Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


Ragutis

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search

Ragutis arba Raugutis, dar ir žinomas, kaip Raugžemėpatis - taigi išties buvo toksai lietuvių dievas, katrasai už alų ir midų buvo atsakingas, taip kad čia jau turim pastebėt, kad vienas iš didžiųjų alaus gamintojų akivaizdžiai negarbingai nusavino šį pavadinimą, jau vien už tai vertas pasmerkimo!

Taip kad garbingi verslininkai, valdantys anksčiau sovietų negarbingai pervadintą gamyklą, ją garbingai jau pervadino į Volfas Engelman, o tai jau gal dar ir Pipedija tada gali tuo pagirt juos!

Tai ta proga Pipedija pareiškia: dėl savo mitologinio ir religinio konteksto vardas Ragutis negali būti prekės ženklu ar kokiu tai gamyklos ženklu ar simboliu, ypačiai kalbant apie alų, nes tai alaus Dievas, o religija gi negali būti šitaip nuvertinta! Taip kad tarp kitko, kiekvienas aludaris savo alų gali viešai vadinti Ragučio alumi, su išlyga, kad pašvęs savo alų alaus Dievui Ragučiui, o vertelgos, besikėsinantys į lietuvių tautos vertybes, tegulei išgrauš!


Vertelgos

Taip kad Pipedija šlykštisi vertelgų elgesiu, katrie sovietmečiu darėsi pinigus iš žmonių skurdo, pervadinę užgrobtą fabriką kaip papuola į kažkokį ten "Каунасский Пивоваренный Завод имени Красного Зарева", ypačiai, kai šita "Ragučio" gamykla tapo ir viena pirmųjų, ėmusių taikyti high gravity procesą dar kokių tai biurokratų gal sprendimu, nes gi šitas didysis išradimas anksčiau garsėjo, kaip Žigulinis alus, o šisai - taigi elementarus: prie aukšto slėgio išrauginamas koncentruotas salyklo ekstrakto mišinys, į katrą paskui pridedama vandens, angliarūgštės, aromatizatorių atitinkamų, ir pilstoma į butelius, kad gautųsi tai, ką sovietai vietoj alaus parduodavo.

Tai labai patogu aišku, kai vienu sykiu visas alaus rūšis virt galima išsyk, o skirtumai - tik papilduose ir butelių etiketėse. Kaip sakant, tikras gamyklinis alus... Tai čia filosofiškai tik paklaust galim, ar šitai išvis alumi vadinti galima? Tai aišku, dar ir klausimą apie alų iš miltelių čia užduot norėtume...

Upd.: čia jau štai ir neliko jokio Ragučio, nes sovietų metais sugalvotą pavadinimą visi nutarė užmiršt, taip kad dabar jau šitos gamyklos nebėra ir jau nebebus, kartu su visu sovietiniu palikimu.