Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


Rugpjūčio 29

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search
Wiki waste.jpeg

Straipsnis "Rugpjūčio 29" atitinka aukštus enciklopedijų standartus
Daugiau apie Vikipediją


Visi straipsniai pagal pirmą raidę:

A Ą B C Č D E Ę Ė F G H I Į J K L M N O P Q R S Š T U Ų Ū V W X Y Z Ž 0 1 2 3 4 5 6 7 8 9

Rugpjūčio 29 - tai mėnesio Rugpjūčio diena, kuri yra žymima skaičiumi 29. Tasai skaičius yra iš dviejų skaitmenų, taip kad jau ne skaitmuo, o skaičius.

Rugpjūčio 29 diena dažniausiai būna kartą per metus, Rugpjūčio mėnesį. Ji dažniausiai būna po Rugpjūčio 28 ir prieš Rugpjūčio 30 dieną.

O štai kas įvyko šią dieną:

  • 2009 metais Rugsėjo mėnesio vidutinė oro temperatūra Lietuvoje buvo numatoma 2-3° aukštesnė už vidutinę daugiametę. Mėnesio kritulių kiekis buvo numatomas mažesnis už vidutinį daugiametį. Vidutinė rudens temperatūra Lietuvoje buvo numatoma 0,5° aukštesnė už vidutinę daugiametę. Sezono kritulių kiekis buvo prognozuojamas artimas vidutiniam daugiamečiam. Prognozės buvo sudarytos remiantis ECMWF duomenimis.

O dar anksčiau kaip buvo:

  • 1526 metais per kažkokį tai Mohačo ar tai Mochačo mūšį Lietuvos kariuomenė gavo į kaulus nuo Turkijos, todėl LDK valdovas prarado savo dvi vasališkas žemes - Vengrijos karalystę ir Bohemijos (Čekijos) karalystę, nes LDK didieji kunigaikščiai iki tol buvo dar ir Vengrijos ir Čekijos karaliais.
  • O štai 1825 metais tokia Brazilija gavo nepriklausomybę, tai dabar yra viena iš galingiausių pasaulio valstybių, tik kad tolima mums labai.
  • O 1833 metais galų gale Didžioji Britanija panaikino pas save vergovę, tiesa, su labai didelėmis išimtimis, kurios galiojo dar ištisą dešimtmetį, nes krūvoje Anglijos kolonijų vis dar vergovė veikė kuo puikiausiai, o JAV veikė dar ilgiau.
  • 1885 metais toksai Gotlibas Daimleris išrado pirmą pasaulyje motociklą.
  • O 1910 metais savanoriškai ir liaudies valia Korėja ėmė ir prisijungė prie Japonijos.
  • O 1911 metais paskutinis laisvėje JAV gyvenęs indėnas pasidavė į nelaisvę - tai buvo anoksai Ishi, kuris buvo paskutinis gyvas likęs Yahi genties indėnas, nes visi jo gentainiai buvo išnaikinti. Ishi mirė po kelerių metų nuo tuberkuliozės.
  • 1949 metais Sovietų Sąjunga išbandė savo atominę bombą kažkur Semipalatinske.
  • 1991 metais visai jau pasidarė aišku, kad SSRS atėjo galas, nes netgi tenykštis aukščiausiasis teismas sustabdė kompartijos veiklą ir paskelbė šią neteisėta.
  • 2020 metais visokie koronaviruso neigėjai rinkosi į mitingą kažkur Kudirkos aikštėje ir protestavo prieš kaukes. Mitingą organizavo Firmus medicus, o taip pat ir komplektėlis kitų dalyvių. Tarp aktyviųjų organizatorių buvo ir tokie garbūs ir dvasingi asmenys, kaip Marius Gabrilavičius beigi Ugnius Kiguolis. Susirinko gal kokie pora šimtų žmonių. Tai ta proga paskui po poros dienų policija išrašinėjo tiems dalyviams ir organizuotojams baudeles už kaukių nedėvėjimą ir panašiai.


Dar apie Rugpjūčio 29

Yra ir daugiau mėnesių, kur būna 29 diena. Štai tokių mėnesių dienų sąrašas: