui, nes iki tol cukraus visi galėjo nusipirkti tik ribotą kiekį, pagal maisto korteles. Taip SSRS prie Chruščiovo vis bandė pasivyti Ameriką.
 • 1963 metais nepriklausomumą iš Jungtinės Karalystės gavo toksai Saravakas, kuris vėliau persivadino į Malaiziją
 • 1977 metais Kinijoje galų gale pasibaigė Kultūrinė revoliucija, nes Deng Xiaoping šutvė sučiupo ir pasodino Mao Dzeduno žmoną su jos pakalikais. Nuo to momento Kinija ėmė darytis palyginti demokratiškesnė - žudyti režimo priešininkus jau nebe milijonais, o tiktai tūkstančiais.
 • 1986 metais šią dieną Jungtinė Karalystė nusprendė panaikinti fizines bausmes valstybinėse mokyklose. Tiesa, privačiose mokyklose tos bausmės liko, nes ne valstybės reikalas kištis į privatų mokymą.
 • 1992 metais šią dieną iš savo kalėjimo Kolumbijoje pabėgo Pablo Escobar, vienas iš garsiausių, jei ne pats garsiausias visų laikų mafijozis, buvęs didžiausiu pasaulyje kokaino gamintoju. Uždarytas į kalėjimą, jis tą kalėjimą tiesiog nusipirko, o paskui ir pabėgo, bijodamas, kad jį gali išduoti amerikiečiams. Vienok, kad ir pabėgęs, neilgai tetempė - teisėsauga ir konkuravę mafukai tiesiog šaudė visus tuos, kas tik būdavo su Pablo Escobar susiję, taip šis prarado visus rėmėjus, o galų gale buvo susektas policijos, o paskui, bebėgantis - nušautas kartu su savo asmens sargybiniu.
 • 1995 amerikonų astronomai Alan Hale ir Thomas Bopp atrado Hale-Bopp (Halės-Boppo) kometą. Paskui jau, visai kitu metu, kažkokie Rojaus vartų sektos veikėjai, tikėdamiesi išskristi su šia kometa į kosmosą, sutartinai žudėsi masinėse savižudybėse.
 • 1996 metais šią dieną išėjo legendarinis geimas, pavadintas Quake - tai buvo pirmas 3D žaidimas, kur jau buvo ne bukai, o visai realistiškai nupaišyti visokie kambariai ir monstrai, tai labai visi ten šaudė kompiuteriuose.
 • 2009 metais jau antrą mėnesį Muitinės muziejuje vyko edukacinė programa „Kontrabanda nuo XV a. iki mūsų dienų“. Aiškiai, garsusis Gediminas Kulikauskas tai organizavo!
 • 2011 metais Norvegijoje ėmė siautėti toksai Anders Behring Breivik - pradžioje prasidėjo sprogdinimai Oslo centre, o paskui tas pats veikėjas, nusigavęs į kažkokią komunistuojančio norvegų jaunimėlio stovyklą Utøya saloje, surengė paauglių skerdynes - ilgai vaikščiojo po salą ir medžiojo nuo jo bėgusius. Iš viso nužudyti buvo 77 žmonės, daugiausiai 15-18 metų amžiaus, iš jų - 69 toje paauglių stovykloje. Likę 8 žuvo dėl bombos sprogimo Osle. Be šių 77 žuvusių, buvo dar apie 120 sunkiai ir apysunkiai sužeistų. Daugelis likusių gyvais gavo PTSD, bet dar įdomiau, kad PTSD gavo dar ir apie 10% reportažus iš įvykių vietų dariusių žurnalistų.