Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


High gravity

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search
Corona high gravity alaus bravoras - savikritiškas požiūris atsispindi ir logotipe

High gravity - tai toks gražiai skambantis pavadinimas, o išties gi - šamarliakas, dar kitaip vadinant - broga!

Taigi žinia, alų verdant, išlaidos gamykloms kuo baisiausios: ir virinti milžiniškus kiekius vandens, kad misa gautųsi, ir šiaip didžiulius pastatus irgi talpyklas statyt, tai vat ir svajonė tikra kiekvieno didžiojo alaus gamintojo: darant alaus kuo mažiau, pagaminti jo kuo daugiau!

Tai technologija, žinia, nestovi vietoje, ir dar prieš pusę šimtmečio kažkokie ten amerikonų aludariai atrado, kad alui raugti tinka brogos mielės, tos pačios, kurios spirito gamyklose naudojamos, ir kurios iki 14-15 laipsnių ar netgi daugiau padaro. Tai čia ir išmonė suveikė: padarai šamarliaką 15 laipsnių, atskiedi vandeniu santykiu 1:2 ir gaunasi 5 laipsnių alus!

O tai dar didesnė išmonė yra ta, kad skiesti galima įvairiai, o dar ir aromatizatorių bei kitų priedų pridėt, beskiedžiant, tai gaunasi tada dar geriau: alus raugintas vienas, o rūšių pagaminta - dešimt, tiesiog pilstant ir etiketes klijuojant, išskirstyta įvairiai!

Tai čia aišku Pipedija primena, kad Lietuva turi specialų įstatymą dėl alaus, katrasai nustato, jog alų skiest galima tik iki 25%, betgi čia jau visokie faktoriai suveikia, kad ir tokia pavyzdžiui, kad importinis alus taigi netikrinamas, tai jį kai geriat, tai visai gali būti, kad ir pagal high gravity pagamintas.

O tai dar kiti sako, kad yra dar gudresnis būdas apeit įstatymų ribojimams: pirma padaromas high gravity šamarliakas, o paskui atskiedžiamas kiek reikia ir visa tai pavadinama misos maišymu, o jau paskui tipo ta "maišyta" misa atseit rauginama, o išties tai palaikoma ir pilstoma veik išsyk... Tai čia jau negalim nei garantuot, kad taip nėra, nesgi patys tai netikrinom.

O tai dar gi reik pasakyti, kad neretas bambalinis alus - taigi irgi tik nežymiai skiestas šamarliakas, čia kaip tik ir užtenka tų 25% vandens, ir gaunasi įstatymu numatytas alus iki 9,5 laipsnių, toksai, kokį aludarių gildija ir rekomenduoja!