Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


Thin Lizzy

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search

Thin Lizzy - tie Hard Rock atlikėjai, kurie pradėjo Hard Rock dar tais laikais, kai to Hard Rock išvis nei nebuvo. Grupė įsikūrė 1969 metais Airijoje ir savo populiarumu greitai tiesiog nudaužė viską, kas tik buvo Rock scenoje. Iš esmės, jie tapo tais, kurie seną Blues apjungė su daug stabilesniu ritmu ir šiurkštesniu, sunkesniu skambesiu, kuris vėliau ir tapo būdingu Hard Rock muzikai.

Savo kūryboje Thin Lizzy po truputį vis sunkėjo ir sunkėjo, jau apie 1982 gavo skambesį, kuris jau buvo panašesnis į Heavy Metal, nors muzika vis dar buvo labiau Hard Rock - "Cold Sweat" pakankamai ryškus pavyzdys gabalo, kuris netgi Heavy Metal scenoje atrodė kaip smarkiai sunkokas, daugelis grupių šitaip groti ėmė tik penketu ar net dešimčia metų vėliau.

O bendrai, jei norite sužinoti, kokia muzika išties buvo pats Rock muzikos frontas ir visa Rock dvasia apie 1975, tai paklausykite to meto Thin Lizzy ir suprasite, nes vargu ar galima rasti kitą tokią ryškią to meto grupę. Nors šiais laikais Thin Lizzy yra gerokai primiršti, bet įsijunkite tokius gabalus, kaip "The Boys Are Back in Town", "Jailbreak" ar "Whiskey in the Jar" ar dar ką nors, ką anuomet kūrė šita grupė.

Dabartiniais laikais daugelis įsivaizduoja, kad Hard Rock ir Heavy Metal pirmeiviai buvo Deep Purple, Led Zeppelin ar Black Sabbath, bet šios grupės išties jau greičiau sekė po Thin Lizzy, tapdamos tiesiog sunkesnėmis, šiurkštenėmis to paties žanro vystytojomis.

Trumpai tariant, sunku rasti kokią nors kitą, anais laikais tokią ryškią ir tiek įtakos padariusią ir tiek veltui šiais laikais primirštą grupę, kaip Thin Lizzy.


Rock ranka ragai.png
Thin Lizzy yra Hard Rock grupė. Šitą tiktai seni perdylos gali pilnai įvertinti!

Black SabbathLed ZeppelinDef LeppardSweetNazarethUriah HeepSladeDeep PurpleAC/DCAerosmithVan HalenKISSIron ButterflyHeartAlice CooperDIOSurvivorThin LizzyRainbowZZ TopOzzy Osbourne

Rock-elektrine-gitara.png