Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


LLRI

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search
 Crystal Clear app help index.png 
Bent dalis šiame straipsnyje išdėstytos faktinės medžiagos kelia abejones, o jei tiksliau - panašu į šyvos kumelės sapną.
Įtariame, kad čia tik gandai apie alternatyvią realybę, su šiuo pasauliu (aprašomais faktais, įvykiais, daiktais ir žmonėmis) neturintys nieko bendra. Todėl paskelbtas paneigimas, kuris viską neigia.
Konkrečias pastabas skaitykite straipsnio aptarime. Ir nepamirškite - jei turite teisingesnių faktų, galite juos čia pat pataisyti ir papildyti tinkamais faktais!
Gi juk nacių baisieji konslageriai irgi dirbo pagal laisvosios rinkos principus, gi kaip komercinės įmonės kažkokios, taip kad lagerių ekonomika pilname gražume pagrindžia laisvosios rinkos idėjas ir visą tą socialdarvinizmą!

Lietuvos Laisvosios Rinkos Institutas, LLRI. Pagarsėjo savo ekskrementalistinėmis socialdarvinistinėmis teorijomis, absurdiškumu artėjančiomis prie komunistinės ekonomikos. Formaliai LLRI atstovaujamos idėjos yra priešingos komunizmui, tačiau pasigilinę, galim pastebėti, kad išties jos susisiekia (pagal Leniną - priešingybių vienybė).


LLRI skelbiamos ekonominės idėjos

Viešai LLRI šneka apie tai, kad reikia turėti laisvą rinką, ničnieko nereguliuoti, viską privatizuoti, į vertelgų rankas atiduoti netgi mediciną, policiją, armiją, socialinę rūpybą ir pan., prigalvodami visokių menamų pavyzdžių, o apie oponuojančias nuomones nerišliai vograudami, esą "pasaulis vis labiau abejoja" ir pan.. Išties akivaizdu, kad iš už tokių pareiškimų kyšo stambių monopolijų ausys (LLRI visad teigia, kad monopolijų nereikia reguliuoti, nes, esą, anos esančios gėris).

Socialinės politikos požiūriu LLRI išvis išrado naują mechanizmą: kad socialinės garantijos visiems būtų paremtos laisvanoriška turtingųjų labdara. Tai, atseit, bus pats efektyviausias reguliavimo būdas.

Upd. dabar gi paradoksaliu būdu pastaroji reforma įgavo naują pagreitį ir prasprūdo į valdžios koridorius - sunaikinti Sodrą ir taip išspręsti visą pinigų trūkumą, o gyventojai gi gali susikaupti lėšų pensijoms bei ligoms kiekvienas asmeniškai ar per visokius fondus - kiek susikaups, tiek ir turės. Nes juk neturi taip, kad daug uždirbantys remia visokius invalidus bei pensininkus.

Bene labiausiai išsiskirianti ir plačiai reklamuojama ekonominė LLRI idėja - tai, kad reikia įvesti regresinius mokesčius, kad mokesčių reiktų mokėti tuo daugiau, kuo mažiau uždirbi: taip esą bus pasiektas socialinis teisingumas, nes turtingieji visvien atneša daugiau naudos, tai užtat jiems apmokestinimas turi būti mažesnis. Ir tai ne kokio pavienio LLRI veikėjo nuomonė - šitaip skelbia ir jų ekspertai LLRI internete, ir patsai LLRI vadukas Remigijus Šimašius.

Dar viena kartą nuskambėjusi iš LLRI kilusi idėja, nesėkmingai bandyta prastumti į įstatymus - kad bet kokias skolas, kokių tik gali turėti žmogus, būtų galima pilnai išieškoti iš jo vaikų ar giminaičių: nes esą labai daug atsiranda tokių gudruolių, kurie pasiima skolas tyčia tam, kad galėtų paskui numirti ir vaikams turtą palikt ar dar kokių nors machinacijų pridaryt. Todėl vaikai privalo sumokėt už tai. Tai kažkaip panašiai įstatymas dėl paveldėjimo ir rašo: jei prisiimsi paveldėjimą iš ko nors, tai turėsi sumokėti visas skolas, nebent būsi labai gudrus ir turtą perimsi pagal aprašą, naudodamas tam specialią teisinę procedūrą. Tik kad čia patobulint norėta - kad sumokėtum skolas nepriklausomai nuo to, ar paveldėjai ką nors, ar ne.

Žymesnieji LLRI egzpertai

LLRI vertybės beigi mintys apie jas

Viens paskutinių Rūtos Vainienės kliedesių, būktai sudėtų į kažkokią knygą - kad pinigai turi būti privatūs, ir kad istorijoje taip ir būdavo iki kol įsigalėjo neteisingas požiūris. Pagalvojus baika buvo kai pinigai buvo sidabriniai ir auksiniai ir tas metalas turėjo vertę, o ne kas nupaišyta ant jo - turėk tik to aukso ir štumpuok savo makufelius ant jo. Matomai bobutė su laikmečiu susipykus. O gal ir protu.

Vienas topinių LLRI kliedesių, išreikštas dažnai kalbančios galvos G.Kadziausko - reikia leisti sudarinėti darbo sutartis žodžiu. Kaip teisingai kažkas į komentarus mestelėjo - atlyginimą reikėtų mokėti irgi žodžiu[1]. Pagalvojus - paskaitai kokios Pipedijos ir pats mokaisi kliedėti. Gal kas žino, kaip į tą Lietuvos išminties ir ekonomikos šventovę įsidarbinti pakliūti?

Sąsajos su komunizmu

Akivaizdu, kad valstybę reguliuojant pagal LLRI laukinio kapitalizmo receptus, jau per kelis metus rinka taptų visiškai oligopoline ar monopoline, t.y., visa gamyba, paslaugos, etc., pereitų į vos kelių tarpusavy bendradarbiaujančių klanų rankas. Tai reikštų visiškai išnykusią konkurenciją, planinę ekonomiką, totalinius (bet nebūtinai viešai akcentuojamus) nepriklausomo verslo draudimus ir pan.. Kitaip tariant, susidaręs ekonominis modelis pilnai atitiktų planinę komunistinę ekonomiką.

Pastebėtina, kad jau dabar Lietuvoje yra ryškūs oligopolinio valdymo požymiai ir tiesiog nepakeliamas spaudimas smulkiam verslui. Tuo pat metu plačiai žinomas faktas, kad Paleckiukas parėmė Maksimą Vingio Parko prichvatizacijos aferoje, o dar ne taip jau seniai buvo išlindęs skandalas, kaip tas Paleckiukas prašęs paramos iš Dariaus Mockaus - vieno iš LLRI steigėjų. Kitaip tariant, tariamoje LLRI ir komunistų priešybėje - atvirai marksistinė vienybė.

LLRI steigėjai

LLRI buvo sukurtas 1990, steigėjais tapo tuometiniai studentai, nei akyse nematę kapitalizmo bei jų vadas, irgi kapitalizmo nematęs profesorius Glaveckas:

LLRI rėmėjai

Taigi žioplai kartą ėmė LLRI ir išsidavė - savo internete pasiskelbė, kad 77 proc. instituto pajamų sudaro parama iš privačių įmonių[2], tarp kurių dosniausios - Philip Morris Lietuva, Nacionalinė tabako gamintojų asociacija, o tarp mažiau dosnių JTI (Japan Tobacco International), Vilniaus degtinė, Ragutis, ŠvyturysUtenos alus ir pan.. Tai gal todėl LLRI šventa savo pareiga laiko iš principo kritikuoti bet ką, kas gali pažeisti šių rėmėjų interesus. Jie mielai dalyvavo ir rengiant planus kaip likviduoti taip tabako ir alkoholio pramonės nemėgiamą Valstybės tabako ir alkoholio kontrolės tarnybą.

Upd.: štai gi pasikeitė rėmėjų sąrašas, tarpum kurio tokios nuostabios įmonės, kaip Lietuvos Dujos bei Dujotekana - štai ir vėl spaudoje straipsniai, o nustebkit apie ką - ogi kaltina, kad valdžia blogus sprendimus daro, ieškodama alternatyvų esamam dujų tiekimui[3]!

Dargi anksčiau kilę abejonių dėl lobistinės LLRI veiklos neegzistavimo, bet Rūta Vainienė tvirtai gi pareiškusi, kad groja visai ne tą muziką, kurią užsako remėjai, tad jais tikėti tiesiog būtina it kokiam žydui rabino[4].

LLRI egzpertai

Bene žymiausiųjų LLRI egzpertų irgi vadų tarpe galima paminėti gi šiuosius:

Įtaka valdžiai

  • Kubilas rėmėsi daugeliu LLRI idėjų, mat anos sakė - jei nieko nedarysi ir neremsi jokio verslo, tai bus geriausia.
  • Dabar Kubilas pasimokė ir daro pagal komunistų patarimus - bando reguliuoti netgi antkainius.

LLRI ir internetai

LLRI turi savo nuosavą internetą, tačiau panašu kad šitas internetas - [1] - labiau atspindi reikalo esmę.


Visokie šaltiniai beigi nuorodos

Tai čia žemiau pavardinti visokie šaltiniai beigi nuorodos straipsnio melagingumui paneigti arba patvirtinti. Pipedija niekaip negali garantuoti ar atsakyti, kad nuorodose surastas turinys neatitiks tiesos irba melo.