Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


DIO

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search
Jau senyvo amžiaus DIO, per koncertą rodantis Šėtono ženklus kažkokius, ir dar taisyklingai, nukreiptus į aplinkinius.

Ronnie James Dio, labai dažnai būna pavadinamas DIO visomis didžiosiomis raidėmis, nes tokio žymumo buvo. Vienas iš ryškiausių ir garsiausių visų laikų Hard Rock, Heavy Metal ir bendrai Rock vokalistų, kokie tik yra buvę.

Su visu niūriu, pragaro depresiją skleidžiančiu vokalu, DIO sunku supainioti su kuo nors kitu, jo balsas vienas iš lengviau atpažįstamų.


Ankstyva DIO istorija

Pradžioje Ronnie James Dio išpopuliarėjo su pora šiais laikais užmirštų grupių. Pirmoji buvo tokia "Prophets", kuri buvo tiesiog toksai klasikinis Rock ir Blues iš kokių 1960 metų. Labai neblogas, tarp kitko. Paskui grupė persivadino į "Electric Elves", o paskui tiesiog į "Elf", kuri pagal žanrą buvo kažkur link Hard Rock, bet su operiniais elementais. Pastaroji pasaulyje apie 1972 pradėjo koncertuoti kaip Deep Purple apšildanti grupė, o jau apie 1975 tapo svarbiausiais, visur kartu gastroliuojančiais Deep Purple apšildytojais, žinomais per visą pasaulį.

Kai 1975 pagrindinis Deep Purple gitaristas Ritchie Blackmore su kitais nariais kažkaip nesusitarė ir nutarė eiti labiau link sunkesnės ir greitesnės muzikos, šis ėmė ieškoti, su kuo kurtis naują grupę ir pasiūlė DIO tapti šios grupės vokalistu. Taip atsirado nelabai ilgai gyvavusi, bet kraštutinai populiari Rainbow. Paskui, jau 1979 metais, DIO paliko Rainbow ir perėjo į Black Sabbath, iš kur visai šviežiai buvo išmestas Ozzy Osbourne. Kelis metus pradainavęs su šia grupe, DIO 1982 susikūrė savo nuosavą grupę, su kuria toliau ir dainavo, tiesa, neretai sudalyvaudamas ir kitų grupių koncertuose.


DIO mirtis

Per savo gyvenimą DIO ir sukūrė, ir sudainavo daugybę visokių dainų, visad išsiskirdamas kraštutinai ryškiu, tamsiu, itin atpažįstamu vokalu, ir dainavo netgi paskutiniais savo gyvenimo metais, jau sirgdamas. Jis tapo vienu iš ilgiausiai koncertinį gyvenimą pragyvenusių atlikėjų, koncertavęs virš 50 metų.

Ronnie James Dio mirė 2010, būdamas 68 metų amžiaus ir tapdamas vienu iš pirmų didžiųjų Hard Rock žvaigždžių, mirusių jau nuo senatvės ir senatvei būdingesnių ligų (mirė nuo skrandžio vėžio). Vėliau tos mirtys ėmė darytis dažnesnės ir dažnesnės, tad paskutiniu metu šių garsiausių atlikėjų darosi vis mažiau.


Rock ranka ragai.png
DIO yra Hard Rock grupė. Šitą tiktai seni perdylos gali pilnai įvertinti!

Black SabbathLed ZeppelinDef LeppardSweetNazarethUriah HeepSladeDeep PurpleAC/DCAerosmithVan HalenKISSIron ButterflyHeartAlice CooperDIOSurvivorThin LizzyRainbowZZ TopOzzy Osbourne

Rock-elektrine-gitara.png