Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


Nazareth

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search
Nazareth albumo viršelis, No Mean City, 1978 metai.

Nazareth - tokia garsi nuo seno Rock, o gal ir Hard Rock grupė, juoba daugeliui senų perdylų įsiminusi tuo, kad buvo viena iš pirmųjų užsieninių tikrų Rock grupių, kokios tik koncertavo Lietuvoje. Užtat irgi yra pas mus mėgstami, nes nepasididžiavo netgi tais laikais, kai visokie talonai buvo ir niekas neturėjo tikrų pinigų.

Tiesa, už Nazareth gal pirmiau dar koncertavo tokia Bonnie Tyler, atvykusi į Lietuvą gal pora metų anksčiau, dar sovietmečiu. Bet tai jau niekam neįdomios smulkmenos.

Kuo Nazareth yra svarbūs ne tik Hard Rock, bet ir išvis visai Rock istorijai - tai tuo, kad savo koncertuose pirmi iš visų pasaulyje, dar apie 1974-1975 išgavo tikrą Heavy Metal garsą, ir gitaromis, ir gana baisiu, gergždžiančiu vokalisto dainavimu. Ir tik jau paskui, po Nazareth koncertų, kitos Hard Rock grupės susiprato, kad panašų garsą galima naudoti ir studijiniuose įrašuose. Taigi, šitaip paskui ir išsivystė kitas žanras, bet Nazareth ta linkme patys taip ir nepasuko.

Dar Nazareth garsūs tuo, kad sukūrė nepaprastai daug hitų, bet visi tie hitai į visokius hit paradus pakliuvo koverių pavidalu, atliekami kitų atlikėjų. Ir tik praėjus keliems dešimtmečiams, jau grupės nariams visai susenus, tie seni hitai ėmė traukti jau ir pačią grupę į viršų.

O dar Nazareth žymūs savo albumų apipavidalinimais - pakolei dauguma turėjo primityvius viršelius, Nazareth nuėjo į visokius gana mistinius. Tai irgi metalo grupėms paskui labai daug įspūdžio darė.

Bendrai tai gal ir visai nieko vienas kitas Nazareth gabalas skamba, o koks nors "Love Hurts" tai jau tokia amžina balade tapo, kad vargu ar kur nors surasite Rock baladžių rinkinį, kur šitos dainos nebūtų. Tai ji tokia graudi, miela ir graži, nors dauguma kitų Nazareth dainų visgi yra greitesnės ir energingesnės.


Rock ranka ragai.png
Nazareth yra Hard Rock grupė. Šitą tiktai seni perdylos gali pilnai įvertinti!

Black SabbathLed ZeppelinDef LeppardSweetNazarethUriah HeepSladeDeep PurpleAC/DCAerosmithVan HalenKISSIron ButterflyHeartAlice CooperDIOSurvivorThin LizzyRainbowZZ TopOzzy Osbourne

Rock-elektrine-gitara.png