Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


NeXTSTEP

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
(Nukreipta iš NextSTEP)
Jump to navigation Jump to search

NextSTEP - tokia OS, kuri buvo sukurta NeXT kompiuteriams, kuriuos kūrė Steve Jobs po to, kai jį kažkada su trenksmu išmetė Apple. Likimo ironija, bet paskui Steve Jobs visai nepasisekė su šita OS ir su tais kompiuteriais, bet štai parsidavė tada jis už beveik pusę milijardo dolerių atgal į Apple, o tada išmetė tuos pačius vadovus, kurie jį buvo išmetę, o jau tada Apple ir sužibėjo. Na, bet tai visai nesusijusios istorijos.

Taigi, kadaise kai Steve Jobs kūrė naujus NeXT kompiuterius, paaiškėjo, kad jiems reikia padorios OS, o įprastos, paprastos operacinės sistemos aiškiai jau buvo atgyvena. Kadangi Steve Jobs buvo nusitaikęs į darbo stočių rinką, tai šitai reiškė, kad jam reiks kažkokio UNIX. Bet kad visos UNIX turėjo gana prastas ir lėtas grafines aplinkas, padarytą X-Window pagrindu, kuri buvo pritaikyta sudėtingiems dideliems kompiuterių tinklams (galėjo dirbti per nuotolį), bet pvz., nuo Apple gaminamos MacOS atsiliko tiek, kad bežiūrint, imdavo svetimgėda.

Taigi, Steve Jobs nusprendė, kad nors naujos OS pagrindu turės būti UNIX sistema, visa grafika turi būti visiškai pakeista ir perdaryta. Grafikai buvo paimta PostScript kalba, kuri buvo naudojama dar ir Apple, nes tai buvo ir šiaip programavimo kalba, ir kartu su labai išskirtinėmis grafikos galimybėmis. Ir štai ta kalba ir buvo padarytas visas grafinis interfeisas, kuris visiems stogus nurovė, nes realiai buvo visiškai kitos kartos ir kito levelio visais atžvilgiais.

Tai vat taip ir gavosi NextSTEP - tokia OS, kuri kaip ir UNIX, o bet kartu tačiau labiau grafinė, negu bet kuri kita OS.

Vėliau, kadangi su NeXT kompiuteriais nelabai sekėsi, tai NextSTEP pavirto į OpenStep - tokį grafinį apvalkalą, kuris buvo parduodamas ir kaip atskira OS, ir kaip antstatas ant kitų OS, įskaitant ir Windows. O dar paskui, kai Steve Jobs parsidavė į Apple, tai šita OpenStep buvo naujai pagražinta, kad gražiau atrodytų, atnaujinti UNIX viduriai ir pervadinta į Mac OS X - t.y., tą pačią dabartinę MacOS operacinę sistemą.

Nelabai daugeliui žinomas faktas, kad toksai Tim Berners-Lee sukūrė pirmą WWW skirtą naršyklę būtent NextSTEP platformai ir ant NeXT kompiuterių, t.y., Internetai atsirado būtent ant NextSTEP operacinės sistemos.

Kitas nelabai daugeliui žinomas faktas, kad 3D šaudyklės nemaža dalimi išsivystė irgi būtent ant NextSTEP sistemų, nes id Software būtent ant NeXT kompiuterių sukūrė Doom, o paskui ir Quake žaidimus.

Dar yra tokia GNUStep, kur open source programuotojai bando tą MacOS-X atkurti, tai jiems dalinai sekasi, nors ir ne iki galo.NeXTSTEP - tai viena iš IT ir kompiuterių istorijos temų

DEC VT100 terminal transparent.png

Istoriniai kompiuteriai:
BusicomVT-100Commodore 64Apple LisaAmiga 1000IBM PCENIACPDP-11PDP-8CrayAltair 8800Apple IApple IIMacintoshSinclair ZX SpectrumDVKElektronika BKSantaka
Svarbiausios operacinės sistemos:
MS-DOSOS/2UNIXWindowsBeOSQNXBSDLinuxWindows NTMacOSMac OS XNeXTSTEPDemos